В Київській області відходи зі звалища отруюють питну воду – сміття завозять нелегально

В Київській області відходи зі звалища отруюють питну воду – сміття завозять нелегально
44029 ПЕРЕГЛЯДІВ

Київщина на порозі локальної екокатастрофи? Тисячі тонн токсичних відходів вивозять до села Нові Петрівці, де з початку 80-х років працює сміттєвий полігон. Однак його площа вже зросла з 5 до 12 га. А фільтрат від сміття зі звалища потрапляє у поверхневі води та може отруїти криниці. Хто заробляє на брудних схемах? Дізнавалась Олександра Сербін.

Як наголошує голова ГО «Сила громад України» Віталій Духота, стічні води спершу потрапляють в Ірпінь, звідти – у Дніпро, а потім цю воду п’ють кияни. Про це свідчать результати досліджень, яке проводили фахівці на замовлення сільської ради.

Кучугури сміття висотою в кілька десятків метрів лежать неподалік від села. Місцеві мешканці скаржаться на постійний сморід від сміттєвозів, які потайки їдуть вночі.

Полігон у Петрівцях працює ще з 80-х років минулого століття. Тоді тут офіційно дозволили відвести під сміття з сусідніх населених пунктів 5 гектарів землі. І за ці межі полігон довгий час не виходив. Аж поки, за свідченням тутешніх, машини зі сміттям не почали запускати нелегально – за гроші.

«Був виклик поліцією мною, там була вантажна машина, яка викинула сміття поза межами полігону, без жодного дозволу, без жодних документів. Понад те, водій повідомив, що це було зроблено за 500 гривень, які він надав посадовій особі сміттєзвалища», – розповідає журналіст видання «Звільнимо» Максим Шистаков.

smittezvalische novi petrivtsi

Фото: СтопКор

Це сміттєзвалище належить комунальному підприємству Вишгородського району «Комунальник», який і має контролювати роботу звалища. Виконувач обов'язків начальника Дмитро Василевський запевняє, що робить все можливе, аби зменшити навантаження.

«Наша нова команда почала налагоджувати порядок на сміттєзвалищі, ми вже встановили відеоспостереження, ведеться запис на відеореєстратор, жодні «ліві» машини без талонів сюди вже не заїдуть», – стверджує посадовець.

До нашої редакції потрапили кадри, відзняті з космосу 2010 року. Тоді звалище займало тільки половину від узгодженого розміру. Та за рік полігон уже зайняв всю площу у 5 гектарів. А на останніх знімках із супутника вже видно, що територія сміття — аж 12 гектарів, тобто у два з половиною рази більша, ніж має бути.

smittezvalische novi petrivtsi

Розміри сміттєзвалище вийшли за межі дозволеного Фото: СтопКор

За словами пана Духоти, за приблизними підрахунками сільської ради, перевантаження полігону на сьогодні складає 150%.

stopcor.org

Теги: Нові Петрівці,свалка,звалище ,відходи,сміття,сміттєзвалище

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео