НАЕК «Енергоатом»: Корупція в деталях і персонах. Частина 6 (finita la commedia…)

НАЕК «Енергоатом»: Корупція в деталях і персонах. Частина 6 (finita la commedia…)
19061 ПЕРЕГЛЯДІВ

Незважаючи на всі матеріали, зібрані та передані правоохоронним органам у рамках нашого журналістського розслідування, корупціонерам у структурах НАЕК «Енергоатом», здається, остаточно вдалося здолати опір громадянського суспільства і повністю взяти під контроль стратегічне для України підприємство. Принаймні, ми з вами зараз є свідками заключного акту цієї кримінальної трагікомедії, фіналом якої вже незабаром може стати повне знищення всієї галузі атомної енергетики України.

Добре знайомий нам із попередніх частин розслідування Герман Галущенко незабаром може отримати посаду президента НАЕК «Енергоатом», і з благословення високих покровителів на вулиці Банковій стане повноправним господарем компанії, яку до цього своїми діями поставив на межу банкрутства. До речі, визначена і роль для Олега Боярінцева  він має очолити дирекцію з кадрових питань, що дозволить остаточно зачистити структури НАЕК. 

Призначення Галущенка, власне, готували ще минулої п’ятниці. На засіданні Кабінету Міністрів України планувалося «з голосу» внести постанову, в якій членам уряду пропонувалося схвалити наступні рішення:

  1. Вивести НАЕК «Енергоатом» з підпорядкування Міненерго.
  2. Призначити чинного т.в.о президента компанії НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна на посаду першого віце-президента.
  3. Призначити на посаду президента компанії «Енергоатом» Германа Галущенка.

Про те, що призначення мало відбутися, свідчать і деякі опосередковані факти. Наприклад, неодноразово згаданий нами в якості фігуранта розслідування Олег Боярінцев за командою Галущенка призупинив збір відкатів і повністю припинив контакти з фірмами і персонами, які мають корупційну репутацію. А сам Галущенко в терміновому і дуже скороченому порядку пройшов атестацію в Міністерстві енергетики.

Крім того, згадані особи, за нашою інсайдерською інформацією, дещо раніше розгорнули інтенсивну інформаційну кампанію проти чинного керівника НАЕК Петра Котіна. Її метою було підготувати обґрунтування для його відставки, виставити некомпетентним дурнем і «повісити» на нього всі провали і прорахунки, а, якщо вдасться, то і звалити на Котіна весь корупційний кримінал.

Треба відзначити, що сам Котін активно цьому допомагає. Продовжуючи довіряти своїм так званим соратникам і інформації, яку вони для нього готують, Петро Котін за кожної нагоди розповідає про швидке завершення будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. Хоча з минулої частини нашого розслідування уважні читачі знають, що до фіналу там ще ой як далеко. І це завдячуючи все тому ж таки Герману Галущенку.

Отже, винним у зриві будівництва мають призначити саме Петра Котіна. Недаремно ж проти нього люди Галущенка в уряді вже інспірували службове розслідування.

Про те, що доля Котіна була вирішена завчасно, свідчить і той факт, що ще до минулого засідання Кабміну людину, яка обіймала посаду першого віце-президента компанії «Енергоатом», у терміновому порядку перевели на посаду керівника дирекції з виробництва. А коли рішення про призначення Галущенка на засіданні уряду несподівано відклали, чиновника так само терміново і без пояснень повернули у віце-президентське крісло.

Очевидно, напрошується питання: кому все це вигідно? І хто насправді стоїть за черговими пертурбаціями у керівництві НАЕК «Енергоатом»?

Відповідь у тому, що інтереси збіглися відразу і зовні, і всередині країни.

З одного боку, Кремль, який зацікавлений у тому, аби зупинити будівництво Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива і підриві енергетичної незалежності України (про зв’язки Германа Галущенка з Москвою і її агентами впливу ми детально розповідали у наших розслідуваннях). З іншого боку, суто шкурні, економічні інтереси українських олігархів.

Активно спостерігаючи за Галущенком і його покровителями в ОПУ, нам вдалося розкрити схему того, як саме «заробляють» вищезгадані особи на збитковій тепер компанії «Енергоатом». Відбувається це за принципом чим гірше, тим краще.

Чим менше державна компанія НАЕК «Енергоатом» виробляє і постачає на ринок електроенергії, тим більші «доходи» компаній Ахметова і Коломойського, які збувають українцям значно дорожчу теплову і зелену електроенергію. Отже, і схема, як заявив наш співрозмовник у керівництві «Енергоатому», доволі проста. Галущенко з соратниками отримують від вищезгаданих олігархічних кланів відкат за кожну не випущену українськими атомками енергогодину. Тобто для особистого збагачення угрупованню Галущенка достатньо створити умови, які б гальмували роботу українських АЕС. Що і відбувається на практиці, адже щонайменше половина енергоблоків зараз знаходиться у вимушеному простої. Для працівників атомної енергетики не секрет, що в останній час у компанії «Енергоатом» виникли досить значні труднощі зі своєчасною закупкою запчастин до важливих для безпеки АЕС систем. І це теж частина «схеми», адже  в таких умовах  Державна інспекція ядерного регулювання України просто змушена відмовити атомникам у ліцензії на експлуатацію енергоблоків.

І це, зауважимо, напередодні зими, коли споживання електроенергії населенням значно зростає. Звідси і надприбутки згаданих олігархів, адже держава, аби покрити штучно створений дефіцит, просто змушена купувати у них електроенергію за потрійною ціною. А якщо не вистачатиме і цьогото докуповуватимуть у РФ, як це вже було минулого року.

Оборудка настільки фінансово вигідна, що отриманих олігархічними групами прибутків вистачає сторицею не тільки на оплату диверсійних послуг Галущенка з друзями, але і на підкуп більш вагомих чиновників в уряді і ОПУ, які кришують цю схему на найвищому державному рівні.

Ми не будемо надто здивовані, якщо саме ситуація в НАЕК «Енергоатом» стала предметом нещодавньої зустрічі помічника президента України Шефіра з олігархами Ахметовим і Коломойським, про яку розповідають наші колеги з програми журналістських розслідувань «Схеми».

https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/30882688.html

Ще однією темою для обговорення могла бути критично низька ціна, за якою вже згадані тут олігархи купують електроенергію на експорт.  

http://finbalance.com.ua/news/enerhoatom-prodav-e_e-dlya-treydera-kolomoyskoho-herus-naziva-tsinu-nizkoyu

https://expro.com.ua/novini/energoatom-prodav-dteku-elektroenergyu-na-eksport-po-1017-grn-mvt-god

Зауважте, ціна, за якою все ті ж таки дійові особи продають електроенергію в середині країни, тобто вітчизняним споживачам, разюче вища. І не будемо забувати про ідею корпоратизації НАЕК «Енергоатом», яку привселюдно озвучує Герман Галущенко. Тобто, йдеться по факту про продаж НАЕК «Енергоатом» частинами. А це можуть дозволити собі тільки згадані вище Ахметов із Коломойським.

Тож тем для обговорення у представника Офісу президента і українських олігархів більш ніж достатньо. Але найсмачніше те, що цей план зі знищення НАЕК «Енергоатом» українські олігархічні клани вже втілюють у життя, заробляючи мільйони і одночасно знищуючи державну компанію, яка доведена до економічного дна, та навряд чи здатна буде чинити опір і частинками піде з молотка просто у кишені згаданих багатіїв.

Вкотре звертаємося до правоохоронних органів із проханням перевірити наведені факти. Сподіваємось, у НАБУ, СБУ та ДБР ще залишились чесні і віддані батьківщині офіцери, які зможуть розплутати цей корупційний клубок і дати суспільству чесну відповідь на питання щодо олігархічної змови довкола знищення найбільшої державної компанії.

Одночасно звертаємося до прем’єр-міністра Шмигаля та віце-прем’єр-міністра України, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, в.о. міністра енергетики Ольги Богуславець, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, а також до голови профільного комітету з питань енергетики Андрія Геруса з проханням втрутитися в ситуацію, що склалась, і не допустити кулуарного призначення Галущенка на посаду президента НАЕК «Енергоатом». Особливо враховуючи зв’язки останнього з олігархами і російськими агентами впливу.

І, звісно, вкотре нагадуємо президенту України Володимиру Зеленському про його передвиборчу обіцянку подолати корупцію і завершити епоху бідності.

Знищення НАЕК «Енергоатом» поставить країну на межу енергетичного колапсу, остаточно закріпить вплив РФ на внутрішню і зовнішню політику України, і, найголовніше, мільйони українців потраплять у ще більшу економічну кабалу, сплачуючи астрономічні суми за електроенергію і одночасно наповнюючи кишені олігархам.

У будь-якому разі ми пильно стежитимемо за тим, як розвиватиметься ситуація з призначенням Германа Галущенка і чи відбудеться вона, як і планується, на найближчому засіданні Кабміну. Про все це ми будемо неухильно інформувати громадськість.

Далі буде…

antikor

Теги: Енергоатом, НАЕК "Енергоатом",Энергоатом,НАЭК Энергоатом,Игорь Коломойский,Игорь Коломойский Википедия,Коломойский,Ахметов, Ринат Ахметов,Ринат Ахметов Википедия,Кабмин,Андрей Герус,Герус,Андрей Герус Википедия,Разумков,Дмитрий Разумков,Дмитрий Разумков Википедия,Уруский,Уруский Олег,Минэнерго,Міненерго,Котин,Котин Петр ,Бояринцев,Бояринцев Олег ,Олег Бояринцев,Галущенко ,Галущенко Герман ,Герман Галущенко
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео