Голова Ради НБУ Богдан Данилишин: "Дисципліна має бути однаковою для всіх і винятків тут робити не можна". Коментар щодо висловлення недовіри Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин: "Дисципліна має бути однаковою для всіх і винятків тут робити не можна". Коментар щодо висловлення недовіри Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу
178330 ПЕРЕГЛЯДІВ

Рада НБУ надала оцінку діям Посадових осіб Національного банку України.Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" працівники НБУ є службовцями Національного банку України, які безпосередньо беруть участь у  виконання функцій НБУ. Крім того, члени Правління НБУ та інші посадові особи мають неухильно дотримуватись Кодексу етики працівника НБУ, уникати будь-яких ситуацій, внаслідок яких може виникнути конфлікт інтересів.Останнім часом окремі посадові особи НБУ, прагнучи показати свою особливість і винятковість намагаються нав’язувати громадськості свої особисті погляди та оцінки, які навіть не входять до сфери їх службової компетенції та дій, а також порушуючи нормативно-правові акти, які вони самі у відповідний час приймали. Зокрема:

  • наказ Національного банку України від 17 грудня 2019 року № 795-но "Про публічні комунікації та взаємодію Національного банку України із засобами масової інформації" (в редакції наказу Національного банку України від 10 липня 2020 року № 494-но).

Кодекс етики працівника Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 14 квітня 2016 року № 263 (зі змінами) (далі - Кодекс етики).Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Національного банку України, затверджених наказом Національного банку України від 22 листопада 2016 року № 2150-но (зі змінами) (далі - Правила внутрішнього трудового розпорядку), зокрема підпунктів 4 та 5 пункту 42 розділу VI, згідно якого працівники зобов’язані дотримуватися Кодексу етики, та пункту 69 розділу XI, яким встановлено, що порушення трудової дисципліни, яким вважається зокрема неналежне виконання працівником посадових обов’язків, порушення правил, установлених розпорядчими актами Національного банку України, може тягнути за собою накладення дисциплінарного стягнення.Дисципліна має бути однаковою для всіх і винятків тут робити не можна. Тому, Рада НБУ всесторонньо розглянула ситуацію, що склалася, включаючи і інтерв’ю в засобах масової інформації (видання Kyiv Post) першого заступника Голови Національного банку України Катерини Рожкової та Заступника Голови Дмитра Сологуба (надане ними цьому виданню 21 вересня 2020 року) щодо інституційної незалежності та кадрової політики Національного банку України та інші матеріали. З урахуванням висловлених членами Ради думок, а також з урахуванням листа Голови Національного банку України від 02 жовтня 2020 року № В/13-0005/70628 Рада Національного банку України вирішила:

  • Висловити недовіру Рожковій Катерині Вікторівні на посаді Першого заступника Голови Національного банку України за порушення розпорядчих актів Національного банку України, Кодексу етики, Правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог статті 139 Кодексу Законів про працю України.

Аналогічне рішення прийняте і по Дмитру Сологубу – заступнику Голови НБУ.Крім того, Рада НБУ застосувала до вищевказаних осіб дисциплінарне стягнення у вигляді догани відповідно до статей 139, 147 та 147-1 КЗпП України.Не бачу в даному випадку ніяких порушень чинного законодавства України.

Хочу ще раз підкреслити, що Національний банк – це не чиясь окрема вотчина, яка належить окремим особам чи кому би то не було – це Центральний банк України, особливий центральний орган державного управління, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією та Законами України. Це цілісна державна інституція, складовими якої є Рада та Правління НБУ. Не може бути  незалежного Правління чи незалежної Ради. Є незалежний Національний банк. На превеликий жаль, останніми роками про незалежність говорили тільки тоді, коли оцінювалися окремі неадекватні дії окремих посадових осіб, які в більшості випадків ототожнювали себе з НБУ як інституцію, хоча були тільки оперативними виконавцями. Кожен має відповідати за себе, за свої дії і вчинки.

bank.gov.ua

Теги: Рада НБУ, Голова Ради НБУ,НБУ,Катерина Рожкова,Дмитро Сологуб, Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,Данилишин НБУ, Національний банк України
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео