Нідерландські сирійці

Нідерландські сирійці
9795 ПЕРЕГЛЯДІВ

У минулих розслідуваннях ми описали, скільки всього доводиться пережити мігрантам із інших країн, які із надією на краще життя вирушають до Європи.

Ми писали, як афганці продають все своє майно, аби заплатити злочинцям. Як організовані злочинні угрупування на шляху до Європи, перевозять афганців у рефрежераторах для туш худоби, як б’ють їх та знущаються, напоюють алкоголем дітей та кидають серед лісу.

Ми також розповідали, як нелегали ризикують життям, перепливаючи річки у переповнених надувних човнах та на автомобільних шинах.

Однак, варто пояснити, що ці схеми більш стосуються бідних нелегалів. Натомість, ті у котрих є в середньому від дванадцяти тисяч доларів можуть собі дозволити елітну і менш ризиковану подорож до Європи. По чужих закордонних паспортах.

(фото ілюстративне)

Звичайно, тут не обходиться ані без представників іноземних державних структур, ані без працівників державної міграційної служби України, ані без кишенькових злодіїв як України, так і за кордоном, які банально крадуть паспорти.

Бассам Ріфаі, разом із своїми спільниками, переправляв нелегалів до Нідерландів. Це коштувало 10 тисяч доларів.

Сирійці, як туристи прибували із Дамаска в Москву, а далі їх незаконно переправляли в Україну. Після того, їх шлях лежав до Києва, а потім Львова.

Сам Басам Рафаі в більшості координував роботу із столиці України. Натомість у Львові нелегали “працювали” із його спільником – Хусейном.

У той час коли мешканці Латвії  Rosenbahs Vladimirs та Franskevics Andris, виробляли нові документи, вкрадені у них паспорти, підроблялися на імена сирійців. Маючи стійкі знайомства у працівників міграційної служби, організатори каналу підробляли паспорта іноземців. У документах повністю видалялася третя сторінка із даними Rosenbahs Vladimirs та Franskevics Andris. Натомість, туди поміщалися дані та фото сирійців.

Однак, у аеропорту Львів, сирійці викликали підозру, адже хотіли сісти на рейс Львів-Відень. Вони не змогли пояснити, для чого вони, як латвійці, їдучи у подорож до Відня, а далі до Нідерландів, летіли до Європи через Львів.

(аеропорт Львів)

Після поглибленої перевірки документів, працівники львівського управління СБУ виявили підробку.

А тим часом, Бассама Ріфаі організовував чергову переправку іноземців до Німеччини. З Борисполя нелегалів доправили до Харкова, а далі спільник організатора - Boufellah Djamel – займався їх переправкою на Житомирщину. Згодом група опинилася у Львові. А далі – в Трускавці чекала відповідного часу переправки до Польщі. Однак, оперативники прикордонників отримали інформацію, та затримали нелегалів в квартирі у Трускавці.

Ще одним епізодом у діяльності групи Бассама Ріфаі – стало вироблення закордонного українського паспорта. У групи були знайомі службові особи Сихівського районного відділу ДМС України у Львівській області.

Саме до корумпованих міграційників нелегала – араба було привезено у відділ.

Спільник Бассама Ріфаі пред“явив паспорт громадянина України серії КС594575 (виданий Пустомитівським РВ СУ МВС України у Львівській області 20 листопада 2011 року із вклеєною фотографією громадянина Арабської держави та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, як підставу для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Працівників Сихівського районного відділу міграційників Львівщини зовсім не здивував той факт, що араб по документах мешканець Пустомитівщини, а фото вклеєне у його паспорт, надто підозріло виглядає.

Тож міграційники сфотографували нелегала. І згодом видали йому паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Затримали нелегала знову ж таки на кордоні – бо араб, мешканець Пустомитівщини із 2011 року, чомусь не міг зліпити українською і кількох слів. Відповідно, почали більш прискіпливо розглядати його український паспорт, та виявили вклеєну фотографію – у чужий документ.

В БІЙ ІДУТЬ ОДНІ ЛІСНИКИ

Як ми писали на початку, не лише корумповані міграційники беруть участь в схемах на кордоні. Злочинці залучають до співпраці і працівників державних лісових господарств. Так на Закарпатті засвітився лісничий Березняківського лісництва ДП «Свалявське лісове господарство». Він добре знав лісові та гірські стежки. Відповідно вирішив підзаробити, як провідник груп нелегалів.

(фото ілюстративне)

Лісник увійшов у організовано стійку злочинну групу, з метою створення та функціонування стійкого і постійно діючого каналу нелегальної міграції. Лише серед доведених учасників група складалася із чотирьох осіб.

Невідомо скількох нелегалів достеменно вони переправили через кордон, але в одній із справ фігурувало тридцять два шукачі щастя в Європі. В іншій – шестеро. Ще одна група нелегалів складалася із десяти чоловік.

Нелегалів переправляли через Закарпаття у Словачиину. Спочатку мігрантів доставляли та переховували у місті Львові. Наступною відправною точкою було село Нижні Ворота, Закарпатської області. Сюди нелегалів привозили автівками. Саме тут знаходиться стаціонарний пост поліції. Тому, нелегалів висаджували за 600-700 метрів від посту, а далі переводили пішки в обхід поліцейських – вглиб Воловецького району. Тут на них вже чекали мікроавтобуси Фольксваген Транспортер.

Далі шлях лежав через села с. Підполоззя - Жденієво -  Буковець, Воловецького району.

Нелегалів возили з комфортом. Не в якихось рефрежираторах. На Фіаті чи Ауді. Ці автівки супроводжували мікроавтобуси із нелегалами, попереджуючи про пости поліції. А ще в учасників був автомобіль «Lexus GS 300».

Нелегалів переправляли з території Стричавської сільської ради, В. Березнянського району в Словацьку Республіку в районі 80-86 прикордонних знаків ділянки відповідальності відділу прикордонної служби «Княгиня».

Та скільки “ниточці не витися” – оперативники провели спецоперацію. І групу нелегалів було затримано відділом БКОЗ УСБУ в Закарпатській області.

По справі засудили чотирьох членів злочинної групи.

Тарас Зозулінський (Україна), Paa Kwesi Plange (Ghana)

***

"This article was developed with the support of the Money Trail Project (www.money-trail.org)”

"Ця стаття була підготована за підтримки проекту Money Trail Project (www.money-trail.org)"

detectives.org.ua

Теги: мігранти,біженці,кордон,афганці,Європа,прикордонники,нелегали,сирійці,Тарас Зозулінський

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео