У Нацполіції пришвидчують передачу до суду частини справи про вбивство дитини депутата Київоблради Соболєва

У Нацполіції пришвидчують передачу до суду частини справи про вбивство дитини депутата Київоблради Соболєва
167647 ПЕРЕГЛЯДІВ

Печерський районний суд обмежив строк ознайомлення з матеріалами справи потерпілим та їх представникам у кримінальному провадженні про вбивство 3-річного Олександра Соболєва, яке було скоєне 1 грудня 2019 року на перетині вулиць Льва Толстого і Тарасівської в центрі Києва. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 5 жовтня 2020 року, наприкінці вересня ухвалив слідчий суддя Роман Новак.

З його тексту випливає, що служитель Феміди задовольнив клопотання слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції Олександра Омельченка щодо обмеження терміном до 5 жовтня 2020 року батькам загиблої дитини - Вячеславу та Інні Соболєвим, а також їх адвокатам строків ознайомлення з матеріалами про вбивство хлопчика.

"Після спливу вказаного строку, вони будуть вважатися таким, що реалізували своє право на доступ до матеріалів", - зазначено в тексті відповідної ухвали судді Новака.

Раніше Dетектив-Info детально розповідав про скандальне завершення слідства в історії про спробу замаху на бізнесмена з донецьким корінням Вячеслава Соболєва, який наразі правоохоронцями інтерпретовано як спробу вбивства Нодари Асояна, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Нодар Руставський".

На етапі досудового слідства підозри у причетності до скоєння вбивства дитини Соболєва було висунуто 6 особам.

Передусім, йшлося про вирогідних організаторов - чеченця Юсупа Абуєва та уродженця Дніпропетровщини Юрія Ткаченка. Силовики вважали, що парочка цих достойників, які наразі перебувають у розшуку, ймовірно переховується на Кіпрі. Епізоди в їх причетності до інциденту (принаймні Абуєва), що склолихнув українську столицю в перший день зими минулого року вивчаються в рамках окремого провадження.

Окрім Абуєва і Ткаченка, під час слідства підозри у причетності до вбивства біля ресторану "Маріо" 1 грудня 2019 року було оголошено ще кільком особам. Буквально по "гарячих слідах" - кілеру Андрію Лаврезі та його наводнику Євгену Семенову, що були взяті під варту. 28 вересня 2020 року цим уродженцям Одещини та Черкащини подовжили строк тримання під вартою до 27 жовтня поточного року. З матеріалів судового реєстру випливає, що наразі вони виступають єдиними підозрюваними в кримінальній справі про вбивство дитини Соболєва, розслідування по якій було завершено 20 серпня 2020 року.

У той же час, як повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, в історії фігурували ще щонайменше двоє підозрюваних.

Йдеться про ймовірних пособників зловмисників, яких заґратували навесні 2020 року - студента Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва. Відомо, що раніше екстрадиції останнього до Російської Федерації вимагали силовики "Північного сусіда" за звинуваченнями в участі в складі терористичного угрупування в збройному конфлікті на території Сирії (ч.2 ст.208 КК РФ). Шахгірієва тоді "приголубив" та взяв на поруки один із народних депутатів України. Паралельно достойник з бази розшуку Інтерполу намагався легалізуватися на території нашої держави.

Для цього волелюбний син Кавказу надав документи про укладання ним в квітні 2016 року шлюбу з мешканкою Житомирщини, що було використано задля отримання підстав клопотати про отримання посвідки на проживання в Україні. Згодом цей правочин було визнано фіктивним, а щодо Шахгірієва в липні 2018 року було скерован обвинувальний акт за звинуваченнями в підробці документів. Понад два роки Печерський райсуд Києва не міг провести підготовче засідання в цій історії, а 1 жовтня 2020 року - обвинувальний акт повернули прокурору для перекваліфікації з урахуванням набуття сили норми про кримінальні проступки.

Згідно заявленій у ЗМІ інформації Вячеслава Соболєва, наразі Ібрагіму Шахгірієву скасовано підозру у пособництві вбивству дитини депутата Київської обласної ради. Окрім нього, з скандальної історії вивели Олександра Раєва, якого 1 вересня 2020 року Святошинський райсуд Києва засудив за переховування відомостей про вбивство біля ресторану "Маріо" до трьох місяців, (ч.1 ст.396 КК України) одначасно звільнивши його на волю "у зв'язку з відбуттям покарання".

detective-info.com.ua

Теги: Олександр Соболєв,Печерський районний суд,депутат Київської облради Вячеслав Соболєв,Вячеслав Соболєв,Нодар Руставський,Нацполіція,вбивство дитини Соболєва,Юсуп Абуєв,Юрій Ткаченко,Ібрагім Шахгірієв,Олександр Раєв
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео