Uber – несплата податків, відмив грошей, небезпечні перевезення без дозвільних документів

Uber – несплата податків, відмив грошей, небезпечні перевезення без дозвільних документів
8785 ПЕРЕГЛЯДІВ

Починаючи з весни 2019-го року, компанія Uber запустила новий сервіс для спільних поїздок — Uber Shuttle. Й він виявився протилежністю усім обіцянкам – водії працюють понаднормово кожен день, наражаючи на небезпеку громадян, сервіс не має жодної ліцензії на перевезення, й до всього іншого проводить мільйонні оборудки.

Почнемо з найголовнішого – з дозволу на перевезення. Він в Uber Shuttle відсутній. Закон «Про автомобільний транспорт» дає наступне визначення регулярних пасажирських перевезень:

«Це перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.»

Тобто, щоб вийти на маршрут, перевізнику потрібно виграти оголошений КМДА конкурс на відповідний маршрут та укласти договір з організатором перевезень. Для перемоги в конкурсі автобуси повинні бути в базі Укртрансбезпеки, а паспорт маршруту повинен бути узгоджений з патрульною поліцією.

За майже два роки роботи Uber Shuttle жодна структура, яка повинна була видати ліцензії, дозволи та паспорти, не підтвердила наявності цих документів або процесу їх оформлення.

Укртрансбезпека раніше надавала вичерпну відповідь, повідомивши, що перевізник ліцензію на перевезення пасажирів не отримував.

Крім того, в результаті проведених співробітниками відомства перевірок було виявлено ряд порушень і щодо водіїв мікроавтобусів Uber Shuttle складено кілька адміністративних протоколів. Протоколи на «шатли» також складала й Патрульна Поліція, завдяки пильності активістів «Українського Стягу».

Поглянемо на фінансову складову афери Uber. Річний оборот ринку таксі становить близько 40 млрд грн, а 98% його учасників працюють в тіні та не сплачують податків.

Як не іронічно, Uber в Україні активно виступає за виведення ринку з тіні. При цьому в компанії не розголошують кількість автомобілів, зареєстрованих в сервісі, свої оцінки обсягу ринку, кількість поїздок і будь-яку іншу інформацію.

За приблизними оцінками, чистий комісійний дохід Uber в Україні може становити 100 млн грн на місяць і більше.

Й не дивуйтесь – Uber не сплачує податки за перевезення. Податки з комісії водіїв (25%) Uber повинен сплачувати в Нідерландах. Але, неочікувано, Uber не є прибутковою компанією. Тому, навіть за місцем реєстрації гроші проходять повз усіх. Так би мовити, не тільки українська – афера світового масштабу.

Що ж сплачує Uber в Україні? Податки, які пов’язані з діяльністю української юридичної особи, включаючи податок на прибуток, сплачуються в Україні.

Проте, українська юридична особа відповідає за маркетинг, рекламу та операційну діяльність. Де ж податки з перевезень? Очевидно, загубились десь між Нідерландами та кишенями власників.

Наступне – безпека для пасажирів. Точніше, її відсутність. Навіть в оголошенні про набір водіїв.У першому пункті умов співпраці відзначається, що автобус повинен бути на маршруті не менше 10 годин на добу п’ять днів на тиждень, тобто не менше 50 годин на тиждень.

Зате положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, як і Кодексом законів про працю, визначено, що кількість годин робочого тижня не може перевищувати 40.

Однак, навіть це не межа, а лише офіційна версія. Громадяни, які цікавилися умовами праці в Uber Shuttle, опублікували пропозицію роботодавця, яке передбачає 14 годин роботи в добу п’ять днів на тиждень, а це 70 годин на тиждень.

Схоже, за думкою Uber, сонливість та втома водія сприяють безпеці на дорозі. А ще відсутність потрібної категорії, що неодноразово фіксували патрульні.

Не маєш права водити мікроавтобус?  – Ласкаво просимо в Uber Shuttle на графік з 07:00 до 21:00.

infocor.site

Теги: Uber, такси, Uber shuttle, налоги, дтп, коррупция, сми, кмда, КГГА, Кличко, скандал

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео