Рада Національного банку розглянула проблематику глобальної зміни клімату і відповідних заходів з макроекономічної політики

Рада Національного банку розглянула проблематику глобальної зміни клімату і відповідних заходів з макроекономічної політики
6779 ПЕРЕГЛЯДІВ

30 березня цього року відбулося засідання Ради Національного банку України (далі – Рада), на якому обговорювалася проблематика глобальної зміни клімату і відповідних заходів з макроекономічної політики. Також під час засідання було розглянуто низку питань фінансового характеру Національного банку України.

Питання глобальної зміни клімату є актуальним викликом для творців політики (полісі-мейкерів) як у розвинених країнах, так і країнах, що розвиваються. Очевидно, що подолання цього виклику є неможливим в рамках однієї країни, і потребує координації зусиль на міжнародному рівні.

Водночас учасники засідання наголошували, що світ вже перейшов від теоретичних досліджень до реалізації практичних кроків із мінімізації «вуглецевого сліду», у тому числі шляхом використання інструментарію монетарної політики центрального банку. Приміром, концепція кліматичних змін реалізована у стрес-тестах банківської системи, які здійснює Європейський центральний банк. Стрес-тест наступного (2022) року фокусуватиметься на ризиках, пов’язаних із кліматичними змінами – відповідні рекомендації були оприлюднені ще у листопаді 2020 року. ЄЦБ також враховує кліматичні зміни у макроекономічних моделях, методах прогнозування та оцінки ризиків.

Також центральні банки, які здійснюють політику кількісного пом’якшення, реалізують концепцію протидії кліматичним змінам на практиці шляхом надання преференцій для «зелених облігацій», тобто облігацій, що використовуються для залучення фінансування екологічних інвестиційних проектів. І хоча міжнародні стандарти «зелених» облігацій ще не достатньо визначені, відповідний ринок демонструє стрімке зростання.

Члени Ради наголошували, що з огляду на можливість впливу кліматичних змін на виконання основних функцій Національного банку з підтримки цінової та фінансової стабільності, відповідний аналіз має стати частиною наступного перегляду Стратегії монетарної політики НБУ.

Під час засідання також були розглянуті результати проведення внутрішнього аудиту в структурних підрозділах Національного банку України за 2020 рік.

На підставі та в межах повноважень, визначених пунктом 19 статті 9 та статтею 69 Закону України “Про Національний банк України”, розглянувши Звіт про результати діяльності та проведення внутрішнього аудиту у структурних підрозділах Національного банку за 2020 рік, взявши до відома матеріали Аудиторського комітету та результати обговорення, Рада зокрема вирішила:

Звіт про результати діяльності та проведення внутрішнього аудиту у структурних підрозділах Національного банку України за 2020 рік узяти до відома.

Врахувати під час оцінювання надійності та результативності системи внутрішнього контролю Національному банку України, повноти та достовірності річної фінансової звітності зазначені у Звіті висновки Департаменту внутрішнього аудиту.

За результатами обговорення Рада надала окремі рекомендації Правлінню Національного банку та Департаменту внутрішнього аудиту.

Крім того, під час засідання була заслухана інформація Правління Національного банку про результати проведення перевірки Рахунковою Палатою України виконання кошторису Національного банку України.

Також було внесені зміни до кошторису адміністративних витрат Національного банку на 2021 рік.

У засіданні брали участь члени Ради, Правління Національного банку та запрошені особи.

bank.gov.ua

Теги: Національний банк України,Рада Національного банку,Політика , Голова Ради НБУ,НБУ,кліматичні зміни,облігації,Рахункова Палата України ,Правління Національного банку

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео