Сергій Солодченко: Запуск БЕБ може стати панацеєю від багатьох «хвороб» взаємовідносин держави з бізнесом, але лише за умов створення нової правоохоронної культури

Сергій Солодченко: Запуск БЕБ може стати панацеєю від багатьох «хвороб» взаємовідносин держави з бізнесом, але лише за умов створення нової правоохоронної культури
169737 ПЕРЕГЛЯДІВ

На цьому під час Податкового форуму Tax&Business Talks наголосив виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України в ході обговорення питань доцільності створення нового єдиного органу з протидії економічним злочинам.

«За останні десятиліття податкова міліція накопичила значну кількість негативу, пов’язаного з підходами у роботі з бізнесом. Тому ідея створення Бюро економічної безпеки виглядає достатньо логічною та такою, на яку очікує суспільство. Але, виходячи із запропонованого та прийнятого у першому читанні у Парламенті проєкту закону про створення Бюро економічної безпеки, повноцінний запуск цієї реформи потребуватиме необхідності додаткового врахування значної кількості практичних аспектів, – зауважив Сергій Солодченко. – У випадку прийняття цього закону питання ліквідації ДФС розіб’ється на 2 окремих блоки. Перший – це звільнення працівників податкової міліції – воно не потребуватиме багатьох зусиль. А от для юридичної ліквідації Служби знадобиться значно більший проміжок часу. Це пов’язано з існуванням таких моментів, як необхідність передачі або новому правоохоронному органу або, наприклад, прокуратурі, кримінальних проваджень, залишок яких сьогодні складає близько 2 тисяч справ, питання правонаступництва правоохоронної функції на сході країни, яку на сьогодні виконує спецпідрозділ ДФС «Фантом», питання приміщень, озброєння, автівок та багатьох інших аспектів». 

За його словами, наразі податкова міліція будує нову філософію взаємовідносин з бізнесом – це невтручання в роботу білого бізнесу та протидія тіньовикам. Для того, щоб бути ефективним, новий орган з протидії економічним злочинам має враховувати позитивні напрацювання податкової міліції, а його діяльність має здійснюватися за умов побудови в державі нової правоохоронної культури.

Під час заходу, ініційованому Асоціацією адвокатів України, Сергій Солодченко розповів про наявний стан справ та результати роботи підрозділів податкової міліції, а також про низку запроваджених в ДФС заходів, покликаних мінімізувати можливі зловживання слідчих податкової міліції в ході службових взаємовідносин з бізнесом.

«Це і заборона на фізичне вилучення продукції, жорстких дисків, комп’ютерів, іншого майна, що може зупинити діяльність підприємства, стосовно якого ведеться слідство. Пішла в небуття практика одночасного виклику на допит більшості працівників одного підприємства, яка могла зупинити його роботу. Зараз кожна слідча дія планується, щоб мінімізувати вплив на бізнес. Є й інші обмеження, які стали запобіжником здійснення тиску на бізнес та мінімізації корупційних проявів», – розповів керівник ДФС.

Він також нагадав про важливість зворотного зв’язку з адвокатським середовищем, зокрема, навів приклад дієвості та закликав до використання однієї з власних ініціатив – телефонного проекту ПЛІД, який отримав схвальні відгуки саме від адвокатів.

Загалом, в ході програми Форуму піднімались та виносились на широке обговорення питання обґрунтованості створення Бюро економічної безпеки, а також питання амністії капіталів й доцільності запровадження в Україні нульової декларації.

 

Теги: Сергій Солодченко,В.о. Голови ДФС Сергій Солодченко, бізнес,Tax&Business Talks , ДФС ,Державна фіскальна служба України ,Бюро економічної безпеки

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео