Умовно-дострокове звільнення засуджених за новими правилами: підготовка до звільнення, сприяння в соціальній адаптації та профілактика рецидивної злочинності

Умовно-дострокове звільнення засуджених за новими правилами: підготовка до звільнення, сприяння в соціальній адаптації та профілактика рецидивної злочинності
105314 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 25 вересня 2020 року розпочато реалізацію пілотного проєкту «Взаємодія уповноважених органів з питань пробації та установ виконання покарань при умовно-достроковому звільненні засуджених до позбавлення волі на певний строк або заміні невідбутої частини покарання більш м’яким» (наказ Міністерства юстиції України від 18.09.2020 р. № 3249/5).

У рамках пілотного проєкту засуджені, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та за формальними ознаками до яких може бути застосовано умовно-дострокове звільнення, будуть проходити спеціальну підготовку до звільнення, а після звільнення – потраплять до органів пробації і отримають сприяння у вирішенні низки життєвих питань.

Головна мета проєкту – сприяти соціальній адаптації осіб, які тривалий термін відбували покарання в ізоляції від суспільства, та надати професійну підтримку таким особам після звільнення з місць покарання, аби мінімізувати можливість вчинення ними нового злочину.
Адже без належної професійної підтримки після звільнення людині дуже важко пристосуватися до звичного ритму, а отримати необхідну допомогу – складно. Працівники пробації мають необхідні знання, алгоритми та ресурси для вирішення таких питань. І відтепер готові спрямувати свої зусилля для роботи із звільненими, які вже на свободі.

Пілотний проєкт реалізується Департаментом з питань виконання кримінальних покарань та Державною установою «Центр пробації» за сприяння благодійної організації «FREE ZONE», проєкту SURGe та Проєкту Пробації NORLAU.

Новації щодо застосування умовно-дострокового звільнення засуджених будуть апробовані в 5 установах виконання покарань: Бориспільській виправній колонії (№ 119) та Білоцерківській виправній колонії (№ 35) у Київській області, Качанівській виправній колонії (№ 54) у Харківській області, Божковській виправній колонії (№ 16) у Полтавській області, Кам’янській виправній колонії (№ 34) у Дніпропетровській області.

Участь засуджених у пілотному проєкті відбувається на добровільній основі після ознайомлення з умовами участі у ньому.

Термін реалізації пілотного проєкту – з 2020-го до 31 серпня 2021 року.

Теги: пробація,Центр пробації,засуджені, умовно-дострокове звільнення засуджених

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео