Арсен Аваков: Підписано контракт на будівництво патрульних прикордонних катерів французькою компанією ОСЕА для МВС

Арсен Аваков: Підписано контракт на будівництво патрульних прикордонних катерів французькою компанією ОСЕА для МВС
210507 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» розпочато реалізацію проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сьогодні ми закладаємо перші патрульні катери для Державної прикордонної служби України. Підписано контракт з французькою компанією ОСЕА», - сказав Арсен Аваков.

Під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів очільник МВС зазначив, що компанія ОСЕА обрала партнером завод «Нібулон» виходячи з його високого рівня професіоналізму та компетенції.

«Тому я з честю можу сказати, що ці наші кораблі будуть називатися «кораблі компанії ОСЕА-Нібулон». В рамках реалізації цього проєкту Україна отримає сучасні кораблі для захисту державного кордону, здобуде сучасні технології в будівництві кораблів. Що в подальшому дозволить нам самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво», - сказав міністр.

За словами Арсена Авакова, проєкт передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів.

«Прийнято рішення Кабінету Міністрів і Міністерство фінансів швидко зробить для нас необхідні фінансові розрахунки», - додав  міністр.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що це великий, цікавий, тристоронній контракт:

«Вважаю, що це правильний проєкт з розвитком виробництва на наших місцевих потужностях, зі створенням нових робочих місць, тому ми повинні докласти максимум зусиль, щоб цей контракт з нашими французькими партнерами в частині державно-приватного партнерства відбувся і реалізувався», - сказав він.

Генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський наголосив, що підприємство готове виконати умови контракту в найкоротші терміни.

«Для нас це великий виклик та визнання французької компанії. Ми відроджуємо Дніпро, розбудовуємо український флот і робимо все, щоб Україна була морської країною, а не країною біля моря. Для нас велика честь розбудовувати охоронний сектор України. Ми готові виконати роботу в найкоротший термі», - сказав він.

Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен наголосив на швидкості, з якою реалізується проєкт.

«Перші переговори розпочалися два роки тому і вже 2021 року, ми сподіваємося, перші катери будуть поставлені замовникам. Контракт є послідовником іншого великого проєкту – поставки 55 вертольотів, виробництва компанії «Airbus». Ці два контракти вписуються в контекст політичної підтримки,, яку Франція надає Україні. Дякую за роботу і високий рівень професіоналізму міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та його команді», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол.

За словами директора компанії ОСЕА Ролана Жосара компанія «Нібулон» є надійним партнером у виробництві катерів.

«Проєкт передбачався в спільній реалізації з Україною, тому нам важливо було знайти надійного партнера. Ми зробили цей вибір. З компанією «Нібулон» у нас спільні цінності, які єднають, а також компанія має високий рівень професіоналізму і якість роботи. Наразі ми розглядаємо більш широкий напрям нашої співпраці, яка буде спрямована на ринки інших країн», - зазначив він.

Нагадаємо, за умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство «Нібулон». Воно збудує кожне четверте з двадцяти - тобто загалом п‘ять суден проекту FPB 98 MKI. Це маневрений патрульний корабель довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль із малою осадкою для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами.

Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

Теги: ОСЕА ,компанія ОСЕА,Арсен Аваков,Нібулон,завод Нібулон,МВС,патрульний катер,Держприкордонслужба,ТОВ СП «Нібулон»,Олексій Вадатурський
Автор: admin.politica.com.ua
Мої відео