Два роки реалізації відновного правосуддя на Миколаївщині: результати та перспективи

Два роки реалізації відновного правосуддя на Миколаївщині: результати та перспективи
20912 ПЕРЕГЛЯДІВ

Два роки реалізації проєкту з відновного правосуддя для неповнолітніх на Миколаївщині: чого вдалось досягти, з якими проблемами стикались та як підвищити ефективність. Про це говорили під час засідання робочої групи з реалізації пілотного проєкту в регіоні. Серед учасників – представники системи БПД, прокуратури, поліції, пробації, соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, громадських та благодійних організацій, адвокати-медіатори та психологи.
«За час пілотування Програми ми вже маємо певні напрацювання, нам вдалося відпрацювати чіткий механізм взаємодії, тож тепер нашим завданням є пошук шляхів покращення роботи та збільшення ефективності проєкту», - відзначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.
Проаналізувавши результати реалізації проєкту учасники відзначили, що серед проблемних питань залишається низька обізнаність населення щодо принципів та переваг відновного правосуддя, що своєю чергою впливає на згоду на участь в Програмі, особливо потерпілої сторони. Відтак серед ключових завдань залишається - максимальне поширення інформації щодо особливостей та переваг цього виду правосуддя.
Окрім цього, досвід провадження Програми показав, що важливим етапом є робота з сім’єю неповнолітнього, адже часто саме ситуація в родині є одним з факторів, який спонукає підлітка на правопорушення. Один з таких прикладів, це історія однієї з учасниць проєкту, дівчинки-переселенки, яка поцупила мобільний телефон своєї однолітки. При детальному вивченні ситуації виявилось, що сім’я дівчинки перебувала в дуже скрутному матеріальному становищі, ще й батько дівчинки зловживав алкоголем і одного дня не знайшов нічого кращого, як забрати та продати мобільний телефон доньки, щоб купити чергову пляшку. З огляду на родинну ситуацію в рамках Програми психологічну підтримку надали ще й мамі дівчинки. Крім цього, до вирішення проблем сім’ї долучили й інших фахівців, зокрема й юристів Миколаївського місцевого центру з надання БВПД, які допомогли мамі у питанні розлучення з чоловіком, який своєю поведінкою погіршував і так складне становище родини.
«Історія цієї дівчинки доводить, що до програми ресоціалізації потрібно підходити комплексно, працювати з родиною підлітка, з оточенням. Адже якщо після проходження програми підлітка просто повернути в те саме середовище, з тими самими проблемами, то всі позитивні результати ресоціалізації можуть бути марними», - зауважила очільниця системи БПД області.
Відзначимо, що з початку дії пілотного проєкту на Миколаївщині участь в ньому взяли 28 осіб, з них 14 підлітків вже успішно пройшли програму, відтак були звільнені від кримінального покарання.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео