Рада Національного банку надала Рекомендації Правлінню регулятора та Уряду України щодо впливу грошово-кредитної політики на стан соціально-економічного розвитку України

Рада Національного банку надала Рекомендації Правлінню регулятора та Уряду України щодо впливу грошово-кредитної політики на стан соціально-економічного розвитку України
174207 ПЕРЕГЛЯДІВ

15 грудня 2020 року відбулося засідання Ради Національного банку України (далі – Рада), на якому були розглянуті питання впливу грошово-кредитної політики на стан соціально-економічного розвитку України та ухвалені відповідні Рекомендації Правлінню Національного банку України (далі – Правління) та Уряду України.

Під час засідання було схвалено План роботи Ради на 2021 рік. Також затверджено План проведення внутрішнього аудиту у структурних підрозділах Національного банку України в 2021 році. Крім того, були внесені зміни у Положення про здійснення нагляду за системою внутрішнього контролю.

За результатами обговорення Рада зокрема вирішила:

 1. Інформацію від Правління Національного банку України та від членів Ради Національного банку України взяти до відома.
 2. Схвалити доопрацьовані з урахуванням результатів обговорення рекомендації Правлінню Національного банку України та Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 13 статті 9 Закону України "Про Національний банк України" Рада надала зокрема такі рекомендації:

Правлінню

 • Прискорити розроблення та впровадження стратегії участі НБУ в операціях на відкритому ринку відповідно до Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року (включаючи питання застосування операцій РЕПО та купівлі/продажу ОВДП).
 • Дослідити міжнародний досвід здійснення центральним банком операцій з державними цінними паперами на відкритому ринку як інструменту монетарної політики, що має на меті усунення ризиків погіршення ліквідності на вторинному ринку державних цінних паперів та дестабілізації фінансових ринків.
 • Провести дослідження релевантного міжнародного досвіду та надати Раді інформацію про  можливість внесення змін до нормативних актів НБУ з питань валютного регулювання та банківської діяльності щодо уможливлення купівлі облігацій зовнішньої позики (ОЗДП) українськими банками.
 • Надати Раді НБУ детальні обґрунтування стрімкого підвищення значення нейтральної ставки України в 2020 р. за розрахунками НБУ, а також пояснення відмінностей таких оцінок від світових трендів нейтральної ставки. Покращити ефективність комунікацій щодо оцінки характеру обрахунків та ролі нейтральної облікової ставки в процесі прийняття рішень з монетарної політики (в т. ч. її впливу на ступінь жорсткості монетарних умов та на якість припущень прогнозів).
 • Здійснити оцінки лагів ефекту переносу обмінного курсу на споживчі ціни в умовах специфічного випадку коронакризи та проаналізувати чи вплинуло це на відтермінування корекції рівня інфляції в бік підвищення.

Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

 • Сприяти розвитку ринку державних облігацій, дохідність яких прив’язана до темпів інфляції, дослідити стан ринкового попиту, доцільність та можливі обсяги емісії таких облігацій.
 • Вжити заходів для розвитку інституту первинних дилерів та маркет-мейкерів на вторинному ринку ОВДП шляхом встановлення відповідних вимог щодо підтримання ними постійних котирувань ОВДП на вторинному ринку, диверсифікації доступу різних категорій інвесторів до ринку державних цінних паперів.
 • Вжити заходів для удосконалення системи прогнозування руху коштів на рахунках Державної казначейської служби України з метою підвищення якості прогнозів та збільшення їх прогнозного горизонту.
 • Сприяти удосконаленню комунікацій із Національним банком України шляхом залучення його представників до обговорення майбутніх змін політики, параметрів проєкту Закону України про Державний бюджет та прогнозних макропоказників.
 • Переглянути методологію визначення ІСЦ в частині підходів до оцінки вагової структури споживчих витрат, яка застосовується при його підрахунку. Звернути увагу на суттєві відмінності вагових коефіцієнтів споживчих витрат порівняно з іншими країнами світу з подібною структурою економіки (зокрема, щодо витрат на оплату житлово-комунальних послуг).
 • В межах державних програм сприяти стимулюванню нових кредитів на інвестиційні цілі та на поповнення обігових коштів, необхідних для реалізації інвестиційних проектів суб'єктів середнього, малого та мікро-підприємництва (МСП), а також в рамках антикризового пакету підтримки МСП.
 • Запровадити систему моніторингу виконання Засад стратегічного реформування державного банківського сектору (стратегічних принципів), у тому числі, в частині дотримання державними банками пріоритетних напрямів діяльності відповідно до спеціалізації, та забезпечити неухильне дотримання термінів виконання стратегій державних банків.
 •  
 • У засіданні брали участь члени Ради, Правління Національного банку України та запрошені особи.

Текст відповідного Рішення Ради буде незабаром опублікований.

bank.gov.ua

Теги: Рада Національного банку України,ОВДП , Національний банк України,Правління Національного банку України

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео