Мэр Винницы Моргунов погряз в коррупции, а его жена хранит наличными свыше 11 млн грн

Мэр Винницы Моргунов погряз в коррупции, а его жена хранит наличными свыше 11 млн грн
14034 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мэр Винницы Сергей Моргунов попал в коррупционный скандал, связанный с продажей земли своей родной сестре Оксане Моргуновой. 

Проект решения исполкома Винницкого горсовета предусматривал продажу коммунального участка площадью 0,1846 га с целевым назначением «для строительства и обслуживания зданий торговли», частной компании «Эконика-М», где до мая 2019 года собственником являлась Оксана Моргунова — сестра действующего мэра. Решением Винницкого горисполкома №856 от 23 апреля 2015 года Сергей Моргунов обеспечил выделение своей сестре 0,1846 га коммунальной земли (Винница, ул. Киевская, 108а) за 406 тыс. гривен (без НДС). 

Оценка участка проводилась независимым оценщиком ООО «Винекс», и была занижена в 8-10 раз. По странному стечению обстоятельств, данная компания вскоре получила коммунальный офис, также по заниженной стоимости.

Уже в 2018 году «Эконика-М» перешла в собственность супруги мэр Винницы — Натальи Моргуновой, а в мае 2019-го собственником компании стал брат депутата Винницкого горсовета Иван Бабий.

Земля была выведена из коммунальной собственности на подконтрольных лиц, с целью дальнейшего строительства торгового центра.

Если изучить имущественное состояние винницкого мера за 2019 год, то можно прийти к выводу, что подобная коррупционная схема не являлась единственной. 

Семья Сергея Моргунова имеет:

 • жилой дом в Виннице на 352 м.кв., а также 2 земельных участка на 928 м.кв., и 142 м.кв.;
 • супруга и дочь мэра Вероника Моргунова с декабря 2019 года арендуют у компании «Супутник Центр» 2 торговых центра в
 • Виннице на 260 м.кв., 270 м.кв. Указанная стоимость которых составляет порядка 280 тыс. гривен каждый, что нельзя считать рыночной ценой;
 • еще у дочки с 2013 года в собственности находится МАФ на 30 м.кв.;
 • коллекция элитных часов (Vacheron Constantin, Breguet);
 • автомобиль Mercedes Benz GLE 400 (2016 г.в.), купленный супругой за 1,5 млн гривен;
 • Наталья Моргунова также является собственником компании «ВІТЕКОМ», с уставным капиталом в 780 тыс. гривен, которая занимается деятельностью посредников в торговле разными товарами.

В 2019 году доходы семьи Моргуновых составили 3,7 млн гривен:

 • 2,6 млн гривен — заработали на двоих супруга с дочкой от предпринимательской деятельности. 
 • 577 тыс. гривен в год — зарплата по основному месту работы Сергея Моргунова в Исполнительном комитете Винницкого городского совета составила; 
 • 268 тыс. гривен — Моргуновы получили в виде процентов и подарочного сертификата;
 • 239 тыс. гривен — зарплата жены по основному месту работы в ООО «ВІТЕКОМ».

Наличными семейство мэра хранил солидные суммы:

 • 11,4 млн гривен; 
 • 167 тыс.; 
 • €92 тыс.

На банковских счетах у него: 

 • 34 тыс. гривен; 
 • €4,7 тыс.

При этом, тот самый Иван Бабий, который якобы приобрел «Эконика-М» должен супруге мэра 5 млн гривен: в виде задолженности по договору купли-продажи корпоративных прав. Уставный капитал компании — 3,7 млн гривен.

Антикор


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора. 

Теги: Декларации,Доходы,Эконика-М,Винница,Коррупция,Моргунова Оксана,Скандал,Моргунов Сергей

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео