«Ефективні менеджери Укрпошти» наживаються на пенсіонерах, або що в реальності відбувається з доставкою пенсій

«Ефективні менеджери Укрпошти» наживаються на пенсіонерах, або що в реальності відбувається з доставкою пенсій
9166 ПЕРЕГЛЯДІВ

В продовження розмови про «Укрпошту» і про те як «ефективні менеджери» наживаються на пенсіонерах довелося розібратися - що в реальності відбувається з доставкою пенсій.

Колись давно Укрпошта була монополістом у видачі пенсій. У ті часи Укрпошта отримувала основний дохід від своєї базової послуги - доставки відправлень. А пенсії були додатковим доходом, «підробітком». Листоноша розносив листи і газети та попутно доставляв пенсії. Також пенсії видавали через поштові відділення.

Хоча з певного часу в містах пенсіонери почали масово переходити в банки, Укрпошта особливо не бентежилася, тому що за великим рахунком пенсії не були її основним бізнесом.

І ось, в 2016 в Укрпошту завели Смілянського. Він взагалі не розумів як працює пошта і ніколи нічим до цього не керував. Як можна було такого невігласа в поштовій справі і управлінні призначити керівником величезного і надскладного держпідприємства - це окрема тема. Але одразу він почав казати тільки про «поштовий банк» і доставку пенсій. І по сьогодні говорить здебільшого про це та регулярно ставить ультиматуми що не буде доставляти пенсії. Втім ми розуміємо, що його «старших товаришів» привабили 140 млрд грн пенсій, які проходили транзитом через Укрпошту щорічно. Можна сказати, що Смілянського саме заради цих мільярдів сюди й прислали.

Перейнявшись пенсіями, Смілянський забув (чи забив) про розвиток основної послуги Укрпошти - доставку відправлень. Взагалі, він, як і його «зоряна команда», і не могли нею фахово займатися через слабке уявлення про цю складну послугу логістичного характеру. Відповідно нічого не прогнозували і не прораховували, не вкладали кошти в її розвиток і інфраструктуру.

Це призвело до того, що Смілянський майже повністю втратив бурхливо зростаючий ринок посилок. Якщо на момент його приходу Укрпошта мала прибл. 60% цього ринку, то тепер прибл. 10%! Якщо на момент його приходу Нова Пошта мала дохід в 2 рази менший ніж Укрпошта, то сьогодні вона має дохід в 2 рази більший, ніж Укрпошта! І навіть не доставляючи пенсії! Причому, за цей час Нова Пошта, маючи гірші стартові умови і не отримуючи від держави сотні мільйонів допомоги, побудувала десятки сучасних логістичних центрів і відкрила кілька тисяч сучасних поштових відділень! Ось вам простий порівняльний аналіз «ефективності» Смілянського.

Отже через некомпетентність і непрофесіоналізм цього діяча, доставка пенсій перетворилася на основну послугу Укрпошти. Зверніть увагу, він всюди говорить тільки про неї, замість займатися розвитком інших послуг Укрпошти! 5 років тільки про доставку пенсій! Три наради в кабінеті у президента з питання доставки пенсій! Безліч ультиматумів прем’єр-міністрам!

При цьому Смілянський постійно учиняє підступний трюк - коли він обгрунтовує «витратність» послуги доставки пенсій, він пхає в неї витрати на інші послуги! В принципі, це логічно, зважаючи що інші послуги при Смілянському зачахнули і тепер Укрпошта виживає лише за рахунок доставки пенсій.

І тут виникає головне питання. Коли Укрпошта доставляла пенсії всім пенсіонерам України, було логічним, що Пенсійний Фонд і платив їй за доставку всім пенсіонерам. А тепер, коли Укрпошта доставляє пенсії лише 30% пенсіонерів країни, чому Укрпошті за доставку пенсій платять інші 70% пенсіонерів зі своїх пенсій? Адже виходячи із західних принципів ведення бізнесу та вільної конкуренції, про які постійно просторікує Смілянський, пенсіонери самі повинні оплачувати доставку собі пенсій, обираючи постачальника на ринку.

Простий розрахунок показує, якщо ті 3 млрд грн, які Пенсійний фонд платить Укрпошті за доставку пенсій 3 мільйонам пенсіонерам, розділити між цими пенсіонерами, то кожному дістанеться 1000 грн! Навіть тим, кому пенсію не доставляють додому! І нехай нерухомі пенсіонери (скільки їх, до речі?) укладають за найвигіднішими умовами договори безпосередньо з Новою Поштою, Укрпоштою, банками, ФОПамі - і ті доставляють їм пенсії! Хіба складно листоноші з глухого села раз на місяць з'їздити в райцентр, отримати там в банкоматі пенсії для 5 стареньких і офіційно отримати за це винагороду по 50-70 грн від кожного? Тим більше, вони сьогодні і так платять листоноші 20 грн «на чай». І тим більше, везти автобусом в село пенсії для 5-и осіб зовсім безпечно - настільки вони зараз мізерні.

Певна річ, така система прямих договорів на доставку пенсій позбавить ефективного Смілянського 3 мільярдів  грн щорічного податку на пенсіонерів, проте надасть нам і Уряду можливість обговорити навіщо він зробив Укрпошту неконкурентоспроможною в основних послугах і наскільки він ефективний в організації доставки пенсій на його улюбленому вільному ринку.

До речі, згадка про прямі договори на доставку пенсій вже зараз висвічує обриси грандіозної афери, яку ми також маємо обговорити. Йдеться про масове закриття сільських відділень та запуск «мобільних відділень» на базі авто, куплених за кредитом ЄБРР. Справа в тому, що комісія на доставку пенсій Укрпоштою передбачає доставку пенсій прямо додому. Але ми бачимо це працює сьогодні - поштовики з сарказмом називають це «повстанням зомбі». «Мобільне відділення» приїжджає в село раз в тиждень. Всі хворі і немічні в спеку і в мороз як зомбі виходять в центр села і там на нього чекають. Часто чекають годинами, тому що майже ніколи пересувні відділення не витримують графік. Іноді взагалі не приїжджають. А про собівартість цієї мобільної послуги, за яку пенсіонери платять 3 млрд грн, ми обов'язково поговоримо пізніше, даю слово.

Джерело

Теги: Укрпошта,доставка пенсій ,пенсія,Смілянський ,Ігор Смілянський

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео