Петро Філюк і контрабандисти - куди подівся понад 1 мільйон гривень митних платежів?, - Ігор Мізрах

Петро Філюк і контрабандисти - куди подівся понад 1 мільйон гривень митних платежів?, - Ігор Мізрах
9391 ПЕРЕГЛЯДІВ

Суддя Конституційного Суду України Петро Тодосьович Філюк є доволі відомою постаттю в нашій державі. Та на превеликий жаль, знають його не як доброчесного служителя «Феміди», а як одного із когорти суддів який восени минулого року голосував «ЗА» скасування відповідальності за недостовірне декларування.

Нагадаємо, що рішення Конституційного Суду забезпечило скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування. До того ж, як ми вже зазначали в одній із наших публікацій голосування за скасування відповідальності за недостовірне декларування – є особисто вигідним Петрові Філюку, адже воно надало можливість уникнути йому покарання за нажите сумнівним шляхом майно.   

До речі, щодо незаконного збагачення, то і тут Петро Тодосьович давно прославився. Так приміром, він а ні на час проходження співбесіди в лави КСУ, ані перед цим, і навіть по сьогодні – не роз’яснив чітко як в нього з’явились кілька гектарів землі. Також під час співбесіди до Конституційного Суду свої недостовірні дані в декларації пан Філюк пояснює просто – «не знав», тому й не вписав… Хоча хто як не суддя повинен знати важливу істину:  «незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності», яка і міститься в частині 2 статті 68 Конституції України. А на додачу пан Філюк 5 років не декларував бізнес дружини і 50 тисяч доларів.

Та якщо хтось подумав, що на цьому «звитяги» Судді Конституційного Суду України Петра Тодосьовича Філюка завершуються, то це явно не так. За інформацією Центру протидії корупції та ВГО "Автомайдан" він увійшов до списку недоброчесних кандидатів які потрапили у КСУ. До того ж не слід забувати й про премію «НЕ.ЧЕСТЬ тижня».

Скріншот: сайт vse.media

І так, за плечима Петра Філюка: голосування «ЗА» скасування недостовірного декларування; сумнівно нажите майно, через що являється фігурантом антикорупційних розслідувань; приховування статків членів сім’ї; входить до числа недоброчесних суддів; «коронований» премією «НЕ.ЧЕСТЬ», і це лише «крапля в морі». Найцікавіше те, що попри такий «солідний багаж» він ще й досі спокійно сидить у кріслі Судді Конституційного Суду України, що є прямим знущанням над народом і державою!!!

Як бачимо, вище перечислені діяння Петра Філюка абсолютно не впливають на його звільнення з посади Судді Конституційного Суду України, хоча згідно цих фактів він давно мав би відповісти перед Законом та покинути свій пост.

Сьогодні ж ми розповімо про чергову, важливу і надзвичайно сумнівну сторінку з його життя. Факти які ми публікуємо, Петро Тодосьович всіми силами старався приховати, адже у них розкрито одне із прийнятих ним рішень, що сигналізують про корупційну складову його діяльності як судді і можливу допомогу контрабандистам.

Петро Філюк перебуваючи ще на посаді Голови Апеляційного суду Волинської області прийняв доволі сумнівне рішення, через яке в результаті державний бюджет недоотримав понад 1 мільйон гривень. І так, 2 серпня 2018 року голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк скасував рішення Луцького міськрайонного суду про накладення арешту на вилучену партію контрабанди (200 тисяч доларів), що була затримана співробітниками СБУ у червні цього ж року біля пункту пропуску «Ягодин». Згідно з повідомленням на офіційному сайті СБУ, «правоохоронці зупинили вантажний автомобіль поблизу кордону, який за документами ввіз «конструкцію будівельну збірну з чорних металів (вживана теплиця)», задекларованою вартістю 36 тисяч гривень. Під час перевірки оперативники спецслужби виявили у вантажівці автомобільні запчастини загальною вартістю майже 200 тисяч доларів США. Митні платежі, які повинні були бути сплачені до державного бюджету, становлять приблизно сорок тисяч американських доларів». Однак дороговартісний вантаж у зоні митного контролю перетворився у б/у теплицю вартістю лише 36,406 тисячі гривень, за яку сплатили мізерні митні платежі.

Після виїзду з пункту пропуску вантажівку затримали правоохоронці, які й задокументували злочин. Луцький міськрайонний суд наклав арешт на вантаж та автомобіль. Однак сторона захисту подала клопотання до Апеляційного суду Волинської області про скасування рішення суду першої інстанції, стверджуючи, що вилучені автозапчастини не перетинали державний кордон, а були завантажені після того, як авто в’їхало в Україну. Проте, згідно фактів зазначені аргументи є безпідставними, оскільки вантажівка вʼїхала в Україну о 14:45, а вже о 15:00 вантажівку затримали правоохоронці. Вивантажити 1 тонну металічної конструкції (теплицю) та завантажити 15 тон автозапчастин за цей час неможливо. 

Тоді ще Голова Апеляційного суду Петро Філюк не врахував наведених аргументів і не лише скасував рішення суду першої інстанції, а й повернув усе вилучене майно його «власникам». У результаті цього державний бюджет України недоотримав понад мільйон гривень митних платежів.

Даний випадок чітко показав, якщо контрабандисти не можуть обійти СБУ та митницю, тоді вони домовляються із суддями, в даному випадку прийняте рішення Петром Філюком, як мінімум, викликає дуже багато питань. Що правда ці питання тільки від журналістів і громадськості, а не від Вищої ради правосуддя. В Україні необхідно якнайшвидше системно реформувати суди, але паралельно аж ніяк не потрібно забувати щодо покарань за прийняті сумнівні рішення.

Щодо цього факту по прийнятому рішенню Петром Філюком явно повинна бути проведена перевірка, адже народ має знати куди подівся понад 1 мільйон гривень митних платежів, які мали потрапити в державний бюджет України!

Автор:

Журналіст, громадський діяч,

шеф-редактор журналу «Персона.ТОП»,

член СЖУ, юрист,

МІЗРАХ ІГОР АРКАДІЙОВИЧ

Теги: Петро Філюк,суддя Петро Філюк,Петро Тодосьович Філюк,вища рада правосуддя, КСУ,суддя КСУ Петро Філюк,судья Філюк,суддя Филюк,Филюк КСУ,декларация ,декларація,контрабанда,контрабандисти ,митні платежі,КСУ ,Андрій Філюк,Філюк,суддя Філюк,Філюк Петро Тодосьович,Анатолій Матіос,Матіос ,Конституційний Суд,Конституційний суд України,недостовірне декларування, Ігор Мізрах, Ігор Аркадійович Мізрах,ВРП

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео