«ВІТАЮ З ВЕРБНОЮ НЕДІЛЕЮ! ЩАСТТЯ І ЗДОРОВЯ В КОЖЕН ДІМ БАЖАЮ!», — МІЗРАХ ІГОР (привітання в прозі, вірші, фото і відопривітання).

«ВІТАЮ З ВЕРБНОЮ НЕДІЛЕЮ! ЩАСТТЯ І ЗДОРОВЯ В КОЖЕН ДІМ БАЖАЮ!», — МІЗРАХ ІГОР (привітання в прозі, вірші, фото і відопривітання).
6636 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вербна (Квітна, Шуткова, Пальмова) неділя у 2021 році припадає на 25 квітня. У цей день заведено вітати не тільки з релігійним святом, а й з пробудженням природи. «Не я б’ю – шутка б’є. Від нині за тиждень буде Великдень», – лунає по всій Україні.

Вітаю вас з Вербною Неділею! З усього серця бажаю здоров’я всім членам вашої родини, щастя вашому дому і світлої весни! Нехай всі нещастя і прикрості обійдуть вас стороною, а радість і добро знайдуть до вас дорогу!

***

Нехай з гілочкою верби ваш будинок наповниться світлим щастям, новими надіями, теплою атмосферою любові та взаєморозуміння! Нехай мир і злагода завжди панують у вашому домі! Нехай з першими дзвонами, що долинають з церков у Вербну неділю, у твоєму житті запанує справжня гармонія і згода. Щастя і божественної любові Вам!

Вербна неділя в Україні має багато традицій і свою історію походження.

У православ’ї це свято має назву Вхід Господній в Єрусалим і традиційно його відзначають у Великий піст. У цій статі ви дізнайтеся про те, які традиції і прикмети є в цей день.

Вербна неділя – це перехідне церковне свято. Його дата залежить безпосередньо від Воскресіння Христового і відзначається рівно за тиждень до нього. Оскільки у 2021 році Великдень припадає на 2 травня, то Вербна неділя буде 25 квітня.

Історія і походження свята Вербна неділя

Християни відзначають Вербну неділю вже 11 століть. Історія походження цього свята описана в Біблії. Напередодні Ісус Христос воскресив померлого Лазаря у Віфанії, і звістка про це чудо розлетілася по всіх сусідніх містах.

Відтак, коли Ісус вирішив відвідати Єрусалим, місцеві жителі, знаючи про дива Спасителя, зустрічали його зеленими пальмовими гілками та вітальними вигуками: «Осанна!» («Врятуй нас»). Месія в’їжджав у Святе місто верхи на віслюку, здійснюючи пророцтво Захарії. При цьому багато людей навіть стелили йому під ноги власний одяг, щоб отримати благословення Спасителя. Уже через тиждень ті самі люди кричали «Розіпни його…».

Вербна неділя 2020 - фото 235731

І досі християн вшановують чудо Ісуса, як і дві тисячі років тому. Цей день отримав назву Вхід Господній в Єрусалим, а в народі його стало заведено називати Вербною неділею, адже святкування регулярно припадає на 7-й день тижня.

Традиції на Вербну неділю

25 квітня в церкві під час всеношної служби українці освячують гілочки верби, а опісля приносять їх у дім і ставлять біля ікони. Цілий рік вони охоронятимуть сім’ю від нещасть, адже освячена верба має цілющу силу, здатну позбавити людей і тварин від хвороб, а оселю – від пожеж і природних лих.

Спитаєте, чому саме верба? Усе дуже просто: у наших широтах пальми не ростуть, тому слов’яни обрали для себе символічне дерево – вербу, яка розпускається однією з перших і вже зеленіє до цього дня. Ось чому свято Входу Господнього в Єрусалим отримало назву Вербна неділя. Цікаво, що католики називають це свято Пальмовою неділею.

Вербна неділя 2021: традиції, народні прикмети та історія свята - фото 397388

Ще одна дуже популярна традиція в Україні: бити один одного гілками освяченої верби та примовляти «Не я б’ю, верба (шутка, баська тощо) б’є, від нині за тиждень буде Великдень!». Таким чином українці вітають один одного зі святом та бажають здоров’я і добробуту в родині. А щоб жодна хвороба до вас не причепилася – радять з’їсти 9 бруньок верби.

Загалом Вербна неділя – це сімейне свято, тому його краще провести з рідними. Крім того, у цей час ще триває Великий піст, тому християнам дозволене тільки невелике послаблення. Перед найсуворішим тижнем посту – Страсним – можна поласувати рибою та вином.

Шуткова неділя: народні прикмети

  • Верба розпустилася на Вербну неділю – рік буде вдалим.
  • Якщо на Вербну неділю йде дощ – варто чекати хорошого врожаю;
  • Верба бездоріжжя веде, проганяє з річки останній лід.
  • Мороз на Вербну неділю – до врожаю ярих.
  • Який вітер на Вербну неділю, таким і все літо буде.
  • Ясна погода – до врожаю фруктів.
  • З’їсти «котик» свяченої верби – вирішиться важлива справа.
  • Вдариш по тілу гілочкою верби – буде міцне здоров’я весь рік;
  • Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок.

ВЕРБНА НЕДІЛЕНЬКО, гостенько миленька, вдар Україну вербою…
Щоб розігнулася та посміхнулася, щоб не горіла війною!
КВІТНА НЕДІЛЕНЬКО, Божа годинонько, дай нам усім благодаті…
Щоб процвітали і мудрість ще мали, щирі були і багаті!
ВЕРБНА НЕДІЛЕНЬКО, Господа дниненько, ллється молитва рікою…
Щоби нам жити й Великдень зустріти, бий нас на щастя вербою!
© Василь Руданський

" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Привітання у відео шуткове

">Привітання у відео шуткове-2

">Привітання у відео шуткове-3

">Привітання у відео шуткове-4

">Привітання у відео шуткове-5

">Привітання у відео шуткове-6

За Євангелієм у Вербну неділю Ісус в’їхав в Єрусалимські ворота на віслюку і був осипаний пальмовими гілками. У цей день бажаю долучитися до світлого свята, нехай навіть без цієї легендарної тварини. Замість пальмових гілок за традицією можна скористатися вітчизняною вербою, аби не забути осипати побажаннями рідних і близьких.

***

ІГОР МІЗРАХ з найкращими побажаннями до українців

Источник

Теги: вербна неділя,Україна,Украина, Єрусалим,Великий піст,піст,свято Входу Господнього в Єрусалим,Вхід Господній,Вхід Господній в Єрусалим,Біблія,Ісус Христос,Мізрах, Ігор Аркадійович Мізрах,Ігор Мізрах,Игорь Мизрах,Мизрах, Игорь Аркадьевич Мизрах
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео