Патріарх Філарет вшанував пам’ять ліквідаторів та всіх жертв Чорнобильської катастрофи

Патріарх Філарет вшанував пам’ять ліквідаторів та всіх жертв Чорнобильської катастрофи
4985 ПЕРЕГЛЯДІВ

26 квітня 2021 року виповнюється 35-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС.

У цей день Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив заупокійну молитву за всіх загиблих від Чорнобильської катастрофи біля пам’ятника «Чорнобильська мадонна» у Києві. Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство.

За богослужінням молились ліквідатори Чорнобильської аварії, працівники Національного музею “Чорнобиль”, члени Національної спілки журналістів та громадськість. Пам’ятний захід також відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера.

Патріарх Філарет закликав завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які своєю мужністю і самопожертвою зупинили аварію і врятували життя українців.

“Ми живі, бо ліквідатори аварії у Чорнобилі, пожертвувавши своїм життям, врятували нам життя. Бо якби не вони, вибух був би настільки великий, що від Києва нічого б не залишилось. А вони пожертвували своїм життям. Наш обов’язок молитись за них, тому що вони зберегли місто Київ і всю Україну. Нехай Господь Ісус Христос, за їхню жертовність, дарує їм Царство Небесне і вічне блаженне життя. Вічна їм пам’ять” – відзначив Святійший владика.

Предстоятель Київського Патріархату поклав квіти до пам’ятника загиблим чорнобильцям.

На завершення Патріарх Філарет передав до Національного музею “Чорнобиль” Біблію українською мовою, яку особисто переклав і видання Київської Патріархії, зробив пам’ятний запис у книзі поважних гостей музею та поспілкувався з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Відзначимо, що Патріарх Філарет 1986 року був правлячим архієреєм Київської єпархії, куди входили м. Чорнобиль і теперішня зона відчуження.

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. Чорнобильська аварія стала величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття.

Вічна пам‘ять і Царство Небесне полеглим Героям-ліквідаторам і всім жертвам Чорнобильської катастрофи.

 

Пресслужба Київської Патріархії

Теги: Патріарх Філарет,Чорнобиль, катастрофа, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет ,Чорнобильська мадонна,Посол Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера.,подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи,ліквідатори аварії у Чорнобилі,ЧАЕС,Чорнобильська АЕС,Чорнобильська аварія,екологічна катастрофа,Філарет
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео