Дело «Спецтехноэкспорта»: экс-директор Павел Барбул хотел повлиять на ход следствия

Дело «Спецтехноэкспорта»: экс-директор Павел Барбул хотел повлиять на ход следствия
8906 ПЕРЕГЛЯДІВ

Бывший директор государственного хозрасчетного внешнеторгового предприятия «Спецтехноэкспорт» Павел Барбул хотел договориться с Валерием Шевченко, который подозревается в деле кума экс-директора Государственного бюро расследований Романа Трубы Игоря Щербины за осуществление влияния на ход расследования НАБУ.

Об этом говорится в решении Высшего антикоррупционного суда от 29 декабря.

Детектив указывал, что НАБУ в деле по подозрению Щербины и Шевченко в мошенничестве и вымогательстве неправомерной выгоды для якобы дальнейшей передачи средств в то время главе ГБР за закрытие дела по фирме-застройщику был проведен обыск в юридической компании «Сектор права». Во время следственных действий было найдено документ с надписью «справка по к/п № 52017000000000889» (дело «Спецтехноэкспорта») и мобильный телефон Шевченко. На этом телефоне нашли его переписку с Барбулом в июле-сентябре 2019 года.

В этой переписке, по словам детектива, Барбул пытался осуществить незаконное влияние на процесс досудебного расследования по делу «Спецтехноэкспорта», в том числе путем предоставления неправомерной выгоды. Также в переписке Барбул якобы указывал, что потраченные средства в виде неправомерной выгоды, он потом заработает. Поэтому он отправил свое резюме Шевченко с желанием устроиться на работу на руководящую должность в госпредприятия оборонно-промышленного комплекса.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ ↓↓↓

Кроме того, в сообщениях утверждается факты оплаты адвокатов для двух других подозреваемых по делу «Спецтехноэкспорта» и «прессы», в том числе с целью безосновательной публичной дискредитации НАБУ в лице детективов, которые расследуют дело. Поэтому детектив просил суд взять Барбула под стражу. Адвокаты возражали против удовлетворения и указывали, что подозрение их клиенту необоснованное.

Изучив ходатайство, судья Вера Михайленко отказала в его удовлетворении. Она указала, что детектив получил эту переписку и справку по делу «Спецтехноэкспорта» не в порядке, установленном УПК. По ее мнению, детектив должен был обратиться в суд с ходатайством о временном доступе к другому делу НАБУ, а не в порядке ст. 93 УПК.

diana-mihailova

Теги: Спецтехноэкспорт,Павел Барбул,Барбул,Укроборонпром

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео