Академік НАН України Богдан Данилишин подав позов до суду щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року

Академік НАН України Богдан Данилишин подав позов до суду щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року
168432 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наша редакція вже тривалий час спостерігає за ситуацією довкола Національної академії наук України. І нас надзвичайно здивувало рішення Президії НАН, прийняте 7 вересня 2020 року про проведення 6-9 жовтня виборів Президента та Президії НАН України. Вважаємо таке рішення безвідповідальним і таким що несе загрозу життю, адже в даний час наша держава мало щоденно б’є рекорди по захворюваності на COVID-19. А як всі добре знають Президія Національної академії наук України – це люди  яким далеко за 70 років, тобто вони в групі найбільшого ризику захворюваності й смертності від Коронавірусу.

Причиною такого бездумного рішення є бажання теперішнього керівництва НАН України втриматись на посаді. Та зважаючи на те, що Академія потребує глибокого реформування і проривних ідей, яких від цього складу НАН уже явно ніхто не дочекається – такі їхні дії варто розцінювати лише як бажання й в майбутньому знищувати українську науку.

Варто підкреслити, що такі дії вважає неприпустимими Академік НАН України і кандидат на посаду Президента цієї структури Богдан Михайлович Данилишин, який 29 вересня подав позовну Заяву до Шевченківського районного суду міста Києва щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року.

В цьому рішенні щодо подачі позову і незаконності виборів 6-9 жовтня наша редакція цілком його підтримує. Відповідно, ми також активно будемо апелювати і висвітлювати цей «кошмар», в який намагається на довгі роки втягнути українську науку теперішній склад керівництва Національної академії наук України.

ЗАХИСТИМО УКРАЇНСЬКУ НАУКУ РАЗОМ!

Дальше, до Вашої уваги ми висвітлюємо звернення Академіка НАН України Богдана Данилишина! Пряма мова:

29 вересня, мною як кандидатом на посаду Президента НАН України, академіком НАН України була подана позовна Заява до Шевченківського районного суду міста Києва щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року.

Крім того, я прошу: Визнати незаконною та скасувати постанову Президії Національної академії наук України від 07.09.2020 р. № 138 «Про порядок проведення виборчої сесії Загальних зборів НАН України та загальних зборів відділень НАН України» та інші вимоги.

Скажу відверто - для мене головне не посада, а стан науки в Україні до якого його довела "псевдонаукова бюрократія" в особі Президії НАН України.

7 вересня 2020 року Президія Національної академії наук України (люди – яким далеко за 70 років) прийняла рішення про проведення 6-9 жовтня в час піку пандемії коронавірусу Загальних зборів – виборів Президента та Президії НАН України, які мали відбутися 13-17.04.2020 року.

В даний час я не бачу готовності теперішнього керівного складу Академії до змін, бачу глибоке бажання законсервувати стан справ, який має місце останні 20 років. Цим самим теперішній склад Президії Академії наук залишає українську науку без майбутнього.

Зміни мають відбутися в низових ланках Академії – інститутах, де більше 70% керівники - люди яким далеко за 70 років.

Для подальшого розвитку Академія потребує глибокого реформування, омолодження керівного складу і проривних ідей, які зможуть вивести українську науку із затяжного бюрократичного штопору, в який її загнала президіальна бюрократія. В країні назріла необхідність вельми швидких змін в галузі академічної науки, докорінного реформування архаїчної структури організації науки взагалі, засадничих принципів управління фундаментальними й прикладними науковими дослідженнями, механізму взаємодії НАН України з суспільством, державою, владою, бізнесом, державними підприємствами тощо.

Цим звернення до суду я хочу привернути увагу Президента, Верховної Ради, Уряду України до проблем науки, захистити українську науку від перестарілої «наукової бюрократії», яка, прикриваючись принципами самоврядності разом з тим постійно вимагає підвищення бюджетних видатків ніби на розвиток науки, а насправді на консервацію існуючого безладу, панування чиновників від науки.

Вбачаю за доцільне обрати в Президію НАН України молодих людей до 50-60 років, позбавитись від вічних членів Президії, які там засідають більше 30 років.

Звертаюсь до претендентів на посаду Президента НАН України бойкотувати вибори Президента Академії за даних умов. Крім того, намагаючись здійснити масштабні фальсифікації, чинний склад Президії та її апарат розповсюджують міфи про те, що заповітом Патона було обрання на посаду Президента А.Загороднього, негативну оцінку роботі якого було дано в аудиторському звіті Аудиторської палати України.

Для цього ймовірно навіть готувались сумнівні статті ніби від імені колишнього Президента НАНУ та деяких академіків з підмоченою репутацією.

Проведення Загальних зборів Академії за умов, визначених рішенням Президії – по відділеннях, де все буде під контролем чинної Президії, ставить під сумнів сам принцип виборності і рівного доступу кандидатів у Президенти бути обраними на цю посаду.

Не бачу можливості своєї участі в цьому фальшуванні і глумлінні над Академією наук, принципи розвитку якої закладені Володимиром Вернадським і повністю дискредитовані і спаплюжені останніми 20 роками – повним застоєм розвитку Академії наук.

Прошу Міністерство юстиції України дати правову оцінку подібним рішенням, а Міністерство охорони здоров’я дати оцінку можливостей потенційного зараження глибоко літніх людей CoVID -19 та Міністерство внутрішніх справ відкрити кримінальні справи проти осіб, які свідомо та з метою задоволення власних амбіцій наражають людей на небезпеку.

Академік НАН України Богдан Михайлович Данилишин

Теги: Богдан Михайлович Данилишин, Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,Данилишин НБУ , Голова Ради НБУ,Економіка,НАН України
Автор: admin.politica.com.ua
Мої відео