Заступник начальника управління ДПС в Одеській області Валентина Бриндак: як стати мультимільонеркою збираючи податки для держави

Заступник начальника управління ДПС в Одеській області Валентина Бриндак: як стати мультимільонеркою збираючи податки для держави
22087 ПЕРЕГЛЯДІВ

Своїм недавнім рішенням Конституційний суд скасував відповідальність за брехню в деклараціях чиновників. Такому рішенню зраділо багато чиновників, адже тепер їм буде достатньо просто уникнути покарання за незадекларовані авто та будинки, які їм не по кишені.

Знайомтеся, начальниця відділу організації  роботи центру обслуговування платників і надання  адміністративних  послуг, розгляду звернень  громадян і доступу  до  публічної  інформації управління податкових сервісів ГУ ДПС в Одеській області – Валентина Михайлівна Бриндак.

Про попередні місця роботи Валентини Бриндак відомо небагато. Зокрема в першій половині 2000-х років вона працювала в компанії «Інститут регіональних проблем». Однак з 2005-го перейшла на державну службу спочатку в податкову в приморському районі Одеси, а потім – обласну. У ДПС Валентина Михайлівна глибоко пустила коріння, але, мабуть, із перервами. Принаймні так пояснюється відсутність її декларацій за 2014 і 2015 роки.

Ми проаналізували всі декларації Валетини Бриндак, що є в публічному доступі. Зокрема за 2014201620172018 та 2019 роки. За цей час працівниця податкової мала здебільшого зарплату держслужбовця, але торік отримала подарунки в негрошовій формі на 261 тис. грн від Собченка Михайла Матвійовича, вірогідно, батька.

У її чоловіка, Олега Бриндака, були виплати від виконавчого комітету Одеської міської ради. Взагалі, він є депутатом Одеської міськради від Труханівської фракції. Він є фракції «Довіряй ділам» в Одеській міськраді та навіть виконував обов’язки міського голови. Заробітки на рівні середньостатистичних.

Попри незначну зарплату подружжя з 2016 року декларує значні готівкові заощадження. Так у 2016 році подружжя задекларувало лише готівки понад 87 000 доларів США та 280 000 гривень. На рахунках було ще 36 000 доларів США і 5 800 євро. Ці збереження практично збереглись до 2019 року. Звідки такі величезні грошові доходи – загадка.

У декларацію за 2019 рік Валентина Михайлівна вписала лише одну одеську квартиру, якою володіє її чоловік, Олег Бриндак, щонайменше з 2000 року. Це – непримітний будинок на вулиці Фонтанська дорога.

А от земельних ділянок у родини чотири. Дві з них сумарною площею 0,20 га розташовані в місті Бар, що на Вінниччині, й зареєстровані ще п’ятнадцять років тому. Там же Валентина Бриндак отримала в подарунок ще 0,06 га разом із невеликим будинком.

Сім’я мешкає не в одеській квартирі площею 66,4 кв. м, а в чималому приватному будинку. У деклараціях подружжя відображене право користування ділянкою на двадцять соток, і розміщеним на ній будиночком площею 332 кв. м. При цьому право на майно виникло от якраз на Новий рік – 1 січня 2019 року, як то кажуть, «під ялиночку».

Відповідно до декларацій цим симпатичним будинком Бриндаки користуються безоплатно. Формально, або ж неформально будинок із ділянкою записані на Валентину Онуфрійчук, яка весь час мешкає у Вінницькій області, в тому ж таки місті Бар.

До 2013 року Валентина Онуфрійчук була підприємницею з основним видом діяльності – торгівля харчовими продуктами з лотків на ринках. Навряд чи бізнес був успішним, якщо вона його припинила. Також працювала в Барському бюро технічної інвентаризації.

Ми ж достеменно не знаємо, чи є пані Онуфрійчук родичкою Валентині Бриндак чи її чоловіку. Але те, що вони з одного містечка населенням у 15 тисяч осіб і те, що Валентина Онуфрійчук передає високопосадовцям з Одеси своє майно в безоплатне користування, викликає багато запитань. Тим паче, Валентина Онуфрійчук не має бізнесу та навряд чи має значні доходи, зате останнім часом накупила купу нерухомості в Одесі.

Окрім будинку, за який у 2015 році вона заплатила майже 4 млн грн, у неї є два машиномісця та три квартири.

Якщо ж розлогіше розповісти про Олега Бриндака, то він голова земельної комісії та радник Одеського міського голови Геннадія Труханова. Отже, має доволі впливові посади. Торік НАБУ проводило обшуки в його кабінеті в мерії в рамках кримінального провадження. За даними ЗМІ,  чиновники могли привласнити близько 100 млн грн під час погашення штучної заборгованості перед банком.

Ще один обшук детективи провели в липні 2020-го нібито за фактом збитків громаді на пів мільярда гривень через незаконне відчуження майна міста. Повідомлялося, що повторно обшукали й керівника депутатської фракції міськради «Довіряй ділам» (підконтрольної Труханову) Олега Бриндака, який також очолює постійну комісію міської ради з питань землеустрою та земельних правовідносин. Нині щодо майна Олега Бриндака вирішується питання про накладення арешту.

Якщо ж вірити декларації Валентини Бриндак, то вона з чоловіком володіє та користується лише одним автомобілем: HYUNDAI I30 2008 року випуску вартістю 171 тис. грн. Але здається, що це не відповідає дійсності. Пересувається працівниця податкової іншою автівкою. У 2018 та 2019 роках Валентину Бриндак притягували до адміністративної відповідальності за порушення за кермом кросовера Mazda CX-5. У відповідних деклараціях цей автомобіль не відображений.

Реформування державної податкової служби мала б передбачати й проведення повної перевірки декларацій посадовців. Особливо у випадках, коли вони мають у користуванні дорогі маєтки та автомобілі. І тим більше, коли держслужбовці мають міцний зв'язок зі впливовими політикам регіону в якому працюють.

automaidan.org.ua

Теги: ДПС в Одеській області,Валентина Бриндак,ГУ ДПС в Одеській області,Валентина Михайлівна Бриндак,Бриндак декларація,Бриндак Валентина корупція,податки,Заступник начальника управління ДПС в Одеській області,Олег Бриндак,Бриндак Одеса,статки,ДПС, Одеська область,Одесса,Одеса, Одесская область ,Бриндак
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео