Академік НАН України Богдан Данилишин подав позов до суду щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року

Академік НАН України Богдан Данилишин подав позов до суду щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року
167083 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наша редакція вже тривалий час спостерігає за ситуацією довкола Національної академії наук України. І нас надзвичайно здивувало рішення Президії НАН, прийняте 7 вересня 2020 року про проведення 6-9 жовтня виборів Президента та Президії НАН України. Вважаємо таке рішення безвідповідальним і таким що несе загрозу життю, адже в даний час наша держава мало щоденно б’є рекорди по захворюваності на COVID-19. А як всі добре знають Президія Національної академії наук України – це люди  яким далеко за 70 років, тобто вони в групі найбільшого ризику захворюваності й смертності від Коронавірусу.

Причиною такого бездумного рішення є бажання теперішнього керівництва НАН України втриматись на посаді. Та зважаючи на те, що Академія потребує глибокого реформування і проривних ідей, яких від цього складу НАН уже явно ніхто не дочекається – такі їхні дії варто розцінювати лише як бажання й в майбутньому знищувати українську науку.

Варто підкреслити, що такі дії вважає неприпустимими Академік НАН України і кандидат на посаду Президента цієї структури Богдан Михайлович Данилишин, який 29 вересня подав позовну Заяву до Шевченківського районного суду міста Києва щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року.

В цьому рішенні щодо подачі позову і незаконності виборів 6-9 жовтня наша редакція цілком його підтримує. Відповідно, ми також активно будемо апелювати і висвітлювати цей «кошмар», в який намагається на довгі роки втягнути українську науку теперішній склад керівництва Національної академії наук України.

ЗАХИСТИМО УКРАЇНСЬКУ НАУКУ РАЗОМ!

Дальше, до Вашої уваги ми висвітлюємо звернення Академіка НАН України Богдана Данилишина! Пряма мова:

29 вересня, мною як кандидатом на посаду Президента НАН України, академіком НАН України була подана позовна Заява до Шевченківського районного суду міста Києва щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року.

Крім того, я прошу: Визнати незаконною та скасувати постанову Президії Національної академії наук України від 07.09.2020 р. № 138 «Про порядок проведення виборчої сесії Загальних зборів НАН України та загальних зборів відділень НАН України» та інші вимоги.

Скажу відверто - для мене головне не посада, а стан науки в Україні до якого його довела "псевдонаукова бюрократія" в особі Президії НАН України.

7 вересня 2020 року Президія Національної академії наук України (люди – яким далеко за 70 років) прийняла рішення про проведення 6-9 жовтня в час піку пандемії коронавірусу Загальних зборів – виборів Президента та Президії НАН України, які мали відбутися 13-17.04.2020 року.

В даний час я не бачу готовності теперішнього керівного складу Академії до змін, бачу глибоке бажання законсервувати стан справ, який має місце останні 20 років. Цим самим теперішній склад Президії Академії наук залишає українську науку без майбутнього.

Зміни мають відбутися в низових ланках Академії – інститутах, де більше 70% керівники - люди яким далеко за 70 років.

Для подальшого розвитку Академія потребує глибокого реформування, омолодження керівного складу і проривних ідей, які зможуть вивести українську науку із затяжного бюрократичного штопору, в який її загнала президіальна бюрократія. В країні назріла необхідність вельми швидких змін в галузі академічної науки, докорінного реформування архаїчної структури організації науки взагалі, засадничих принципів управління фундаментальними й прикладними науковими дослідженнями, механізму взаємодії НАН України з суспільством, державою, владою, бізнесом, державними підприємствами тощо.

Цим звернення до суду я хочу привернути увагу Президента, Верховної Ради, Уряду України до проблем науки, захистити українську науку від перестарілої «наукової бюрократії», яка, прикриваючись принципами самоврядності разом з тим постійно вимагає підвищення бюджетних видатків ніби на розвиток науки, а насправді на консервацію існуючого безладу, панування чиновників від науки.

Вбачаю за доцільне обрати в Президію НАН України молодих людей до 50-60 років, позбавитись від вічних членів Президії, які там засідають більше 30 років.

Звертаюсь до претендентів на посаду Президента НАН України бойкотувати вибори Президента Академії за даних умов. Крім того, намагаючись здійснити масштабні фальсифікації, чинний склад Президії та її апарат розповсюджують міфи про те, що заповітом Патона було обрання на посаду Президента А.Загороднього, негативну оцінку роботі якого було дано в аудиторському звіті Аудиторської палати України.

Для цього ймовірно навіть готувались сумнівні статті ніби від імені колишнього Президента НАНУ та деяких академіків з підмоченою репутацією.

Проведення Загальних зборів Академії за умов, визначених рішенням Президії – по відділеннях, де все буде під контролем чинної Президії, ставить під сумнів сам принцип виборності і рівного доступу кандидатів у Президенти бути обраними на цю посаду.

Не бачу можливості своєї участі в цьому фальшуванні і глумлінні над Академією наук, принципи розвитку якої закладені Володимиром Вернадським і повністю дискредитовані і спаплюжені останніми 20 роками – повним застоєм розвитку Академії наук.

Прошу Міністерство юстиції України дати правову оцінку подібним рішенням, а Міністерство охорони здоров’я дати оцінку можливостей потенційного зараження глибоко літніх людей CoVID -19 та Міністерство внутрішніх справ відкрити кримінальні справи проти осіб, які свідомо та з метою задоволення власних амбіцій наражають людей на небезпеку.

Академік НАН України Богдан Михайлович Данилишин

Теги: Богдан Михайлович Данилишин, Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,Данилишин НБУ , Голова Ради НБУ,Економіка,НАН України
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео