Директор «Укрпошти» Смілянський заробляє більше за Трампа, проте підприємство залишається дотаційним

Директор «Укрпошти» Смілянський заробляє більше за Трампа, проте підприємство залишається дотаційним
125813 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий проєкт закону про поштову діяльність: чи піде ринку на користь монополізація міжнародних відправлень «Укрпоштою»? Як це позначиться на якості сервісу та цінах для пересічних українців? Та чи зміниться у кращий бік щось, окрім зарплат топменеджменту національного оператора? Можливі наслідки прийняття законопроєкту №4353 аналізувала Алла Легеза.

Зауважимо, що директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, який намалював собі зарплату вищу, ніж у експрезидента США Трампа, обґрунтував її зростання на аркуші, де зобразив табличку «Було» і «Стало», порівнявши показники «Укрпошти» 2016 і 2019 років. Проте, як стверджують експерти, це товариство досі збиткове, а фінансові результати за 2019 рік зробили дотації.

poshta8
Надвисока платня директора "Укрпошти" стала предметом обговорення у ЗМІ Фото: скріншот

«Минулий рік «Укрпошта» закінчила з операційним прибутком більш як 700 млн грн. Як на мене, це сталось завдяки тому, що вона отримала кошти від пенсійного фонду – майже 500 млн грн і так само за рахунок дотації з державного бюджету. Поки що незрозуміло, чи то вона отримала разом мільярд, чи то просто державний бюджет допоміг пенсійному фонду», – зазначає аналітик, кандидат наук державного управління Юрій Гаврилечко.

Тож цілком ймовірно, що для того, аби зробити підприємство справді прибутковим, бо в конкурентній боротьбі заробити складно, «Укрпошта» та її лобісти вирішили обмежити можливості приватників на законодавчому рівні, стверджує ексміністр з питань ЖКГ України народний депутат Олексій Кучеренко.

«Укрпошта» давно заходить у глухий кут, попри величезні зарплати наглядової ради, управління тощо. Вона дотується з бюджету, вона дотується з пенсійного фонду, і навіть це не допомагає їхньому фінансовому стану. І цей законопроєкт просто призначений для того, щоб зробити монополію на міжнародні поштові пункти саме для «Укрпошти». Він, на мій погляд, суперечить сьогодні й антимонопольному законодавству. Це просто спроба штучно знайти додаткові джерела надходжень до «Укрпошти», щоб утримати її на плаву», – наголошує нардеп.

poshta9
Олексій Кучеренко Фото: скріншот

Беззаперечно, закон про поштовий зв’язок, який ухвалювали ще тоді, коли мобільні телефони для більшості вважалися недосяжною розкішшю, потребує змін. Однак, якщо під прикриттям модернізації поштового зв’язку України та його цифрової трансформації намагаються створити монополію, то наслідки можуть бути непоправними.

stopcor.org

Теги: Укрпошта,Ігор Смілянський,Смілянський ,пошта ,зарплата,законопроєкт 4353,4353

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео