Реконструкція Славкурорту: замість комфортного відпочинку — кримінальні провадження

Реконструкція Славкурорту: замість комфортного відпочинку — кримінальні провадження
221974 ПЕРЕГЛЯДІВ

Реконструкція пляжу на Вейсовому озері у Слов`янську обернулась розкраданням бюджетних коштів і кримінальними провадженнями.

Попри сплачені 19 млн грн замість придатної для комфортного та безпечного відпочинку інфраструктури — маємо кримінальні провадження та судові спори в яких фігурують і замовник, і підрядник та субпідрядник, і технічний нагляд.

Одним з наймасштабніших проєктів у Слов’янську стала реконструкція пляжу на популярному солоному озері за 19 мільйонів гривень. Здавалося, після її завершення, курорт на Донеччині стане одним з кращих. Але не так сталося як гадалося. Хто вкрав гроші цього разу — у розслідуванні журналістів «Громадський патруль».

Одним з найбільш популярних місць відпочинку мешканців півночі Донецької області є озеро Вейсове. Довгий час озеро залишалося мало придатним для цивілізованого відпочинку, та не відповідало вимогам до місць відпочинку на водоймах. Не було водопостачання та водовідведення, нормальної під’їзної дороги, старий туалет та переодягальні стояли напівзруйнованими. Але відсутність інфраструктури аж ніяк не зупиняла людей.

Три роки тому у Слов’янську підготували проєкт зі створення на озері рекреаційно-оздоровчої зони. Він передбачав влаштування під’їзних доріг, тротуарів та автостоянки; встановлення лавок, спортивних та дитячих майданчиків, тіньових навісів, туалетів, душових, переодягалень, будівництва аптеки, крамниць та кафе.

На усе це було витрачено 19 млн грн. І що ж можна бачити сьогодні? Новий асфальт на парковці біля пляжу розсипається, футбольне поле та волейбольний майданчик заростають травою, бордюри відходять від плитки, дерев’яні споруди для відпочивальників покрилися грибком, масивні балки, що тримають дахи споруд, ущент потріскали.

Попри сплачені 19 млн грн замість придатної для комфортного та безпечного відпочинку інфраструктури — маємо кримінальні провадження та судові спори в яких фігурують і замовник, і підрядник та субпідрядник, і технічний нагляд.

Отже, у січні 2019-го Слов’янським відділом поліції розпочате кримінальне провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів, виділених на створення рекреаційно-оздоровчої зони Вейсового. Ухвалою суду слідчі вилучають у замовника — управління ЖКГ Слов’янської міськради — оригінали проєктної та іншої документації.

Генпідрядник — фірма донецького бізнесмена Вячеслава Опрі «Строительство и Монтаж» — фігурант кримінальних проваджень за фактами фінансових зловживань. Свого часу фірма отримала десятки мільйонів за реконструкцію залізничного вокзалу Донецька.

А щодо Вейсового, то за словами Вячеслава Опрі, його підставив несумлінний субпідрядник, який змовився з місцевою владою та слов’янськими правоохоронцями.

Вже другий рік генпідрядник та субпідрядник — слов’янська фірма «Укрстройпроект Компані» — судяться одне з одним у господарському суді Київської області. Розібратися у тому, які роботи були проведені реально, а які фіктивно, не зміг навіть призначений судом експерт. Яка у своєму висновку написала, що субпідрядником не були надані акти закриття прихованих робіт, підсумкові відомості ресурсів.

Але крали гроші не тільки на будівельних роботах. Майже у 300 тисяч грн обійшовся технічний нагляд, який мала здійснювати слов’янська фірма.

Та за даними слідства, керівник та власниця фірми Любов Малій підробила підпис власного співробітника, відповідального за експертизу, на фіктивних актах. На суді вона визнала провину, і справу за цим епізодом було закрито у зв’язку з каяттям.

Ну, а поки тривають суди, управління житлово-комунального господарства укладає з тим самим підрядником — фірмою «Строительство и монтаж» — ще два, цього разу вже позаконкурсні договори на додаткові роботи по озеру Вейсове на понад мільйон гривень.

vchasnoua.comДжерело: ІА «Вчасно» — https://vchasnoua.com/donbass/66234-rekonstruktsiia-slavkurortu-zamist-komfortnoho-vidpochynku-kryminalni-provadzhennia

Теги: Реконструкція Славкурорту,Славкурорт,озеро Вейсове,Вейсове озеро,Вячеслав Опрі,Вячеслав Опрі Донецьк,Строительство и Монтаж,Укрстройпроект Компані,Любов Малій
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео