Львівська міська рада планує віддати два ринки Козловському за 18 млн грн

Львівська міська рада планує віддати два ринки Козловському за 18 млн грн
10003 ПЕРЕГЛЯДІВ

На сайті Львівської міськради опублікували проєкт ухвали про затвердження мирової угоди між компаніями «Дари Львівщини», «Винниківський шлях», «Галицький шлях» та Львівською міськрадою.

Проєкт з’явився на сайті пізно ввечері 1 березня, якраз після публікації про мирову угоду в соцмережах адвоката «Дари Львівщини» і депутата Львівської міськради від ЄС Юрія Ломаги.

У разі прийняття цієї ухвали майно двох ринків Львова остаточно перейде у приватну власність, пишуть Наші Гроші. Львів.

Як вказано в проєкті ухвали, мирову угоду затвердять у судовій справі за номером 914/1401/20. Мова йде про позов прокуратури та Львівської міськради до цих компаній про витребування майна двох ринків Львова та скасування державної реєстрації прав власності, визнання недійсними договорів іпотеки. Рішення у справі ще не має.

Текст мирової угоди Львівська міська рада протягом вчорашнього дня так і не надала на прохання редакції «Наші гроші. Львів». Однак директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич повідомила, що мова йде про отримання містом 18 млн грн у разі відмови від судового спору.

Про крадіжку

Коротко нагадаємо історію чергової втрати комунального майна через безмежні апетити депутата Львівської обласної ради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського.

Майно двох міських ринків, «Винниківського» та «Підзамче», незаконно переписали на компанію доньки Григорія Козловського у 2019 році.

Слідство у кримінальному провадженні щодо майна двох ринків ще триває. 30 грудня 2020 року досудове розслідування продовжили до 11 липня цього року. З огляду на майбутню мирову угоду, воно, найімовірніше, буде закрито, але ця обставина ніяк не відміняє крадіжки, що відбулась.

Григорій Козловський (офіційно його донька Софія Максимець) придбав ТОВ «Дари Львівщини», яке мало право оренди на приміщення ринків та управляло їх діяльністю. І підприємство, яке багато років орендувало ринки та платило за це місту, відразу стало власником цілісних майнових комплексів цих ринків. Державні реєстратори без жодних законних підстав оформили право власності за ТОВ «Дари Львівщини». При цьому компанія, попри нові записи в реєстрах, продовжувала платити орендну плату як за комунальне майно щонайменше до кінця лютого 2020 року.

Наступним кроком для того, щоб закріпити право власності, стала передача майна в іпотеку –  4 грудня 2019 року компанія Софії Максимець віддала два цілісні майнові комплекси в іпотеку двом ТОВкам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях».

Ці два підприємства були створені незадовго до оборудки  – 15 листопада 2019 року. Засновником першого є Григорій Козловський, а другого – депутат Львівської міської ради від ЄС та адвокат Козловського Олексій Різник. За даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, під майно, яке їй не належало, Максимець взяла у батька в борг 24 млн грн, які мала повернути до лютого 2021 року.

Ми не знаємо, чи повернула Софія Максимець борг батькові, але знаємо, що ця іпотечна схема – одна із улюблених для юристів Григорія Козловського. Її використовували і в інших історіях – за адресою на вул. Липинського, 27 і вул. Дорошенка, 2. Її фінальним акордом стає те, що борг не повертають і майно переходить до нового власника, який стає так званим «добросовісним набувачем».

Про ціну

«Дари Львівщини» пропонують заплатити місту 18 млн грн (643 тис. доларів за курсом НБУ). Навіть донька Козловського в іпотеку передавала їх під 24 млн грн, що на 6 млн грн більше.

Нам невідома ринкова оцінка цього майна, але 18 млн грн для міста – це приблизно вартість встановлення 500 камер відеоспостереження або ж лише половина вартості прибирання одного із районів Львова протягом року.

Під цими ринками з об’єктами нерухомості на майже 1865 кв. м є дві земельні ділянки площею загалом 0,56 га. Наприклад, нещодавно на Prozorro.Продажі продали контрольний пакет акцій львівського ПАТ «Проектно-конструкторський інститут конвеєробудування» за 100 млн грн. Як повідомляв Zaxid.net, основна цінність ПАТ – це майже два десятки приміщень сукупною площею 5370 кв. м і земельна ділянка 0,56 га поруч із Краківським ринком.

dilo.net.ua

Теги: Львівська міська рада,Дари Львівщини,Винниківський шлях,Галицький шлях,Григорій Козловський,Софія Максимець

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео