Сергій Борзов та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні домовилися про спільне вирішення питання очисних споруд с. Цекинівка Ямпільського району

Сергій Борзов та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні домовилися про спільне вирішення питання очисних споруд с. Цекинівка Ямпільського району
18621 ПЕРЕГЛЯДІВ

3 вересня, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, який відвідав Вінниччину з робочим візитом.

Учасниками зустрічі також стали Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький, заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, голова обласної Ради Анатолій Олійник та начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук.

Вітаючи іноземних гостей,  голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зазначив, що відкриття Почесного консульства Республіки Молдова у Вінниці позитивно вплинуло на всі аспекти двосторонньої співпраці:

«Я хотів би подякувати пану Послу за його ініціативу в обранні Почесним Консулом Республіки Молдова в м. Вінниця саме Михайла Куницького, адже з його призначенням відбулось значне пожвавлення нашої двосторонньої співпраці, яка значно зміцнює наші дружні відносини. Вже вдалося реалізувати чимало корисних проєктів», – зазначив Сергій Борзов.

Керівник регіону зауважив, що співпраця України та Республіки Молдова як на міжурядовому, так і на міжрегіональному рівнях є надзвичайно важливою. Він підкреслив важливість співпраці прикордонних та митних служб України та Республіки.

В ході зустрічі Руслан Болбочан висловив вдячність голові обласної державної адміністрації Сергію Борзову за можливість зустрітися особисто та обговорити ключові питання транскордонної співпраці та міжрегіональної взаємодії між Республікою Молдова та Вінницькою областю.

Дипломат зазначив, що між Республікою Молдовою та Україною існують тривалі добросусідські стратегічні відносини.

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан висловив глибоке переконання, що подальша всебічна  співпраця буде корисною як для України, так і для Молдови.

У свою чергу,  начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук відзначив тісну взаємодію зі Службою спасіння Республіки Молдова. А також детально окреслив проблему, яка існує тривалий час у селі Цекинівка Ямпільського району, пов’язана із очисними спорудами м. Сороки (Республіка Молдова).

Як зазначив Руслан Шевчук, за дорученням голови ОДА Сергія Борзова, офіцерами ГУ ДСНС України було здійснено виїзд на очисні споруди с. Цекинівка Ямпільського району та встановлено, що вони знаходяться в  неробочому стані.

Окрім того, за результатами обстеження на місці, 27 серпня поточного року, виявлено, що у напівзруйнованому приміщенні, яке можливо використовувалось як хлораторна, на бетонній основі розміщені п’ять однотонних та дві двотонних ємності (контейнери), які використовувались для зберігання рідкого хлору. Контейнери в задовільному стані, механічні пошкодження відсутні, легко пересуваються, тобто хлору там незначна кількість. Проте, це створює соціальну напругу серед місцевого населення. Очисні споруди є захаращеною територією з напівзруйнованими будівлями.

Відтак, представники Вінниччини запропонували узгодити з керівництвом Сорокського району  подальші кроки молдовської сторони щодо рекультивації та очистки  території очисних споруд, демонтажу металевих споруд, а також провести незалежне екологічне, санітарно-хімічне та бактеріологічне дослідження показників мулу на мулових майданчиках непрацюючих Сорокських очисних споруд.

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан підтвердив готовність Республіки Молдова шукати спільні шляхи вирішення цієї проблеми – найближчим часом разом виїхати на місце з метою його обстеження та прийняття рішення щодо евакуації цих контейнерів. Високопосадовець наголосив, що між обома службами надзвичайних ситуацій налагоджена чітка співпраця та відкритий діалог.

Руслан Болбочан зазначив, що останнім  часом було реалізовано цілу низку спільних інфраструктурних проєктів: «Розпочав роботу міст «Унгур-Бронниця», який ми відкрили спільно. Хочу вкотре відмітити відкритість та зацікавленість Вінницької обласної державної адміністрації. Адже покращення прикордонної інфраструктури – в інтересах обох країн».

Торкнувся Руслан Болбочан і питань двосторонньої торгово-економічної та інвестиційної співпраці.

Окрім того, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні повідомив, що нещодавно мав зустріч з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським, на якій обговорили реалізацію ініціатив щодо охорони і сталого використання басейну річки Дністер, а також питання підготовки до третього засідання Дністровської комісії.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник під час офіційної зустрічі торкнувся питання будівництва мосту   Ямпіль- Косеуци «Протягом шести років на міжнародному рівні піднімається питання будівництва мосту Ямпіль – Косеуци. Були проведені спільні наради за участі міністерств транспорту двох країн, спільні виїзди на місце, де планується будівництво, відбулися зустрічі прем’єрів Республіки Молдова і України, була створена двостороння робоча група з цього питання. Тож сподіваюся, що тема будівництва мосту Ямпіль – Косеуци знову буде піднята на рівні двох держав. Це  буде спільним потужним економічним проєктом, який врахує міждержавні та навіть транснаціональні інтереси двох держав».

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні зазначив, що такий проєкт, безумовно, принесе користь для обох держав та підкреслить значимість розвитку транспортної інфраструктури. Два роки тому було ініційовано проведення спільної наради за участі двох міністрів транспорту у м. Вінниця.

«Це була конструктивна зустріч з обговорення подальших кроків реалізації проєкту. На жаль, цей рік, пов'язаний із непростою епідеміологічною ситуацією, вніс свої корективи в наші плани щодо зустрічей. – зазначив пан Посол. –  Я передам до м. Кишинів прохання про прискорення розгляду цього питання та можливого проведення спільного засідання двох сторін в режимі онлайн. Обидві сторони зацікавлені в будівництві мосту Ямпіль – Косеуци, – повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан.

Своєю чергою, Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький подякував за зустріч та професійний підхід до вирішення конкретних питань.

«Я впевнений, що поодинці неможливо врятувати світ, однак, якщо кожен буде робити свою частину роботи, то світ вдасться врятувати», – зазначив Михайло Куницький.

Наприкінці зустрічі, сторони обмінялися пам’ятними подарунками та зробили спільне фото.

vin.gov.ua

Теги: Сергій Борзов,Володимир Мережко,Сергій Здітовецький,Михайло Куницький,Вінницька ОДА,Анатолій Олійник,Молдова,Посол Республіки Молдова в Україні,Руслан Болбочан
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео