Блокування роботи аграріїв — бажання швидкої наживи чи чергова корупційна схема держслужбовця Олександра Тарахкала?

Блокування роботи аграріїв — бажання швидкої наживи чи чергова корупційна схема держслужбовця Олександра Тарахкала?
23558 ПЕРЕГЛЯДІВ

Скандал довкола очільника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області набирає обертів. На цю посаду у лютому 2020 року призначили Олександра Тарахкала. Шлейф корупційних справ тягнеться за ним від Луганська до Києва. За кілька місяців він перекроїв структуру ввіреного відомства, ліквідував ефективні підрозділи та майже довів до кризи десять успішних агропідприємств. На Полтавщині новий директор почав впроваджувати свої «правила гри».

Приховані доходи батька та вигідні підряди сина — збіг у сім’ї Тарахкала чи ні?

Олександр Тарахкало — постать неоднозначна. Про його кар’єру відомо лише три останні місця роботи, а обов’язкова для держслужбовців інформація містить низку прогалин і невідповідностей.

Досвід впровадження «робочих схем» Олександр Тарахкало здобував ще на Луганщині у 2017-2018 роки в Управлінні екології та природних ресурсів Луганської ОДА. Щоб відвести від себе увагу, у цей та попередній період посадовець не придбав жодної нерухомості.

Але у 2018 році все ж таки стали явними його схеми — син Ілля Тарахкало для отримання корупційної вигоди працює у суміжній з батьком сфері та є засновником ТОВ «Еспо-Консалтинг». Найбільшими замовниками Тарахкала-сина стають компанії, пов’язані з Управлінням екології та природних ресурсів Луганської ОДА, де працював батько. Спільними зусиллями сім’я отримала підрядів на 8,8 млн грн.

Власні статки у декларації Олександр Тарахкало ніколи не відкривав, але й не гаяв можливості поживитися з державного бюджету. Так, у 2016 році Олександру Тарахкало вдалося окрім зарплати у розмірі 32,8 тис. грн від Департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА отримати ще й 53 тис. грн допомоги по безробіттю. Крім того, з 2010 року він був співзасновником ЗАТ «Східдонбасгеологія», але роками «забував» вносити цю інформацію у відкриті джерела.

«Східдонбасгеологія»

Переїзд до Києва приніс Олександру Тарахкалу 6 нових рахунків у різних банках

У 2019 році посадовець влаштувався у Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Кар’єрний ріст батька прямо повпливав і на доходи сина. Поки старший Тарахкало працював головним спеціалістом відділу права на безпечне довкілля Департаменту моніторингу економічних прав, фірма сина отримала від Департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА 2,2 млн грн.

За цей час у декларації Олександра Тарахкала з’являються 6 рахунків у різних банках. Щоправда, інформація стосовно сум коштів закрита. А це неприпустимо та протизаконно для держслужбовця. А звільняючись він вказав, що безплатно живе в кімнаті гуртожитку площею 12 кв. м у місті Києві та за 2019 рік отримав 238 490 грн зарплати.

Олександр Тарахкало

Управління водними ресурсами Полтавщини Олександр Тарахкало перекроїв на свій лад

У лютому кар’єра держслужбовця зробила новий виток. Очільник Полтавщини представив його як начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області. Отримавши нарешті керівну посаду, Олександр Тарахкало отримав і нові можливості. Після його призначення до водокористувачів зрошувальних систем висунули вимогу проходити процедуру ОВД. За законом така норма застосовується лише до новозбудованих меліоративних споруд. Змушувати аграріїв замовляти коштовні дослідження — не в компетенції нового очільника.

Навіть оцінку впливу на довкілля Олександр Тарахкало змушує робити через свою фірму.

Не озвучуючи прямо своїх вимог, керівник Регіонального офісу водних ресурсів Полтавщини саботує роботу успішних приватних господарств. Він надає їм дозволи для виробничої діяльності, які потім сам і відкликає.

Зневоднення каналів Градизької зрошувальної системи

Новим важелем впливу Олександра Тарахкала на аграріїв стало зневоднення каналів Градизької зрошувальної системи. Він гальмує відновлення помпової станції, яку підприємства готові відремонтувати власними силами. Його шантаж ставить під загрозу врожаї, і як наслідок надходження до державного бюджету.

Діяльність на керівній посаді вже викликала ряд запитань. Тому найближчим часом його компетентність і ефективність перевірить Державне агентство водних ресурсів України.

Ігор ГОЛОВАТИЙ, громадський діяч

poltava.to

Теги: Східдонбасгеологія,Олександр Тарахкало,Луганська ОДА,ТОВ «Еспо-Консалтинг»,корупційна схема,аграрії,Тарахкало Александр
Автор: admin.politica.com.ua
Мої відео