Українські іранці. Судова історія

Українські іранці. Судова історія
7716 ПЕРЕГЛЯДІВ

Схема цікава і бездоганна. Її викривали працівники СБУ двох областей — Дніпропетровської і Запорізької. І хоча, в кінцевому варіанті, обвинувачений був виправданий у суді, ця схема заслуговує на її широке висвітлення. Адже за нею, будь хто із іноземців може отримати паспорт громадянина України. А в подальшому — закордонний паспорт. І вільно виїхати до Європи. Ще раз підкреслюємо — обвинуваченого було виправдано та визнано у суді невинуватим. Але навіть досвідчені оперативники із Львівщини не чули за таку схему. Тож описуємо її — з метою попередження майбутніх подібних оборудок.

Отже, у суді слухалася справа чоловіка, який працював завідувачем Новомиколаївського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області. Що ж накопало обвинувачення? Слідчі наполягали, що керівник міграційників сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України.

В чому полягала, на думку слідчих, схема? Вони звинуватили керівника міграційників у тому, що він незаконно видав українські паспорти для громадян Ісламської Республіки Іран. Але найцікавіше — як це відбулося. Працівники СБУ наполягали, що до керівника міграційників звернулося двоє осіб. Начебто, було вирішено провернути оборудку із втратою паспорта. Тобто, схема полягала ось в чому. Іранці, звертаються до відділу міграційної служби із заявами, що вони втратили попередні українські паспорти. Керівник міграційників заводить відповідні справи. Далі, як встановило слідство, було підроблено офіційні документи, про видання у минулому цим особам паспортів. Які вони зараз втратили. Насправді, осіб, на яких вироблялися паспорти не існувало. Тобто, це були вигадані люди. Маючи підроблені попередні заяви, про те, що у минулому цим людям видавалися паспорти, начальник міграційників вже тепер відкрив справи про начебто втрату цих паспортів. Також, він завів кілька адміністративних справ, і навіть оштрафував іранців (з українськими паспортами на неіснуючих осіб) — за втрату паспорта.

За версією слідства, аби уникнути перевірок, було сфальшовано документи, за якими дані іранці проживали власне на території Новомиколаївського району.

І відповідно, маючи усі ці підроблені документи, начальник міграційників видав іранцям паспорти громадян України. На які вони нібито у майбутньому планували оформити закордонні паспорти.

У судових засіданнях начальник міграційників повністю заперечував свою вину. І наполягав, що все робив згідно чинного законодавства. Одним із елементів його виправдання був той факт, що підроблені документи та довідки були підписані невстановленими особами. Окрім того, хоча і експертиза встановила, що попередні заяви та документи, які начебто було оформлено у 90-их, на початку 2000-их, про видачу первинних паспортів, були виконані після 2011 року — що свідчить про їх підробку — але не знайшлося жодних доказів, що це зробив начальник міграційників.

У судовій справі також згадувався нібито спільник начальника міграційників. Його було засуджено у іншій справі — за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Саме він дав викривальні покази на начальника міграційників. Однак, правоохоронці, упродовж усього слухання справи у суді, цього свідка так і не змогли доставити до суду — для дачі свідчень та показів.

Також, виправдовуючи начальника міграційників, суддя знайшов багато доказів, які було визнано недопустимими або зібраними в незаконний спосіб.

А ще суддя наполягав, що досудовим слідством не здобуто жодних доказів того, що іранці виробили закордонні паспорти і перетнули із цими паспортами кордон до Європи. Ба більше, суддя зазначив, що і взагалі не здобуто жодних доказів реального фізичного існування цих іранців.

Але сама схема доволі цікава. Підсумуємо її. На початку, підробляються документи та справи, про видачу у минулому неіснуючим особам паспортів громадян України. Далі, заводяться справи про втрату цих неіснуючих паспортів на неіснуючих осіб. Далі — підробляються документи, що ці особи зареєстровані — прописані — на території, підпорядкованій відповідному відділу міграційної служби. Згодом, на неіснуючих громадян, за втрату неіснуючих паспортів заводяться справи про адміністративні правопорушення. Накладаються штрафи. І оформляються уже реальні паспорти громадян України. На заміну нібито втрачених. Так, іноземці, чи то іранці, чи то афганці стають українцями із українськими паспортами. А на фінальній стадії, за уже справжніми українськими паспортами виробляються закордонні паспорти. І шлях до Європи відкритий.

Маємо надію, що правоохоронці по Україні, яким не відома ця схема, візьмуть дану інформацію до уваги, та використають у майбутньому.

Ми ж і надалі слідкуватимемо за новими оборудками і схемами та будемо інформувати громадськість про цікаві справи та злочинні угрупування.

"Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту «Серія антикорупційних журналістських розслідувань - Шлях до Європи. Як злочинці та терористи з Африки та Азії - незаконно - потрапляють до Європейського Союзу - за маршрутом Росія - Білорусь - Україна». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження". 

Джерело

Теги: Українські іранці,іранці,Україна,Украина,іноземці,Паспорт,Закордонний паспорт,Закордонні паспорти,Запоріжжя,Запорожье, Запорізька область,Державна міграційна служба України,Державна міграційна служба ,ДМС,ДМСУ,Державна міграційна служба України в Запорізькій області,СБУ , СБ Украины, СБ України,Служба безпеки, Служба Безпеки України,Служба безопасности,Служба безопасности Украины, Дніпропетровська область,Дніпропетровськ,Днепропетровск,Европа,Європа
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео