Шевченко закупил в Нацбанк ноутбуков на 17,5 млн грн, новая техника Смолия ему не подошла

Шевченко закупил в Нацбанк ноутбуков на 17,5 млн грн, новая техника Смолия ему не подошла
11770 ПЕРЕГЛЯДІВ

Председатель Нацбанка Кирилл Шевченко провернул серьезное переоборудование в своей структуре в начале 2021 года — закупил крупную партию ноутбуков. Согласно тендерной документации, размещенной на ProZorro, речь идет о приобретении 866 устройств на 17,5 млн грн. Аукцион планировался с конца 2020 года, а был проведен в начале января.

Просто колоссальная сумма для финансового регулятора, да и для страны с дефицитом бюджета 5,5% ВВП. Для страны, которая экономит каждую копейку, и под закупку вакцин от коронавируса вынуждена брать кредиты от международных финансовых организаций. Но, по всему видно, что Шевченко считает иначе — свободно тратит многомиллионные суммы на необязательную технику. 

Надо сказать, изначально Нацбанк был готов потратить даже больше. Заявленная стоимость закупки перед аукционом была установлена на уровне 20,8 млн грн. Хорошо, что в ходе тендера общий ценник был снижен.

Ноутбуки закупались в двух комплектациях, которые отличались объемом памяти. Заказчик хотел, чтобы техники хватило на 4-6 лет эксплуатации. 

Если взять расход в 17,5 млн грн за 866 ноутбуков, то становится понятно, что средняя цена устройства составляет 20,2 тыс. грн. То есть нацбанковцы шиканули: закупили не бюджетные ноуты по 8-12 тыс. грн, а технику подороже. 

Аукцион Нацбанка выиграло ООО «Фирма Валтек». Его учредителями являются Исатай Бекешев и Елена Нестерова из Киева, а также Евгений Нестеренко из Славянска (Донецкая область). Фирмой руководит Федор Федорович Макавчук. Ее уставный капитал составляет 375 грн. Это притом, что предприятие успело подписать контрактов на полмиллиарда, что не просто странно, а подозрительно и наводит на мысли о фиктивной деятельности. 

Может показаться, что расход 17,5 млн грн на ноутбуки — вынужденное решение Кирилла Шевченко, продиктованное острой необходимостью в оснащении не оборудованного Национального банка. Однако это не так. Если проверить данные ProZorro о закупках НБУ, то можно увидеть, что предшественник Шевченко Яков Смолий за два года до отставки потратил на компьютерную технику порядка 60 млн грн. То есть нельзя сказать, что регулятор работал с рухлядью и никак не мог нормально функционировать без обновления техники. 

По всей видимости, необходимость технического переоснащения регулятора придется устанавливать Госаудитслужбе и Счетной палате в ходе своих проверок. Возможно, они определят истинные мотивы Кирилла Шевченко по данной закупке именно сейчас. А может быть после аудита подадут заявления в правоохранительные органы и будут открыты уголовные дела. 

dubinsky.ua

Теги: Председатель Нацбанка,Кирилл Шевченко,Кирилл Шевченко НБУ,Шевченко НБУ, Нацбанк

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео