Олег Баздуганов: розвиток сталої аквакультури дуже важливий для України

Олег Баздуганов: розвиток сталої аквакультури дуже важливий для України
6755 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні завершився перший з трьох днів Міжнародного форуму з розвитку сталої аквакультури «AQUACULTURE BUSINESS UKRAINE-2021». 

За дорученням міністра аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко я відкривав цей форум, і розповів про стан та перспективи розвитку аквакультури в нашій державі. 

Що важливо знати

На сьогодні загальна кількість суб’єктів аквакультури в Україні становить 4568 підприємств різних форм власності. 

Загалом у 2020 році обсяг продукції аквакультури в нашій державі становив: 18,57  тис. т. 

Традиційними об’єктами аквакультури в Україні незмінно залишаються коропові. Також аквафермери вирощують райдужну форель, європейського сома, щуку, судака, лина, кларієвого сома, карася, стерлядь та ін. Протягом кількох останніх років спостерігається зростання обсягів реалізації сомових риб. Це пов’язано з розвитком рециркуляційної аквакультурної системи (РАС) та збільшенням виробництва кларієвого сома. 

Завдяки розвитку рециркуляційних рибницьких господарств стало можливим вирощування нових перспективних об’єктів аквакультури, у першу чергу, тепловодних видів. Крім кларієвого сома, до відносно масових належить тиляпія.

Економічна стратегія та аквакультура

У Національній економічній стратегії на період до 2030 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 179, приділено увагу розвитку мікро та малих виробників сільськогосподарської продукції. В ній наголошено про створення переробних підприємств для річкової риби, що допоможе розширити асортимент рибопродукції, а також скласти конкуренцію імпортним аналогам, і як наслідок, підвищити частку малого і середнього бізнесу в експорті до 40%. Це все актуально для аквафермерів. 

Щодо спрощення для фермерів умов оренди водних об’єктів. 

Було розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення умов ведення аквакультури)», який має за мету удосконалення процедури отримання суб’єктами аквакультури рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) у користування на умовах оренди, а саме чітке визначення, що надання в оренду частини рибогосподарського водного об’єкту здійснюється без паспорта водного об’єкта. Прийняття цього Закону дозволить врегулювати  надання в оренду гідротехнічних споруд рибогосподарських технологічних водойм, що спростить діяльність у сфері аквакультури.

Все це  обговорюється на форумі, який насправді є масштабною подією, що через пандемію COVID-19 відбувається у форматі ZOOM конференцій. «AQUACULTURE BUSINESS UKRAINE-2021» об‘єднав виробників продукції аквакультури, кормів, рибоводного обладнання, представників наукових інституцій, банківського сектору, сфери рекреаційного рибальства і послуг.

Олег Баздуганов

Теги: Олег Баздуганов,аквакультури ,AQUACULTURE BUSINESS UKRAINE-2021,аквафермери ,риба,Україна,Украина
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео