Суддя Київського апеляційного суду Галина Миколаївна Заришняк.

Суддя Київського апеляційного суду Галина Миколаївна Заришняк.
8561 ПЕРЕГЛЯДІВ

«У Київському апеляційному суді можна вирішити будь-яку справу з усіма суддями, крім однієї». Зазначена теза належить прокурору Мазурику, отримання хабаря яким зафіксовано ДБР на відео. Це спонукнуло нас детальніше придивитися до суддів цієї установи.

Знайомтеся, суддя Київського апеляційного суду – Галина Миколаївна Заришняк.

Заришняк працює суддею з 1990 року. Тоді наказом її вперше призначено до Московського районного суду міста Києва. Майже через п’ять років після цього Указом Президента Кучми Галину Миколаївну відправляють до Київського міського суду. А вже 2005-го постановою Верховної Ради її безстроково обирають суддею в Апеляційний суд міста Києва, де вона працюватиме й до нині.

 

Чоловік судді Анатолій Заришняк працює в Національній академії аграрних наук, і сам є академіком. Торік НАБУ оголосило підозру ряду посадовців НААН у справі щодо розкрадання земель академії. Журналісти стверджують, що серед підозрюваних є й Анатолій Заришняк.

За даними слідства, упродовж 2013–2014 років посадовці НААН ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли в приватну власність. Йдеться про 138 ділянок у передмісті Києва (село Гатне), які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися винятково з дослідницькою метою.

Посадовці, яким повідомлено про підозру, голосували за виділення земельних ділянок, а згодом оформляли окремі з них на себе та близьких родичів. За даними журналістів, такі ділянки оформлені на дружину, дочку, зятя та свата Анатолія Заришняка.

Ми також детально ознайомилися з деклараціями судді Заришняк за 20142015201620172018 та 2019 роки. За цей час Галина Миколаївна мала хороший суддівський заробіток, а віднедавна ще й пенсію.

Чоловік Анатолій працює академіком у Національній академії аграрних наук. За весь 2019 рік ця посада принесла йому понад пів мільйона гривень доходу. Не рахуючи пенсію та викладацьку діяльність. У 2014-му одноразово продав майно за допорогові 140 тисяч гривень.

У декларацію за 2019 рік Галина Заришняк внесла чотири земельні ділянки сукупною площею майже пів гектара: три з яких записані на чоловіка Анатолія Заришняка та одна безпосередньо на суддю. Йдеться про одинадцять соток землі для садівництва в селі Новосілки Києво-Святошинського району, зареєстровані на підставі державного акту ще з 2012 року. Хоча Галина Миколаївна у своїй декларації стверджує, що набула право у 2019-му.

У той самий день, що і суддя, 0,23 гектари отримав і Анатолій Заришняк на підставі державного акта від 2007 року. Із призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку. Інформація про інші землі, на жаль, відсутня.

З цікавого: у декларації судді є також службова квартира від Київської міської ради площею 104,5 квадратних метрів. Досить непогано, як для двох осіб. Імовірно, мовиться про житло по вулиці Ломоносова 52а, де подружжя два роки тому було прописане. Там розташований відносно новий будинок.

 

Також, відповідно до реєстру, суддя Заришняк має пів квартири в Білій Церкві, що на Київщині. Йдеться про спадкові 52 кв. м, які не відображені в декларації за 2019 рік. Друга половина перебуває у власності сестри Ніни Коршун, яка теж була суддею, але склала повноваження.

Попри те, що суддя вже давно на державній службі, у 2019-му змогла обзавестись великим будинком під Києвом. Так, на своїй же земельній ділянці у Новосілках вона побудувала помешкання площею 298 кв. м і 60 кв. м господарських споруд. Із карт можна зробити висновок, що почали будувати у 2014 році, а у 2015 будинок вже був «під дахом», однак власність зареєстрували лише у 2019. Поряд – приватизована дочкою частина землі державного дослідного господарства. Ось такий вигляд будинок має зверху.

 

На одній із вільних ділянок у Васильківському районі вирішив побудуватися й чоловік Анатолій Заришняк. Так, незадовго до весняного карантину він зареєстрував право власності на помешкання площею 176 квадратних метрів у селі Велика Солтанівка. 

Дочка подружжя – Олена Ліпухіна подавала декларацію помічниці судді Верховного суду. Раніше їй подарували квартиру площею понад 80 кв. м по вулиці Вишняківській у Києві. За житло подібної площі в цьому будинку просять 50 тисяч доларів.

Також у 2012 році Олена Анатоліївна приватизувала ділянку площею 0,11 га під Києвом для садівництва, поряд зі збудованим маєтком, який ми показували вище.

Зять Антон Ліпухін за весь 2019 рік офіційно заробив менше як десять тисяч гривень. Принаймні так написано в декларації Олени. Утім, два місяці тому він зареєструвався підприємцем і буде займатися рекламою. Також він разом із партнером Ярославом Матейшиним недавно створив ТОВ «БОССТОН МЕДІА», яке також спеціалізується на рекламі та виробництві картонної тари. Фінансових показників ще ніяких немає, бо фірмі лише два місяці.

У власності подружжя Заришняків станом на 2019 рік була лише одна атівка – кросовер Nissan Murano 2012 року випуску, придбана за 364 тисячі гривень. Зять кілька років тому придбав Hyundai Tucson за 739 тисяч гривень.

 

Ще в 2016 році Вища кваліфікаційна комісія визнала Галину Заришняк такою, що відповідає обійманій посаді судді. Факти сумнівної приватизації колишніх земель дослідного господарства та джерела коштів для дорогого будівництва не зацікавили членів ВККС. Тож за свою посаду вона вже може не хвилюватися. Залишається сподіватись, що в кримінальній справі про розкрадання земель винні понесуть реальне та справедливе покарання.

Источник


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств, авторів та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

Теги: Галина Миколаївна Заришняк,Галина Заришняк,Заришняк,Суд,Суддя,Судья,Україна,Укарина,Київський апеляційний суд,Київський суд,апеляційний суд,Київ,Киев,Мазурик,Прокурор Мазурик,Московський районний суд міста Київ,НААН ,Анатолій Заришняк,Національна академія аграрних наук,Київська міська рада,НАБУ,Олена Ліпухіна,Ліпухіна,Верховний суд,Верховный суд ,ВС,ВСУ,ТОВ «БОССТОН МЕДІА»,Антон Ліпухін,Ліпухін,Верховный суд Украины,Ярослав Матейшин,Матейшин,ВККС
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео