У Жмеринці колишній голова РДА вкрав електричних опор на мільйон гривень

У Жмеринці колишній голова РДА вкрав електричних опор на мільйон гривень
154526 ПЕРЕГЛЯДІВ

З Жмеринки майже рік тому РЕМ (Районні електро мережі) перевели у Шаргород через те, що під кінець свого перебування на посаді голови Жмеринської РДА Олег Легеза вкрав понад сотню електроопор для подачі струму понад 10 кВ.

Ще рік тому на території  Жмеринки існувала структурна одиниця «Жмеринські електромережі» акціонерного товариства «Вінницяобленерго», однак її перенесли до Шаргорода, а в Жмеринці залишили лише дільницю.

Міський голова Анатолій Кушнір стверджує, що зможе за допомогою корупціонера і колишнього голови РДА Олега Легези повернути структурний підрозділ РЕМу до Жмеринки, який місто втратило рік тому. 

“Жмеринка втратила не лише робочі місця, а й податки, які сплачувалися до місцевого бюджету. На сьогодні ми спільно з депутатом обласної ради Олегом Легезою знайшли домовленість з генеральним директором АТ «Вінницяобленерго» Андрієм Поліщуком щодо повернення повноцінної структурної одиниці до нашої громади”, - обіцяє Анатолій Кушнір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ↓↓↓

Що ж за цими обіцянками стоїть насправді? Два факти. 

Факт перший. Перенесення структурного підрозділу з Жмеринки відбулося й завдяки повідомленню про крадіжку понад сотні електроопор, яку вчинили у 2019 році голова Жмеринської ОДА Олег Легеза та керівництво структурного підрозділу енергокомпанії.  Коли стало відомо про те, що РЕМ, як структурну одиницю, можуть у Жмеринці ліквідувати, а Олега Легезу — зняти з посади, тоді й виникла ідея цієї крадіжки. На території Жмеринки і району потребували заміни понад 500 нлектроопор середньої напруги (10  кВ). Ці опори вдалося “вибити” у обленерго, заплатили за них, разом із встановленням, з коштів районного бюджету. І їх ніби-то й встановили усі. Згідно з документів. А в дійсності, замість того, щоб встановити їх в кількості 524 шт., їх встановили 402. Всі інші опори (закуплені з бюджетних грошей по 4000 грн за штуку), продав Олег Легеза разом з керівництвом районних електромереж. 

Тобто, за одну цю оборудку Олег Легеза отримав 400 тисяч гривень. 

Але це ще не усе. Замінені опори теж продали, попередньо списавши. За цю оборудку Легеза отримав ще 600 гривень. 

Після цього стався великий скандал, і РЕМ, як структуру, вивели з Жмеринки в Шаргород. Олег Легеза вже готувався “здавати” посаду керівника Жмеринської РДА, і гадав, що оборудка пройде непоміченою. Але сталося, не так, як гадалося. 

Мешканці Жмеринського району звернулися до депутатки від “Слуги народу” Ірини Борзовою з заявою про крадіжку. Та почала збирати інформацію про це, і вона лягла в папку кримінальної справи, яку завели на Олега Легезу правоохоронці, за зловживання і корупцією під час керівництва райдержадміністрацією. 

ПО ТЕМІ ↓↓↓

Факт другий. Олег Легеза, після звільнення з посади голови РДА, став помічником поновленого судом мера Жмеринки Анатолія Кушніра. Крім того, Олег Легеза все ще залишається депутатом обласної ради. Туди він у 2015 році обирався від партії Порошенка “БПП-”Солідарність”. Але до енергетики в облраді не мав жодного стосунку, бо всі п’ять років каденції був у “культурній комісії”. Тож, твердження мера Жмеринки, про “вплив” Легези на повернення РЕМу в Жмеринку, проста брехня. Тепер Легеза балотується в облраду від “Української стратегії” Гройсмана, і одночасно — йде першим номером у списку цієї політсили в Жмеринську міськраду. Він сподівається стати секретарем міськради. 

Ну і про домовленості мера Кушніра і крадія Легези з керівником “Вінницяобленерго” щодо повернення РЕМу. Ця ситуація взагалі не розглядається. Навпаки, мова йде про повернення Легезою вкрадених стовпів на більш ніж мільйон гривень. А з огляду на те, що електроопори вже вкрадені і продані, повернення це теж не можливе. А сама заява, про повернення РЕМу — передвиборчий трюк. 

Правоохоронці зараз розслідують кримінальне провадження проти Олега Легези за ст. 364 ККУ (Зловживання службовим положенням) і ст.191. (Привласнення, розтрата майна). 

Теги: Олег Легеза,Олег Легеза Вінниця,Олег Легеза вибори ,Олег Легеза Жмеринка,Жмеринка,Анатолій Кушнір,Вінницяобленерго, місцеві вибори-2020
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео