ФІКТИВНІ ШЛЮБИ, КРИМІНАЛІТЕТ ТА НІГЕРІЙСЬКІ “ФУТБОЛІСТИ”

ФІКТИВНІ ШЛЮБИ, КРИМІНАЛІТЕТ ТА НІГЕРІЙСЬКІ “ФУТБОЛІСТИ”
38238 ПЕРЕГЛЯДІВ

Витончену та вишукану схему із переправки нелегалів до Європи придумав громадянин В’єтнаму. Він організував незаконне переправлення осіб через державний кордон України, шляхом оформлення фіктивного шлюбу з громадянками України. Метою була імміграції іноземців до України та отримання посвідок на проживання на території нашої держави.

Схема працює так. В’єтнамець підшуковував своїх земляків, які хотіли нелегально втрапити до Європи. Вони приїздили до Одеси. Далі в’єтнамець мав знайомих молодих жінок. Він платив їм “гонорар” за фіктивний шлюб із іноземцями. Після того, особисто супроводжував “молодят” до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Іноземець одружувався із українкою. Хоча до цього, не були знайомими та не вели спільне господарство. В принципі, як і в майбутньому.

Українка отримувала свої гроші і продовжувала жити своїм попереднім життям.

Далі починався наступний етап схеми. Організатор особисто супроводжував новоспеченого “молодого” до Управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС в Одеській області. Тут на підставі фіктивного свідоцтва про шлюб, відповідно до наказу МВС України від 15.03.2013 № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання», визначивши підставою для оформлення посвідки на тимчасове проживання - возз`єднання сім`ї з громадянином України, іноземець отримував посвідку на тимчасове проживання.

Така посвідка надавала йому можливість безперешкодного перетину державного кордону України. І в’єтнамець спокійнісінько собі поїхав до Європи.

Ну і третій етап схеми — іноземець повертався до України через деякий час. Разом із організатором вони знову навідувалися до Управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС в Одеській області.

Маючи документи про фіктивний шлюб, а також посвідку на тимчасове проживання, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.04.2018 року № 321 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання», в’єтнамці оформляли уже посвідку на постійне проживання.

Вуаля. На кордоні надаєш паспорт громадянина В’єтнаму, посвідку на постійне проживання, та маєш безвізовий в’їзд до ЄС.

МОРЕМ ДО ОМРІЯНОЇ ЄВРОПИ

(відео ДПСУ)

А тим нелегалам, які не мають багато часу та знайомств по фіктивних шлюбах - доводиться намагатися потрапити до Європи “дідівськими методами”.

Двоє незаконних мігрантів із Сирії не надто переймалися витонченістю схем переправки до ЄС. Для початку вони вирішили незаконно допливти до України. А потім горами та лісами перейти до Європи.

Сирійці заплатили по 6 тисяч доларів. За дорогу. І заховалися в автомобільному причепі вантажівки на палубі теплохода. Пливли нелегали із турецького порту Дериндже.

Тільки теплохід причалив у Чорноморському морському порту, безквиткові пасажири прорізали тент причепу та намагалися пробратися на берег.

Теплохід — це чималий автомобілевоз Mediterranean Seа. Судно перевозило до України більше 2770 вантажівок. Тож не дивно, що сирійцям вдалося заховатися серед такої кількості авто.

КОНТРРОЗВІДКА СБУ НА ВАРТІ КОРДОНУ

Як повідомили 15 березня у Службі Безпеки України, на Закарпатті контррозвідка СБУ заблокувала канал незаконного переправлення та легалізації росіян за кордоном.

Контррозвідники Служби безпеки України на Закарпатті заблокували канал незаконного переправлення громадян Росії до країн ЄС, Великої Британії та США.

Оперативники спецслужби встановили, що протиправну діяльність організував мешканець Берегівського району області. Він сприяв іноземцям, зокрема росіянам, в отриманні на фіктивних підставах громадянства Угорщини для подальшого безвізового в’їзду до 162 країн світу, включаючи США та Велику Британію.

Організатор схеми забезпечував підроблення документів, які доводили наявність необхідних підстав.

Оформлення документів, що підтверджували набуття громадянства та отримання дозволу для виїзду за кордон, проводилося фігурантом через дипломатичні представництва Угорщини у деяких країнах Європейського Союзу.

За відповідні «послуги» фігурант отримував від замовника 25-30 тис. євро. Серед «клієнтів» оборудки були представники криміналітету та організованих злочинних угруповань.

Довідка:

Однією з умов отримання громадянства є наявність у кандидата родинного коріння на території Закарпатської області у період її перебування у складі Австро-Угорщини до 1918 року та у складі Королівства Угорщина у 1939-1944 роках.

ПІДПІЛЬНА ТИПОГРАФІЯ

(фото СБУ)

Минулого місяця Служба безпеки України професійно спрацювала і на Житомирщині.

Як повідомили у спецслужбі, СБУ заблокувала на Житомирщині діяльність організованого угруповання, яке забезпечувало іноземців фальшивими документами для виїзду до ЄС. Серед клієнтів зловмисників були нелегали з країн з підвищеною терористичною загрозою.

Учасники групи виготовляли у підпільній типографії підроблені паспорти громадян України для виїзду за кордон.

Своїм клієнтам зловмисники також пропонували «супровід» під час оформлення документів для виїзду за кордон у підрозділах Державної міграційної служби регіону.

Правоохоронці затримали організатора групи в одному з місцевих відділень Державної міграційної служби під час спроби оформлення для клієнта «закордонних» документів.

“ФУТБОЛЬНА ЗБІРНА” НІГЕРІЇ

(фото ДПСУ)

І на закінчення — трішки гумору. Аже ця історія могла б перемогти у будь якому хіт-параді веселих розповідей про нелегалів.

Подія трапилася ще у 2015 році. Однак українські прикордонники досі із неї підсміюються.

У Бориспільський аеропорт, рейсом із Стамбула, прилетіло 12 нігерійців. На паспортному контролі, мило посміхаючись, вони почали доводити, що є... футбольною командою. Розповіли, що прилетіли на спортивний турнір, що відбудеться на Закарпатті. Тож прямують туди.

Можливо, нігерійців б пропустили до України. Але “футболісти” не мали жодного фінансового забезпечення для перебування в країні. Ані бронювань готелів, ані квитків на транспорт, ані грошей.

Тому прикордонники почали перевіряти інформацію. І з’ясувалося, що жодних турнірів та змагань по футболу, найближчим часом на Закарпатті не планується.

Та жодна зі спорт баз дванадцятьох нігерійців не чекає.

Посадили нігерійських “футболістів” на зворотній рейс. Та відправили назад до Стамбула.

"Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту «Серія антикорупційних журналістських розслідувань - Шлях до Європи. Як злочинці та терористи з Африки та Азії - незаконно - потрапляють до Європейського Союзу - за маршрутом Росія - Білорусь - Україна». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

detectives.org.ua

Теги: фіктивний шлюб,нігерійці,нелагали , переправлення людей через український кордон,кордон,прикордонники,Міжнародний фонд Відродження

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео