Звернення фахівців у сфері державної безпеки до керівництва України

Звернення фахівців у сфері державної безпеки до керівництва України
173382 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ветерани Служби безпеки України звернулись з відкритим листом до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Данілова та Голови Служби безпеки України І.Баканова. 

Як повідомляє VectorNews, до цього ветеранів Служби безпеки України спонукала ситуація, яка сьогодні складається навколо проекту нової редакції Закону "Про Службу безпеки України", роботі у якій вони віддали багато років життя.

Цей законопроект Президентом України у березні цього року було внесено до Верховної Ради України та зареєстровано за № 3196 як невідкладний. Триває його доопрацювання робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, до якої залучені представники Служби безпеки України, експертного середовища, у тому числі і наших іноземних партнерів по ЕС і НАТО.

Як зазначають у листі ветерани СБУ, "ми брали участь у цьому процесі. Законопроект виглядає досить системним та обґрунтованим, враховує сучасні соціально-політичні реалії в Україні та поза нею (анексія частини території України та триваюча агресія на Донбасі з боку Росії, визначені в Конституції України та інших актах законодавства щодо інтеграції України в ЄС та НАТО). Власне, він передбачає кардинальну реформу Служби безпеки України у тому вигляді, у якому вона була створена і діяла відповідно до чинного Закону "Про Службу безпеки України" від 25 березня 1992 року. Водночас нас не може не турбувати позиція окремих народних депутатів, які намагаються внести до законопроекту низку юридично невиважених положень, які суперечать Конституції України, Закону України "Про національну безпеки України", нещодавно ухваленій Стратегії національної безпеки України, міжнародно-правовим зобов’язанням нашої країни. У разі їхньої практичної реалізації, це негативно вплине на безпекову ситуацію в країні".

По-перше, пропонуються строки та механізми фронтального скорочення штату СБ України – більш ніж на 10 000 співробітників за 3 роки. Це виглядає необґрунтованим як економічно, так і точки зору ефективного забезпечення державної безпеки України в умовах складного безпекового середовища (слід враховувати, що загальна чисельність ФСБ РФ та складає близько 200 000 осіб без урахування чисельності інших російських спецслужб).

По-друге, пропонується ввести дискримінаційні норми, які порушують права людини. Зокрема, це стосується заборони прийому на службу до СБ України осіб, родичі яких є громадянами РФ або особами без громадянства. Передбачена також протиправна невибіркова люстрація щодо осіб, які обіймали керівні посади у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю СБ України, функціональних підрозділах Центрального Апарату Служби безпеки України та регіональних органів, до повноважень яких було віднесено боротьба з корупцією та організованою злочинністю та контррозвідувальний захист економіки держави.

Має місце й спроба позбавлення особового складу СБ України гарантій реалізації права на медичне забезпечення шляхом впровадження вочевидь лобістського положення щодо передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України.

Не менше занепокоєння викликають і норми, спрямовані на усунення Служби безпеки України від виконання функції досудового розслідування та на руйнацію працездатного механізму протидії організованій злочинності.

Ветерани просять розглянути питання щодо продовження доопрацювання Законопроекту з метою вироблення його узгодженої редакції, яка надалі зміцнить правові засади забезпечення державної безпеки України.

Серед підписантів Відкритого листа:

Олександр Бєлов, заступник Голови Служби безпеки України (1995-1996р.р.), заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (1998-2001 р.р.), директор Національного інституту стратегічних досліджень (1997-2001 р.р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002 р, робота по національній безпеці України), генерал-лейтенант у відставці.

Анатолій Бєляєв, заступник Голови Служби безпеки України - начальник Головного управління "К" (1994-1999 р.р.), голова Координаційної ради офіцерських зібрань СБУ (1999-2011 р.р.), голова громадської організації "Контррозвідники Чорнобиля", генерал-лейтенант у відставці.

Олександр Скибінецький, перший заступник Голови Служби безпеки України (1996-1998), народний депутат України 5 та 6 скликань (заступник Голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету з питань національної безпеки і оборони, очолював тимчасову спеціальну комісію з питань реформування Служби безпеки України, 2007 рік), генерал-лейтенант у відставці.

Петро Шатковський, перший заступник Голови Служби безпеки України (1996-2003, 2012-2013 р.р.), заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2003-2004 р.р.), заступник Глави Секретаріату Президента України – уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю СБУ (2009-2010 р.р.), член керівної ради ГС "Світовий конгрес українських юристів", генерал-полковник у відставці.

 

vectornews.net

Теги: Ветерани Служби безпеки України, СБУ, Служба безпеки України,СБ України,УФСБ РФ,спецслужби
Автор: admin.politica.com.ua

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео