Корупція в Одеському ДАБІ: як чиновники дають дозвіл на життя в недобудовах

Корупція в Одеському ДАБІ: як чиновники дають дозвіл на життя в недобудовах
20169 ПЕРЕГЛЯДІВ

Державна архітектурно-будівельна інспекція Одещини дозволяє вводити в експлуатацію недобудовані будівлі. Крім того, в області спостерігається різке зростання кількості виданих документів на введення в експлуатацію будинків, які будувалися від 2-х днів до кількох місяців, що говорить про відсутність контролю за будівельними нормами та їх перевірок.

Про це повідомляють “Економічні новини”.

“Цинізм одеських чиновників обласного Департаменту ДАБІ досяг свого апогею, коли виконувач обов'язків директора департаменту ДАБІ в Одеській області Андрій Грейц ввів в експлуатацію семиповерховий багатоквартирний будинок, де забудовник не встановив навіть ліфти”, – зазначає автор статті.

Як повідомляє інтернет-видання "Монітор", до них у редакцію звернулися інвестори ЖК «Авангард», який зводять в однойменному селищі під Одесою. Вони поділилися інформацією про кричущий випадок корупції з боку чиновників департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області. Сутність зловживання полягає в тому, що ДАБІ в Одеській області дала добро на введення в експлуатацію житлового комплексу «Авангард», який ще далекий від завершення будівництва. При цьому чиновники під час обстеження ЖК не помітили відсутності ліфтів, вікон, повноцінної пожежної сигналізації тощо.

Відповідна довідка про розгляд документів, наданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництва та видачі сертифіката за адресою смт Авангард, вул. Виноградна, 1, була підписана 31 липня 2020 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу департаменту ДАБІ в Одеській області Кузьменко О.О.

Посадових осіб Департаменту ДАБІ не збентежила відсутність ліфтів і вікон, невиконані в повному обсязі облицювальні роботи, відсутність пожежної сигналізації й умов для створення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

А якщо поглянути в Реєстр будівельної діяльності, то взагалі стає незрозуміло, яким чином чиновники зареєстрували сертифікат за № ІУ 122200904491 при відсутності інформації про проведену експертизу проєктної документації, недійсний сертифікат відповідальної особи технічного нагляду, взагалі при відсутності будь-якої інформації про показники житлового будинку (площа, поверховість, кількість квартир).

За інсайдерською інформацією, причиною цього є те, що на об'єкті побудовано набагато більше, ніж вказано в проєктний документації.

Схема роботи вічно ліквідованого державного органу.

Під прапором реформи і чергового витка боротьби з корупцією в будівельній галузі в.о. директора Департаменту Андрій Грейц зумів втілити в життя мрію всіх попередніх начальників – «міркувати винятково на трьох». Він монополізував право рішення про введення в експлуатацію, давши виняткові повноваження інспектору Аллі Кузьменко, з якою його пов'язують довгі роки спільної і «плідної» роботи ще в Миколаївському ДАБК.

andrej-grejc-sluga-gorovyh-i-nastrojshhik-shem
Андрій Грейц Фото: rnbee

За результатами неформальної економічної активності з боку забудовника прямо в приміщеннях Департаменту Кузьменко видає позитивну довідку про можливість ввести в експлуатацію об'єкт. Своєю чергою, начальник дозвільного відділу Юлія Фірко забезпечує присвоєння реєстраційного номера в Реєстрі будівельної діяльності.

Остання працює в ДАБІ Одеської області ще з часів Кучера-Сергієнко-Кудрявцева, почавши з посади інспектора роботи з дозвільними документами. І є ключовою ланкою (а вірніше, «кнопкою») корупційної схеми «5 дол. за кв.м».

Показовим є те, що реєстрація дозвільних документів з порушеннями будівельного законодавства, прийняття багатьох незаконних рішень, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень, наявність доган за систематичні й безпідставні відмови в реєстрації дозвільних документів жодним чином не заважають і далі втілювати у життя свої корупційні схеми навіть в процесі реформування системи державного контролю.

Першим етапом впровадження Єдиної електронної системи у сфері будівництва в рамках реформування галузі містобудування України став Реєстр будівельної діяльності. Проаналізувавши його за останній місяць, можна з упевненістю сказати, що темпи реєстрації документів на будівництво в Одеській області прискорюються з геометричною прогресією.

Цікаво, що більшість об'єктів розміщені саме в прибережних населених пунктах – Лиманка, Молодіжне, Фонтанка. Вони є одними з найбільш привабливих для будівництва завдяки своєму розташуванню і близькості до моря.

Терміни будівництва цих об'єктів коливаються від двох днів до декількох тижнів, що ніяк не бентежить посадових осіб ДАБІ в Одеській області, які дуже поспішають з реєстрацією документів на будівництво, поки перебувають на своїх посадах.

Містобудівні умови й обмеження, які повинні бути зображені в Реєстрі будівельної діяльності, дивним чином відсутні у відповідних розділах і базах даних, доступних для перегляду.

Ось кілька прикладів.

Об'єкт будівництва: «Реконструкція господарчої будівлі за адресою Одеська область, Ізмаїл, вулиця Аврамівська, 70 / 1В під нежитлові приміщення з подальшим його розподілом на три нежитлових приміщення без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані». Повідомлення про початок будівельних робіт зареєстровано 22 липня 2020, а будівництво закінчено 27 липня 2020 року, тобто за 6 днів!

o_1dile4asq1ef5etipbr1mm5kikg3
Ілюстрація: dobronews.city

У Реєстрі зазначено, що містобудівні умови та обмеження видані управлінням містобудування та архітектури міської ради Ізмаїла за №58 від 05.06.2020, але на сайті управління зазначений документ відсутній.

Об'єкт будівництва: «Будівництво житлового будинку» за адресою Одеська область, Овідіопольський район, смт Таїрове, вулиця Бірюзова – будівництво здійснювалося за 7 днів, 21.07.2020 почали, а вже 27.07.2020 – закінчили.

Далі ще швидше.

Житловий будинок з господарськими будівлями в Овідіопольському районі, село Лиманка, взагалі побудований за 3 дні, судячи з реєстрації документа на будівництво і документа, що свідчить про введення в експлуатацію.

Про жодне дотримання будівельних норм і їх перевірки не йдеться. Державний орган працює на повну, як супермаркет під час різдвяних знижок, продаючи охочим будь-які види документів.

Відсутність контролю державних органів за об'єктами, що будуються, маніпулювання влади термінами  розгляду документів у зв'язку з пандемією в усій країні, плутанина у центральному апараті Держархбудінспекції та її територіальних органах з огляду на ліквідації, а також реформи будівельної галузі в цілому призводять до масштабної, неконтрольованої корупції всіх ланок цієї структури.

stopcor.org

Теги: Андрій Грейц,ДАБІ Одеської області,Алла Кузьменко,ЖК «Авангард»,корупція ДАБІ,Корупція в Одеському ДАБІ,недобудова
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео