Телефонував з Ради і вимагав 40 мільйонів: фермер з Чернігівщини розповів про тиск з боку нардепа Халімона

Телефонував з Ради і вимагав 40 мільйонів: фермер з Чернігівщини розповів про тиск з боку нардепа Халімона
90700 ПЕРЕГЛЯДІВ

Народний депутат України — особа, обрана до складу Верховної Ради для представництва виборців. Та часто-густо статус парламентаря сприймають передусім як мандат на корупцію. Чим «слуги народу» заробляють у вільний від законотворчої діяльності час та чому Україну накрила нова хвиля агрорейдерства? Про ситуацію, що склалась довкола дослідного господарства НААН на Чернігівщині, нам розповів директор фонду «Надія Сіверщини» Олег Дмитренко.

Dmytrenko1
Ілюстрація: СтопКор

- Доброго дня! Знаю, що ви до нас сьогодні прибули з проблемою, яка стосується як власне вашої родини, так і в цілому агросектора України. Що сталося?

- Мене хвилює ситуація з господарством «Івківці» – це дослідне господарство НААН, яке ще 6 років тому було у стані банкрутства. Про цю ситуацію я дізнався, коли балотувався у народні депутати, тоді селяни зібрались і поскаржились, що їм роками не сплачують заробітну плату, ЄСВ, немає жодних соціальних гарантій.

Вони розповіли, що керівник набрав боргів, з яких близько половини – 24 мільйони – заборгував аграрному фонду «Україна». У Господарському суді була почата процедура банкрутства.

Тобто якщо не рятувати господарство, люди знову стануть жебраками, на підприємство зайдуть ліквідатори, не стане робочих місць. Головна проблема села сьогодні яка? Чого люди виїжджають? Робочі місця.

З першого дня я всіляко їм допомагав. Знайшов небайдужих людей, люди звертались до Академії, кілька разів її пікетували, академіки проводили збори, люди доводили, що тогочасний керівник – неефективний. І нарешті з п’ятого разу його таки посунули. І прийшов новий керівник, виграв конкурс.

Dmytrenko2
Підприємство було у стані банкрутства, – Дмитренко Фото: СтопКор

Я був певною мірою його мотиватором, енерджайзером, звернувся до своєї родини. Мій батько вже протягом тридцяти років аграрій, моя родина має успішні підприємства. Треба було погасити борги, треба було витягнути це підприємство з банкрутства. Треба було зробити головне – дати робочі місця.

І от більше 50 млн було направлено тільки на придбання техніки. Щоб люди у цьому селі нарешті відчули, що на них звернули увагу. І сьогодні вони мають нормальну зарплату, нормальні умови роботи і головне – техніку сучасного рівня.

- Розкажіть докладніше про конфлікт, який стався.

- У підприємства була господарська діяльність, надавалися послуги. Наскільки мені відомо, є договір між ДП ДГ «Івківці» та агрофірмою «Батківщина» про купівлю незавершеного виробництва на озиму пшеницю й ріпак.

Однак нардеп Павло Халімон через свій вплив на силові органи та його бізнес-партнер Сергій Селютін – також людина, що має зв’язки у правоохоронній системі, – створили штучні перепони тому, щоб одне господарство збирало врожай, а інше господарство могло отримати зерно і вести свою господарську діяльність.

Agro_Priluki2
Згідно з договором врожай є власністю агрофірми Фото: скріншот

Залучивши людину, яка не має жодного відношення до громадської організації, вони написали якогось химерного листа. Хоча, як ми виявили, ця людина – агент поліції, він фігурує у карній справі за хуліганство, перебуває під підпискою про невиїзд.

- Ви говорите зараз про ту людину, яка написала перше звернення до правоохоронних органів?

- Так. Правоохоронні органи постійно перевіряли, але не було за що зачепити це господарство. Тому вони пішли через ГО – громадську організацію, яка звернулася нібито через факти розкрадання. Прокурор негайно того ж дня дає хід цій справі. З прокуратури написали листа на Академію, буцімто у зв’язку з фактами зловживання просимо відсторонити. І відсторонюють керівника.

Тим часом дівчину, яка була головним бухгалтером Халімона до його депутатства, за часів роботи у комерційному підприємстві, ставлять виконувачем обов’язків, і починається найголовніше: за допомогою поліції, за допомогою «тітушок» не дають збирати врожай.

Під надуманими приводами найняли третіх осіб, комбайни з Херсонської області, які начебто мають збирати врожай і вивозити на якийсь незалежний елеватор. Створюють штучні перешкоди.

Agro_Priluki3
Попри заборону суду врожай вивозять на приватний елеватор Фото: СтопКор

Тоді піднялося все село, відео про це зібрало 3 млн переглядів. Та під час зустрічі з Халімоном і Селютіним, коли я запитав Халімона, чому він як народний депутат перешкоджає господарській діяльності, він одразу мені запропонував дати йому хабаря – 40 млн грн за те, щоб мати змогу зібрати врожай. Їхні умови були – поставити власного керівника і далі працювати 50 на 50.

- Де відбувалась ваша зустріч?

- Перша наша зустріч відбулась у Чернігові, коли Халімон там був у справах, друга – у ресторані під Києвом. І потім він мені телефонував прямо з засідань Верховної Ради, під час промов Разумкова. В мене є ці плівки, ви їх можете послухати.

Але ми ж живемо не в якихось бандитських умовах, умови співпраці мають бути договірні. Я маю всі записи, я одразу звернувся до НАБУ. Написав заяву про вимагання, надав докази.

НАБУ звернулось до Генпрокурора. Бо «слуги народу» зняли з себе недоторканість, але з поправкою, що це може зробити тільки Генпрокурор. Але якщо обирають Генпрокурора ті ж «слуги», то як він потім їм може винести підозру і далі дати хід справі?

Dmytrenko3
Халімон вимагав 40 млн, я звернувся до НАБУ, – Дмитренко Фото: СтопКор

Я звернувся до журналістів у різні програми, щоб вони дали свою оцінку, чи є там факт злочину – вимагання хабаря. Бо Генеральний прокурор не вбачає цього. Я вважаю, потрібно, щоб громадськість бачила, чим займаються народні депутати.

- А яка ситуація на підприємстві зараз?

- Наразі вони поставили свого керівника і вивозять зерно. Попереднього керівника звільнили безпідставно. Ганна Миколаївна Кравченко була т.в.о. після того, як помер у березні директор Ромашкан. Вона стала т.в.о. лише у травні-місяці і не встигла нічого протизаконного зробити. А її вже у липні відсторонили. Вона вже там фактично не працює.

На їхньому боці поліція. Прокурор, наскільки мені відомо, перебуває в родинних зв’язках із Селютіним. Як вони мені й казали на зустрічі: все, що стосується правоохоронної системи, влади – вони взяли все це на себе.

stopcor.org

Теги: Павло Халімон,депутат Павло Халімон,Павло Халімон рейдерство,Сергій Селютін,хабар,Івківці,Олег Дмитренко, рейдерство,фермери,нардеп Халімон,НААН
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео