«Курс гривні на міжбанківському ринку зміцнився за тиждень на 1,3% до 3-місячного максимуму» - Голова Ради НБУ Богдан Данилишин. Особистий експертний Прес-дайджест щодо ситуації в економіці та на фінансових ринках

«Курс гривні на міжбанківському ринку зміцнився за тиждень на 1,3% до 3-місячного максимуму» - Голова Ради НБУ Богдан Данилишин. Особистий експертний Прес-дайджест щодо ситуації в економіці та на фінансових ринках
42964 ПЕРЕГЛЯДІВ

Економічна ситуація

Інфляційний тиск в економіці України продовжує залишатися помірним на тлі пригніченого сукупного попиту.

• Прискорення споживчої інфляції у річному вимірі до 3,8% у листопаді було зумовлене передусім дією адміністративних (підвищення тарифів на природний газ, гарячу воду та опалення) та сезонних чинників (зростання цін на сирі овочі).

• Індекс промислових цін у листопаді зріс на 2,0%, прискорившись у річному вимірі до 8,6%. При цьому, річне зростання промислових цін в межах України становило лише 3,9%, тоді як ціни на промислову продукцію за межі України зросли за рік на 29,4%, у тому числі, у листопаді – на 2,3%.

Цьому сприяло прискорення зростання світових цін на сировину під впливом послаблення долару США. Ціни на нафту зросли за тиждень на 3%, на природний газ – на 11,5%, на пшеницю – на 2,5%, на сталь – на 5,8%, на вугілля – на 10,3%, на залізну руду – на 14,2%.

Попри те, що кон’юнктура на світових сировинних ринках у 2020 році була сприятливою для українського експорту, на мою думку, державна промислова політика повинна надалі спрямовуватися на стимулювання інвестиційної активності у галузях із високою доданою вартістю, що сприятиме як збільшенню валютних надходжень до країни, так і покращенню ситуації із зайнятістю.

Нагадаю, що за даними Держслужби зайнятості станом на 1 грудня кількість зареєстрованих безробітних в Україні зросла на 2,3% за місяць, а кількість вакансій – зменшилася на 14,5%, що збільшило кількість претендентів на 1 вакансію з 6 до 7 осіб.

За таких економічних обставин та в умовах невизначеності у зв’язку із подальшим поширенням епідемії COVID-19, Правління Національного банку прийняло рішення про збереження облікової ставки НБУ на рівні 6%, що залишає простір для пом’якшення монетарної політики в разі погіршення макроекономічної ситуації.

Бюджетна сфера

Ефективні переговори з міжнародними партнерами про продовження програм фінансової підтримки України сприяли розблокуванню доступу України до міжнародних фінансових ринків та досягненню суттєвого прогресу у реалізації кредитних угод з міжнародними організаціями.

• Міністерством фінансів було забезпечено отримання від Європейської Комісії першого траншу в рамках програми макрофінансової допомоги обсягом 600 млн. євро під відсоткову ставку із погашенням у 2035 році, що збільшило загальну вибірку Україною коштів пільгової кредитної підтримки ЄС у 2014-2020 рр. до 4,4 млрд. євро.

• Між Україною та МБРР було підписано Угоду про Друге додаткове фінансування, спрямоване на подолання наслідків пандемії COVID-19, у розмірі 300 млн доларів США, з яких 170 млн. доларів США мають надійти до бюджету вже до завершення поточного року.

• Урядом України було підписано кредитну угоду з Європейським інвестиційним банком за проектом з відновлення інфраструктури Донбасу загальним обсягом 340 млн. євро.

Україна також здійснила розміщення додаткового випуску єврооблігацій на суму 600 млн. доларів США. Завдяки значному попиту зі сторони міжнародних інвесторів, який утричі перевищив запланований обсяг розміщення, додатковий випуск єврооблігацій відбувся з дохідністю 6,2% та ціною пропозиції при вторинному розміщенні 108,914%.

Примітно, що розміщення Україною єврооблігацій відбулося слідом за розміщенням міжнародних облігацій Філіппінами, які, маючи кредитний рейтинг в нижньому діапазоні інвестиційних значень, розмістили на міжнародних ринках 1,5 млрд. доларів США облігацій із погашенням у 2045 році за ставкою 2,65% та 1,25 млрд. доларів США – із погашенням у 2031 році за ставкою 1,648%. Цьому не стала на заваді активна політика центрального банку країни з купівлі найбільшого серед країн, які розвиваються, обсягу державних облігацій як на вторинному, так і на первинному ринках (загалом, на суму близько 6% ВВП), що дозволило спростити залучення коштів до державного бюджету, дефіцит якого оцінюється у 2020 році на рівні 8% ВВП.

Виконання плану запозичень поряд із виходом у листопаді на планові показники виконання плану доходів до державного бюджету дозволять здійснити цьогорічні видатки бюджету у запланованому обсязі.

Підвищення доходності первинних розміщень ОВДП на внутрішньому ринку та прогрес у переговорах з міжнародними фінансовими організаціями сприяли розгортанню тенденції до скорочення вкладень нерезидентів у державні цінні папери України. За останній тиждень портфель гривневих ОВДП нерезидентів зріс на 2,2 млрд. гривень (до 77 млрд. гривень) – вперше з початку коронакризи у березні 2020 року.

Валютний ринок

Курс гривні на міжбанківському ринку зміцнився за тиждень на 1,3% до 3-місячного максимуму. Цьому сприяло збільшення пропозиції іноземної валюти клієнтами банків в середньому на 13% порівняно з попереднім тижнем. Це дозволило Національному банку упродовж минулого тижня придбати 79 млн. доларів США до міжнародних резервів, які зросли до 26,8 млрд. доларів США. Водночас переважання попиту на іноземну валюту продовжує домінувати на «форвардному» сегменті ринку, що свідчить про все ще стійкі девальваційні очікування економічних суб’єктів.

На готівковому ринку продовжує спостерігатися переважання попиту на іноземну валюту над пропозицією, який з початку грудня становило майже 98 млн. доларів США. При цьому, з початку 2020 року чиста купівля банками готівкової іноземної валюти в населення становила 1 085 млн. доларів США.

Фінансовий сектор

Національним банком упродовж минулого тижня було проведено кількісні тендери з рефінансування банків , за результатами яких 1 банк отримав рефінансування на строк до 84 днів на суму 87,9 млн. гривень та 11 банків отримали рефінансування на загальну суму 11 млрд. гривень на строк до 5 років за ставкою 6,0% річних. Це збільшило загальну заборгованість банків за тендерними кредитами рефінансування до 52,1 млрд. гривень, з яких 48,5 млрд. гривень довгострокових (до 5 років) кредитів було надано банкам з початку 2020 року.

Загальна ліквідність банківської системи (коррахунки та депозитні сертифікати НБУ) збільшилася до 175,4 млрд. грн. При цьому, індекс міжбанківських ставок овернайт підвищився до середини діапазону операційних ставок за операціями постійного доступу Національного банку (6%).

Кредитні ставки за гривневими корпоративними кредитами у гривні за період з початку грудня становили 8,2% річних, що на 0,3 в. п. нижче, ніж у середньому у листопаді 2020 року. Це стало можливим завдяки зниженню вартості фондування банків за рахунок гривневих депозитів, вартість яких з початку грудня знизилася до 4,4%, у тому числі за гривневими депозитами суб’єктів господарювання – до 3,9%, фізичних осіб – до 8,8%

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин

Теги: Богдан Данилишин,Богдан Данилишин НБУ,Данилишин НБУ,Рада Національного банку України,НБУ , Голова Ради НБУ, Богдан Данилишин,Богдан Данилишин Википедия,Голова ради НБУ Богдан Данилишин ,Данилишин,Економіка,курс гривні,міжбанк,Голова Ради НБУ,Богдан Михайлович Данилишин,Мінекономіки , бюджет,Экономика,Минэкономики ,Держстат, Нацбанк,Нацбанк Украины,Украина,Нацбанк України,Україна, Національний банк України,Національний Банк,Национальный банк,Национальный банк Украины,Кирило Шевченко
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео