Голова Ради НБУ Богдан Данилишин: «За минулий тиждень Національний банк не здійснював валютних інтервенцій, що свідчить про збалансованість ринку на поточних рівнях». Експертний Прес-дайджест щодо ситуації в економіці та на фінансових ринках

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин: «За минулий тиждень Національний банк не здійснював валютних інтервенцій, що свідчить про збалансованість ринку на поточних рівнях».  Експертний Прес-дайджест щодо ситуації в економіці та на фінансових ринках
173718 ПЕРЕГЛЯДІВ

Адаптація економічних суб’єктів до діяльності в умовах карантинних обмежень продовжує визначати динаміку економічних процесів в Україні. За оперативною оцінкою Держстату реальний ВВП у 3 кварталі 2020 року зріс до попереднього кварталу на 8,5% (з урахуванням сезонного фактору), проте був нижчим порівняно з 3 кварталом 2019 на 3,5%.

Помірне зниження економічної активності спостерігається у галузях з високим оборотом коштів. Виробництво споживчих товарів короткострокового призначення за 9 місяців 2020 року знизилося на 2,1%. Індекс економічних настроїв у 4 кварталі 2020 року залишався від’ємним, проте покращився порівняно з 2 та 3 кварталами 2020 року. Цьому, зокрема, сприяв вихід у додатну площину індикатора ділової впевненості в роздрібній торгівлі, який у 4 кварталі зріс до 7,7 порівняно з «-»2,7 у 3 кварталі 2020 року та дворазове скорочення негативного внеску ділової впевненості у сфері послуг.

Водночас продовжують домінувати негативні очікування у будівництві та переробній промисловості, про що свідчать як індикатори ділових настроїв у відповідних секторах, так і очікувані зміни підприємств промислової галузі щодо обсягу капітальних інвестицій у 2020 та 2021 роках. Зниження виробництва інвестиційних товарів за 9 місяців 2020 року становило 23,6% та було найбільшим в розрізі виробництва товарів за основними промисловими групами. Відновлення інвестиційної активності промислових підприємств у 2021 році залежатиме від подальшого розгортання ситуації із протидією поширенню захворюваності на COVID-19 та достатності фінансових стимулів зі боку держави для відновлення економічної активності.

Процентні ставки за банківськими кредитами та депозитами продовжують знижуватись, хоча і меншими темпами, що свідчить про поступове вичерпання ефекту від зниження ключової ставки НБУ, яка з червня 2020 року зберігається на рівні 6%. У жовтні процентні ставки банків за гривневими кредитами корпоративному сектору знизилися на 0,1 в. п. до 8,8%, в результаті чого вартість гривневого фінансування для суб’єктів підприємництва на сьогодні є в середньому вдвічі нижчою, ніж у 2019 році.

Реалізація Державної програми «Доступні кредити 5-7-9» продовжує набирати обертів. Обсяг кредитів, наданих уповноваженими банками в рамках відповідної програми збільшився на 25% за останній місяць до 12,7 млрд. грн. Варто відзначити, що частка інвестиційних та антикризових кредитів, тобто нових кредитів, не пов’язаних із рефінансуванням попередньо виданих позик, збільшилася за місяць з 21,5% до 28,1% та продовжує зростати. Майже 80% інвестиційних кредитів видано державними банками.

Підтримку реалізації державних програм стимулювання економіки надають високий рівень ліквідності банківської системи та стабілізація ситуації на валютному ринку.

Загальна ліквідність банківської системи становить близько 163 млрд. грн, та є втричі вищою, ніж встановлений норматив обов’язкового резервування. На черговому тендері з підтримання ліквідності банків, який відбувся 13 листопада, Національним банком було надано банкам 16,1 млрд. грн довгострокового рефінансування (на 5 років) за обліковою ставкою (6%), що створює можливості для банків спрямовувати фінансові ресурси на довгострокове кредитування економіки.

Курс гривні до долару США на міжбанківському ринку за минулий тиждень зміцнився на 0,2% за рахунок перевищення пропозиції іноземної валюти клієнтами банків над попитом, яке становило за тиждень 67 млн. доларів США. Водночас на готівковому валютному ринку спостерігається перевищення попиту на іноземну валюту над пропозицією, яке з початку листопада становило близько 120 млн. доларів США. За минулий тиждень Національний банк не здійснював валютних інтервенцій, що свідчить про збалансованість ринку на поточних рівнях.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин

Теги: Національний банк України, Голова Ради НБУ, Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,НБУ ,Економіка

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео