Корумповані прикордонники

Корумповані прикордонники
10541 ПЕРЕГЛЯДІВ

Правозахисники кажуть, що не маючи прикриття у правоохоронних органах вкрай важко переправляти нелегалів через державний кордон. Злочинцям складно перекидати людей до Європи без сприяння колишніх і теперішніх військовослужбовців прикордонної служби. Якщо це стосується більш елітних “переправ” то тут не обходиться без працівників державної міграційної служби, які видають нелегалам українські закордонні паспорти.

Участь у злочинних каналах еміграції також беруть лісники, які обізнані з особливістю гірської місцевості.

Не варто забувати, що незаконні канали міграції не обходяться і без участі іноземців. Ця приймаюча сторона зустрічає нелегалів по той бік кордону. Та перекидає вглиб Європейських країн. Серед іноземних держслужбовців також трапляються випадки, коли для нелегалів з України, європейські працівники міграційних служб видають паспорти.

Тож далі ми розберемо як все відбувається.

(фото ілюстративне)

Коли румунські правоохоронці затримали групу українців, нелегали встигли дійти вглиб Європи на два кілометра. Мало того, вони ще й несли із собою майже 6 тисяч пачок цигарок.

Коли нелегалів передали українським прикордонникам, почалося розслідування.

Виявилося, що вони пройшли через кордон на ділянці, де систематично проходять наряди прикордонної служби України. Тож керівництво не випадково почало службове розслідування.

Як було встановлено, до злочинної групи окрім українців входив і румун, який відповідав за переправлення нелегалів на територію своєї країни.

Натомість, з української сторони злочинцям допомагав прикордонник.

Також з’ясувалося, що це не перша організація переходу нелегалів.

Прикордонником, який ввійшов до угрупування був помічник старшого зміни прикордонних нарядів відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Черепківка» з місцем дислокації в населеному пункті Біла Криниця Глибоцького району Чернівецької області.

Саме він надавав поради про дату і часу переправлення через державний кордон України, укривав виявлені факти переходу кордону.

Помічник старшого зміни “завербував” ще одного працівника відділення, який у час переходу кордону нелегалами здійснювати охорону кордону на ділянці вказаного прикордонного знаку в складі прикордонного наряду у вигляді прикордонного патруля.

Завербованим був молодший інспектор прикордонної служби 3 категорії - водій 1 групи молодших інспекторів прикордонної служби відділення старший солдата.

За задуманим планом, старший солдат, в час переходу нелегалів через кордон, мав ухилитись від патрулювання на вказаній ділянці, шляхом пішого зміщення в напрямку 814 прикордонного знаку, умисно ухилившись в такий спосіб від виконання службових обов'язків прикордонного патруля.

Тобто, прикордонник повів наряд в інший бік, чим кілька разів давав можливість українцям проходити державний кордон та опинятися в Румунії.

ЛІСОВІ ЧОЛОВІЧКИ

Ще один канал, у Чернівецькій області був заточений на громадянах Бангладеша.

Казах, мешканець с.Дяківці Герцаївського району Чернівецької області, у минулому - військовослужбовець Чернівецького прикордонного загону, у зв’язку із несенням військової служби, добре орієнтувався на ділянці державного кордону України з Румунією, яка проходить поблизу с.Дяківці.

Тож він був безпосереднім провідником. Групу нелегалів із Бангладеша йому поставили у Чернівецьку область. Аби у майбутньому його не впізнали нелегали, він надягнув маску.

Група не дійшла до Європи всього лиш пів кілометра. І що цікаво, її виявили не прикордонники, а працівники УСБУ у Чернівецькій області, які в ході проведення спецоперації вийшли на цей канал нелегалів.

ГОЛЛІВУД НА КОРДОНІ

Не можна наполягати, що усі правоохоронці в долі із злочинцями.

Однак є доконаним фактом те, що тотальну більшість груп нелегалів виявляють саме правоохоронці іноземних держав.

Як кажуть оперативні працівники СБУ, для того, щоб боротися із такими злочинами, їм доводиться проводити цілі спецоперації.

Так, на Львівщині працівники СБУ “внедрили” в злочинне угрупування турка. Він повинен був стати безпосереднім перевізником та провідником через кордон до Польщі групи своїх земляків. Спецоперація тривала кілька місяців. І на завершальному етапі, коли група нелегалів, прилетівши із Стамбула до Києва, а згодом із кількома місцями переїзду та проживання потрапила до Львова, супроводжуючі довезли групу безпосередньо до кордону. Але тут замість турка – провідника, який працював на спецслужби, їх чекали оперативники прикордонників.

Але справжнім блокбастером, за яким можна було б написати сценарій до американських екшенів стала історій оперативників прикордонної служби Одещини.

На в’їзді в Одесу прикордонники із поліцією затримали мікроавтобус Мерседес, який по зав’язку був забитий турками.

Одного з них слідство почало звинувачувати у організації транскордонного каналу. Натомість турок заявляв, що він у групі інших турків просто перетинав кордон і до злочинів не має ніякого відношення. Не знав чоловік, що уже багато місяців оперативні працівники прикордонників розробляли спецзавдання.

Так, оперативникам стало відомо, що турок, який перебував у Молдові, шукає серед земляків в Україні спільника. В ході спецоперації, було завербовано громадянина України, турка, який і виступив співорганізатором незаконного відрізку каналу в Україні.

Організатор каналу – турок – перебував у Молдові недаремно. Адже він був судимий на Закарпатті за переправлення нелегалів. І йому був заборонений в’їзд в Україну – його депортували. Але у Молдові він не сидів склавши руки. І відповідно організував групу, яка організувала подорож турків. Сам канал мав складатися із троьх частин. Молдавської – коли турки прибули літаком із Стамбула до Кишинева. Далі канал пролягав через територію Молдови – у кількох точках, організатор винаймав житло, різні автомобілі і безпосередньо коорденував та супроводжував групу.

Відправною точкою стало Придністров’я, звідки група нелегалів незаконно перетнула пішки кордон до України.

На наступному етапі вони мали переїхати із Одеси на Львівщину, далі на Закарпаття і звідти в Угорщину.

На території Одеської області за групою приїхав водій мікроавтобуса Мерседес. Прикордонникам в ході спецоперації вдалося внедрити в довіру до турка цього водія. Який насправді виявився підполковником оперативних підрозділів прикордонників. Тобто у злочинній групі, під прикриттям працювало уже двоє осіб – цивільна особа – земляк злочинця – та підполковник – в якості водія.

Турку під прикриттям надали шкіряну куртку, у яку було вмонтовано спеціальні приховані засоби відеозйомки.

Натомість мікроавтобус був просто нашпигований спецзасобами, прихованими камерами та спецвідеореєстраторами.

Відповідно, коли ще організатор каналу перебував у Молдові і до його затримання з групою нелегалів на в’їзді в Одесу, усі телефонні розмови, переписки, а також розмови із нелегалами, спільником, який насправді виявився під прикриттям, та підполковником – водієм під прикриттям, фіксувалися та записувалися.

В результаті такою масштабної операції, в якій також взяло участь під десяток оперів прикордонних служб, вдалося викрити добре продуманий і масштабний канал переправки нелегалів із Туреччини, через Молдову, Одесу та Закарпаття до Угорщини.

"Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту «Серія антикорупційних журналістських розслідувань - Шлях до Європи. Як злочинці та терористи з Африки та Азії - незаконно - потрапляють до Європейського Союзу - за маршрутом Росія - Білорусь - Україна». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження". 

detectives.org.ua

Теги: Міжнародний фонд Відродження,прикордонники ,Державна міграційна служба України,корупція

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео