У Чорноморському порту затримали 25 тисяч тонн титанової руди

У Чорноморському порту затримали 25 тисяч тонн титанової руди
289498 ПЕРЕГЛЯДІВ

Титан – один зі стратегічно важливих конструкційних металів: його використовують для побудови літаків, космічних кораблів, складної хімічної апаратури та ядерної техніки. Своєю чергою, Україна – один із європейських лідерів за обсягами титанових руд. Та у березні цього року 25 тисяч тонн руди застрягли у Чорноморському порту. Чому вантаж, що прямував до Китаю, раптом став речовим доказом? Розслідувала Наталія Мальцева.

Головна із титанових руд – ільменіт, що утворюється при метаморфізмі стародавніх розсипів і корінних первинно-магнетичних руд. Титан, що виробляється з такої сировини, є надзвичайно потрібний в усьому світі.

У березні цього року до Чорноморського порту прибули 25 тисяч тонн ільменіту. Їх відвантажили у порту на складі компанії «Рісойл». Своєю чергою, стивідорна компанія «Рісойл Термінал» прийняла вантаж, розмістила його на території своїх складів та стала чекати на вантажне судно, яке мало б за ним прийти.

titan1

Ільменіт - надзвичайно затребувана руда Ілюстрація: СтопКор

Далі мала б відбутися стандартна морська процедура. «Рісойл» звертається до адміністрації порту із заявкою про постановку до причалу судна «Да Ліанг», яке мало завантажити на себе всю ту руду і попрямувати до Китаю, де на неї очікував отримувач – китайська компанія. Порт заявку узгодив у той же день. Ніщо не віщувало біди. Але не так сталося, як гадалося.

Титанова руда у вигляді ільменітового концентрату, що її було вивантажено у Чорноморську, приїхала до порту із Дніпропетровської області. І з нею насправді не все так просто.

Рівно за місяць виявилося, що сама закупівля руди на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті була проведена із ознаками шахрайства, тому слідчий ДБР приїхав до порту і виніс постанову про те, що руда є речовим доказом у кримінальному провадженні, тому нікуди вона поки що не поїде.

titan2

Сировину закупили за заниженою вдвічі вартістю Ілюстрація: СтопКор

Як з’ясували правоохоронці, ільменіт був закуплений за заниженою майже вдвічі ціною, тому наразі з доволі великою партією стратегічної сировини та із самим фактом закупівлі розбираються контрольні органи. А сама руда має залишитися на тому місці, де її виявило слідство.

stopcor.org

Теги: Титан ,ільменіт,Рісойл Термінал,титанова руда,Чорноморський порт

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео