Не задекларував позичених пів мільйона: волинського митника оштрафували на 17 тисяч гривень

Не задекларував позичених пів мільйона: волинського митника оштрафували на 17 тисяч гривень
297111 ПЕРЕГЛЯДІВ

Волинський суд оштрафував на 17 тисяч гривень старшого державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Володимира Камінчука, який не задекларував позичених фірмі понад пів мільйона гривень. Він намагався повернути позику через суд, відтак, правоохоронці помітили, що цих коштів службовець не вказав у своїй декларації. Наразі на це рішення Володимир Камінчук подав апеляцію.

Про це йдеться у постанові Любомльського районного суду від 29 квітня.

Інспектор відділу митного поста «Ягодин» Володимир Камінчук у своїй щорічній декларації за 2019 рік не вказав інформації про позику у сумі 530,43 тис. грн СТОВ «Юнайтед Гроуверс». Таким чином він завідомо подав неправдиву інформацію.

У суді митник підтвердив, що не задекларував позичені кошти та просив закрити провадження у справі через те, що минув тримісячний строк для накладення стягнення. Прокурор, своєю чергою, зазначив, що вину Володимира Камінчука доводять зібрані у справі докази, тому просив оштрафувати інспектора митного поста.

Із матеріалів справи відомо, що в ухвалі Господарського суду Київської області від 27 квітня 2017 року митника визнано кредитором СТОВ «Юнайтед Гроуверс». У ній йдеться, що митник позичив компанії 530 426 грн. А рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 21 липня 2008 року з фірми стягнено цю заборгованість на його користь.

12 лютого 2010 року цей же суд видав виконавчий лист на підставі якого було відкрите виконавче провадження. Після чого митник та СТОВ «Юнайтед Гроуверс» уклали мирову угоду про виконання рішення суду. Відповідно до неї, за згодою сторін в рахунок погашення боргу СТОВ «Юнайтед Гроуверс» передало у власність Володимиру Камінчуку п’ять земельних ділянок. У подальшому за позовом «Аїсі кепітал Лімітед» до митника державні акти на них визнали недійсними.

Через те, що рішення Броварського міськрайонного суду від 21 липня 2008 року у цій справі лишилось невиконаним він звернувся до ВДВС Броварського міськрайонного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження. Його відкрили 28 листопада 2012 року за виконавчим листом від 12 лютого 2010 року про стягнення з СТОВ «Юнайтед Гроуверс» на його користь боргу у сумі понад пів мільйона гривень. Постановою від 31 січня 2017 року воно було зупинене.

Відтак, суд зазначив, що вимагаючи повернути гроші, митник чітко усвідомлював, що вони йому належать. При тому у своїй декларації він їх не вказав. Так само він не подав і виправленої декларації, де б зазначив відповідну інформацію.

Суддя Сергій Шеремета повідомив, що адміністративне стягнення за такого роду правопорушення можуть накласти упродовж шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Відтак, аргументи Володимира Камінчука про закриття провадження через те, що з моменту його вчинення минуло три місяці є неприйнятними. Адже порушення виявили 30 грудня 2020 року, а з врахуванням шестимісячного строку від цієї дати і до дня розгляду справи судом (29 квітня 2021 року) цей строк ще не минув.

Також при винесені рішення суддя врахував позитивну характеристику порушника та те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності. Відтак, він визнав митника винним і наклав на нього 17 тис. грн штрафу. Окрім того, він має сплатити 454 грн судового збору. Наразі відомо, що інспектор митного поста подав на таке рішення апеляцію.

До слова, у декларації Володимира Камінчука за 2020 рік уже з’явилась інформація про 500 тис. грн, які позичив фірмі «Юнайтед Гроуверс». Окрім того, він вказав, що має 148 тис. грн готівкою. Ще майже 6 тис. грн митник зберігає на рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», а 19 648 грн – у АТ «Райффайзен Банк Аваль».

Також він вказав, що у 2020 році отримав 213 363 грн заробітної плати від Волинської митниці Держмитслужби, 21 157 грн пенсії, 559 грн відсотків від ПАТ КБ «ПриватБанк», 2 тис. грн матеріальної допомоги від ППО Волинської митниці ДФС та 141 грн відсотків від «Райффайзен Банку Аваль». Володимир Камінчук володіє квартирою площею 79,40 кв. м у Києві.

Він також задекларував пенсію своєї матері Ніни Камінчук у сумі 30 тис. грн. Окрім того, їй належить житлові будинки площами 82,30 та 218,8 кв. м у селі Куснища та у Любомлі відповідно. Вона володіє двома земельними ділянками площами 10 та 4,08 сотки у Любомлі.

Нагадаємо, раніше Центр журналістських розслідувань «Сила правди» повідомляв про іншого волинського митника Олега Матвійчука, який не задекларував майже пів мільйона гривень позичених своєму куму-депутату.

sylapravdy.com


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: politica.chat@gmail.com

Теги: Волинський суд,Волынская таможня,Волинська митниця,Володимир Камінчук,Камінчук митниця,Ягодин,митний пост Ягодин,Юнайтед Гроуверс,декларація

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео