Голова Сколівської ТГ Микола Романишин - це один з прикладів того, як кумівство породжує корупцію

Голова Сколівської ТГ Микола Романишин - це один з прикладів того, як кумівство породжує корупцію
44832 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як, працюючи усе життя держслужбовцем, стати успішним будівельником? У цьому матеріалі ми вам розкажемо про успішний шлях голови Сколівської ТГ, як живе та чим займається Микола Романишин.

Народився Микола Романишин у с. Крушельниця Сколівського району Львівської області. Після закінчення школи, як і належалось у тих роках, відслужив два роки в армії з 1980 по 1982 рік. Попрацювавши після того електромонтажником у Харкові, переїхав до Львова, вступив до Франкового вишу та почав навчання на географічному факультеті.

Першим місцем роботи після навчання у пана Миколи було у СПТУ (Середнє професійно-технічне училище) №50 м. Львова на посаді майстра, де майбутній чиновник протримався недовго. З 1991 р. практично рік був інспектором добровільних народних дружин Червоноармійського райвиконкому м. Львова.

Микола Романишин все життя присвятив державній службі. Це приклад того, як працюючи в державних структурах можна здобути великі статки. Для цього сім’ї пана Миколи навіть не потрібно мати власний бізнес. У 2020 році Микола Стефанович переміг на виборах голови Сколівської ТГ під прапором партії «Європейська Солідарність», раніше очолював Сколівську районну раду (2006 – 2020р.р.). До цього працював на посаді голови Сколівської райдержадміністрації, ще раніше – завідував сектором з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи Львівської ОДА. Також за цей час змінив декілька політичних партій. Мабуть, політична діяльність не в пріоритеті, коли мова йде про владні кабінети.

Дружина Миколи Романишина, Ольга, працює в садочку у с.Крушельниця, де за рік отримує скромні 37 тис.грн. Проте, Ольга Романишин, оминаючи сплату податків, займається наданням нерухомого майна в оренду, а його в подружжя чималожитловий будинок загальною площею в 228кв.м та земельною ділянкою на 25 соток у цьому ж с. Крушельниця. Іще подружжя чиновник-вихователька доробилось до чотирьох квартир у Львові, загальною площею в 408 квадратів. Серед майна у Львові Романишини мають також і офісні приміщення загальною площею в 390 квадрати та паркомісце.

Також Романишинам належить земельна ділянка на 10 соток поряд з лісопарком «Погулянка» у Львові, що за 10 хвилин ходьби до центру міста.

З точки зору комерції – це надзвичайно привабливе місце, квадратний метр житла в цьому районі вартує близько 2000 доларів США. Романишин Микола проявив себе як бізнесмен та вдало вклався у будівництво, виступив замовником будівництва житла бізнес-класу на цій земельній ділянці.

На його 10 сотках збудовано шестиповерховий будинок на 22 квартири з підземним паркінгом.

До слова, квартири та офісні приміщення, якими володіє подружжя, знаходяться у цьому ж будинку, який вони звели.

Також Ольга Романишин, яка, нагадаємо, працює у дитячому садочку, отримала право розпоряджатись цією земельною ділянкою для забудови, що видно з кадастрової карти.

«Раціональне використання земельних ділянок, в межах історичного ареалу старого міста, поряд з парковою зоною Погулянка, є досить складним завданням для проектантів. Особливо коли ділянка має трикутну форму і знаходиться на роздоріжжі. Одним з варіантів такого проекту  і є 6-ти поверховий житловий будинок на 22 квартири, з підземним паркінгом та офісними приміщеннями», – саме так описує проектна організація цей новобуд.

Звідки кошти на таке масштабне будівництво – можемо лише здогадуватись. У 2015 році, коли велось будівництво цього будинку, родина мала у своїх збереження всього 62 тис. доларів США та близько 100 тис.грн.

Згідно декларації, річна заробітна плата чиновника складала 127 757 грн. А дружина жодного прибутку не вказувала.

Окрім того наші журналісти довідались, що Андрій Пенар, похресник Миколи Романишина, успішний будівельник та один з головних підрядників на Сколівщині.

Пенар Андрій володіє компанією ПП «Комфорт-Сколе», яку зареєстрував у червні 2017 року. За час свого існування це ПП здобуло перемогу у 88 закупівлях на загальну суму 70.36 млн.грн.

Левову частку тендерів ПП «Комфорт-Сколе» виграло саме у Сколівському районі Львівської області, яким керує хрещений батько власника компанії. Найбільше цю компанію залучав до тендерів відділ освіти Сколівської райдержадміністрації, договорів підписали аж на 32 млн.грн. Під час проведення тендерів інші компанії скаржились на те, що ПП «Комфорт-Сколе» надає не повний пакет документів чи невідповідні документи, на що замовник закривав очі. Одне з великих порушень знайшла Держаудитслужба та в свою чергу звернулась до відділу освіти Сколівської райдержадміністрації, з вимогою розірвати договір на реконструкцію та добудову Верхньосиньовидненської школи. За інформацією аудиторів, фірма перемогла у тендері, незважаючи на те, що не надала відповідних документів замовнику. Вартість підписаного договору склала 24,64 мільйонів гривень.

Та тісні зв’язки з керівництвом району дозволяли розгорнути ще більше свою діяльність. Так Галина Пенар, кума Миколи Романишина, після виходу на пенсію з посади головного спеціаліста апарату Сколівської РДА, зареєструвала компанію ПП «КомфортГруп».

Цією компанією керує її чоловік, Пенар Олександр. ПП «КомфортГруп» поступається за кількістю замовлень компанії сина, Андрія Пенара, ПП «Комфорт-Сколе». Куми Миколи Романишина здобули перемоги у 71 закупівлі на суму 12.45 млн.грн., усі тендери були виграні на Сколівщині.

Тендерний клан Миколи Романишина – лише один з прикладів того, як кумівство породжує корупцію, як чиновники зі скромними доходами володіють особняками, квартирами та будують багатоповерхівки поруч з парком у Львові.

dilo.net.ua

Теги: Микола Романишин,Голова Сколівської ТГ,Сколівська ТГ, корупція,Сколівська районна рада,Ольга Романишин,Андрій Пенар,ПП «Комфорт-Сколе»,Галина Пенар,Пенар Олександр,кумівство

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео