Василь Костюк розбудовує власні схеми на «Великому будівництві»

Василь Костюк розбудовує власні схеми на «Великому будівництві»
5866 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Велике будівництво» подарувало не тільки кілометри відремонтованих доріг, а і стало типовим прикладом освоєння державних коштів на інфраструктурних проектах.
В свій час, екс-міністр фінансів Андрій Уманський, на тлі не сприятливої економічної ситуації в країні, опублікував пост в якому розповів про крадіжку 40% коштів виділених на «велике будівництво», в тому числі тих які виділялися з фонду боротьби з Ковідом. Це приблизно 45 млрд. грн.

Варто розуміти, що якою б завищеною не була б ціна ремонту чи будівництва на тендері і за які б суми виконавці не вносили б в свої звіти та кошториси, частина цих грошей в будь-якому разі має повернутися до держави у вигляді податків, в тому числі одного з основних – податку на додану вартість або ПДВ. Проте цього не сталося.

Специфіка будівельного бізнесу передбачає потребу в готівці. Готівка потрібна для оплати праці працівників, закупки витратних матеріалів та багатьох інших «неофіційних» витрат. Звичайно всі проводки можна робити офіційно, проте це дорожче, так як потребує сплати податків. До того ж, навіть роблячи все офіційно, необхідно згенерувати готівку для «відкату» без умови якого не можливо виграти такі ласі державні тендери. Ця сума генерувалася саме за рахунок скрутки ПДВ.

Зараз можна констатувати, що об’єм скруток на ПДВ під час проведення великого будівництва дорівнював приблизно 20 млрд. грн. Покровителями цієї схеми являються премєр-міністр Денис Шмигаль, що просував піар-ідею «великого будівництва» перед Зеленським, а також міністр фінансів Сергій Марченко, як управлінець фінансового сектору держави.

Шмигаль, як прем’єр-міністр забезпечив «накачку» грошей в «Велике будівництво». Це і гроші з «дорожнього фонду», гроші отримані під держгарантії, а також частина виграшу «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі, що пішов на будівництво транзитом через «Ковідний фонд».

Сергій Марченко, як міністр фінансів курував фінансові потоки, а також адміністрував схему «повернення ПДВ», контролюючи процес через податкову та фіскальні служби. До того ж, Марченко, як персонаж якого «найменш шкода» у випадку арешту, займався адмініструванням і збором відкатів прикриваючись зв’язками у «високих кабінетах», для Шмигаля, себе особисто та інших фігурантів схеми.

Освоєння такої величезної суми потребувало потужних масштабів конвертаційних центрів, динамічної та постійної комунікації між центром та контрагентами для унеможливлення випадкового блокування операцій та і банального контролю, щоби компанії не почали «оптимізацію» самостійно, а знаходилися під контролем.

Для цього, Шмигалем був залучений давно відомий йому бізнесмен з Західної України, прикарпатський кримінальний авторитет, який спеціалізується на відмиванні коштів, Василь Костюк. Костюк народився 22.01.1976р. в Івано-Франківську і з молодого віку був тісно пов’язаний з Івано-Франківським кримінальним угрупуванням «АСП», члени якого в 2006-2010 роках «доросли» до депутатства в Івано-Франківській облраді. В свій час він «починав» зі схем з конвертації та збуту контрафактної продукції, а в 2019 році був одним з основних спонсорів передвиборчої кампанії «Слуги народу». За рахунок цього Костюк має «іммунітет» від влади і являється недоторканим.

Шмигаль та Костюк давно приятелюють, тому він був визначений комунікатором між прем’єр-міністром Шмигалем та міністром фінансів Марченком та компаніями підрядниками. Алгоритм був простий – «хочеш виграти тендер? Погоджуйся дати відкат, який ми в тебе скрутимо.» Щоб виграти тендер, представники компаній мали зустрічатися з Костюком, який надавав їм «юридичні послуги» та все організовував, а саме забезпечував ланцюг між контагентами та прем’єром Шмигалем і конвертаційними центрами міністра фінансів Марченка, що адмініструються та покриваються податковою.

До того ж, Костюк являється «перевіреним кадром», адже вже адмініструє схему реалізації тестів на COVID-19, за рахунок якої тільки в листопаді 2020 року Степанов та Шмигаль заробили близько 300 млн. доларів. Раніше Костюк був близьким лише з прем’єром Шмигалем, а тепер має і тісне знайомство з Марченко та іншими впливовими посадовцями.

Зараз ціна питання є значно більшою. Завершився 2020 рік, відповідно завершилося «відмивання» близько 20 млрд. грн ПДВ з коштів «Великого будівництва», які розподілилися між бенефиціарами схеми — Шмигалем, Марченком, комунікатором Костюком, силовиками та контрагентами-учасниками схеми.

Зрештою не виникає здивування ситуація, що наприкінці минулого року коштів на казначейському рахунку лишилося лише на фінансування захищених статей витрат – зарплатні ”бюджетникам”, а бюджет на 2021 рік був прийнятий з рекордним дефіцитом. Для перших осіб держави було набагато важливіше те, що цей непростий для українців рік в закритий з великою для них вигодою.

Вже зараз міністр фінансів Марченко провалив перемовини з МВФ, гордо заявивши про наявність «конструктивного діалогу» і Україна ризикує лишитися без необхідного траншу. В МВФ знають про схеми міністра фінансів та голови уряду і не бажають мати справу з тими, хто не тільки не долає корупцію, а і сам розбудовує власні схеми. Можливо, чутки про зміну уряду навесні 2021 року підтвердяться і бюджету України вдасться уникнути краху. Ще одного такого «великого будівництва» з Шмигалем і Марченко українці не витримають.

Источник

Теги: Василь Костюк,Костюк,Велике будівництво,схеми ,схема,Андрій Уманський,Уманський,Уманский,Украина,екс-міністр фінансів Андрій Уманський,ПДВ,Прем’єр-міністр,Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Денис Шмигаль,Шмигаль,Денис Шмигаль Википедия,Нафтогаз,Ковідний фонд,Марченко,АСП,Івано-Франківська облрада,Слуги народу,Слуга народу,COVID-19,Степанов ,Україна,МВФ
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео