Контрабанда, відкати, корупційні схеми. Екс-начальник Волинської митниці та його скандальний колишній заступник потрапили під «люстрацію»

Контрабанда, відкати, корупційні схеми. Екс-начальник Волинської митниці та його скандальний колишній заступник потрапили під «люстрацію»
333879 ПЕРЕГЛЯДІВ

Проти скандально відомого колишнього заступника начальника Волинської митниці ДФС Юрія Терещука порушили дисциплінарне провадження та відсторонили від роботи.

Голова Державної митної служби Павло Рябікін підписав наказ про порушення дисциплінарних проваджень стосовно 100 працівників служби, серед яких 17 – керівники митниць та митних постів. На Волині, зокрема, від роботи відсторонили 23 працівників.

Їх відсторонили від виконання своїх посадових обов’язків після засідання Ради Національної безпеки і оборони та листа Управління внутрішньої безпеки. Підстава – причетність і можлива участь у масштабних контрабандних схемах.

Як пише Інсайдер, відсторонено від посади начальника митного поста «Устилуг» Олександра ОникійчукаЮрія Мацібору, який очолював Волинську митницю ДФС у 2015-2016 рр. і нині керує Подільською митницею, та скандально відомого ексзаступника начальника Волинської митниці ДФС Юрія Терещука, який донині перебував на посаді заступника начальника Буковинської митниці.

Про його стрімкий кар'єрний ріст писали раніше неодноразово. Варто зауважити, що ексзаступника Волинської митниці Терещука двічі зі скандалом звільняли та поновлювали на посаді. Усе – через причетність до контрабанди.

Юрій Терещук

Першого разу Юрія Терещука попросили піти з посади через неналежне виконання ним своїх обов'язків, що призвело до незаконного переміщення через волинський кордон великої партії бурштину.

3 березня 2016 року у пункті пропуску «Дорогуськ», що сполучається з українським «Ягодином», польські митники затримали зловмисників, які намагалися перевезти через кордон 1,5 тонни бурштину вартістю майже 6,2 мільйона доларів США. Велику партію нелегального товару «не помітили» на «Ягодині». Тож саме за це і «отримав по шапці» Терещук. Через цей інцидент його тоді звільнили разом із Юрієм Маціборою. За дивним збігом обставин - вони обоє знову потрапили до одного списку відсторонених митників у 2021 році.

Понад рік Терещук судився за поновлення на посаді і зрештою – таки повернувся на митницю.

Вдруге під ним «захиталось крісло» у 2019-му. Однак цього разу через оборудки з розмитненням елітних автомобілів. У ЗМІ потрапив запис телефонної розмови між Юрієм Терещуком та підприємцем, в якій митник пропонує вирішити проблему, яка полягала у тому, що броньовані автомобілі преміям-класу можна розмитнити під виглядом простих.

Ситуацію, вочевидь, вирішили внутрішньо. Аби вгамувати скандал на Волині, Терещука відправили подалі від очей аж у Чернівецьку область. Тож, попри причетність до таких схем, у 2020 році він очолив Буковинську митницю Державної митної служби України, а згодом опинився на посаді заступника.

Однак і там він набув слави. Як писав відомий розслідувач Роман Лаврів, Юрій Терещук вже через місяць після свого призначення перетягнув у Чернівці ледь не третину своїх друзів та колег. Тож «волинський десант» взяв під свій контроль пункти пропуску «Мамалига» та «Красноїльськ».

Їхню діяльність кілька разів поспіль перевіряло ДБР, але, чи то підстав не знаходилось, чи то завдяки впливовим родичам у прокуратурі, та волинсько-буковинські митники продовжили працювати на своїх посадах.

До нинішньої п'ятниці.

Як йдеться у наказі Павла Рябініка, серед 17 митників, проти яких порушено дисциплінарне провадження, опинився і Юрій Терещук.

Тут було б доречно нагадати не лише про його статки, а й про родину. До минулого року у декларації Юрія Терещука фігурувало чимало нерухомості та автомобілів, та майже все належало його дружині Галині і заможним тестю (експрокурору Волинської області Андрію Гілю, - ред.) та тещі.

Зокрема, Юрій Терещук декларував:

- квартиру на 270 м кв у спільній власності з дружиною, тестем і тещею,

- квартиру дружини на 36,9 м кВ,

- дачний будинок на Світязі площею 140 м кВ,

- земельну ділянку на 1500 м кв, 700 м кв

- гараж з автівкою BMW X5 та причепом і ще сотні тисяч гривень доходів та заощаджень.

Однак у 2019 році подружжя Юрія та Галини Терещуків розлучилось.

Чи в дійності вони розірвали відносини – їхня справа особиста. Однак подейкують, що розлучення було фіктивним. У 2016 році Слідство.Інфо зняло про статки прокурорів цілу програму.

Тим не менше, в декларації Юрія Терещука за 2020 рік, яку він подав 30 березня 2021 року, майже нічого не вказано.

Лише квартира дружини у Луцьку на 36,9 м кв, де проживає донька від спільного шлюбу з Галиною, та окрема квартира у селі Зміїнець площею 138,5 м кв, яка належить самій доньці Мар'яні Терещук. А ще – орендована квартира в Чернівцях, яку довелось винаймати Терещуку після призначення на керівну посаду в Буковинській митниці. Орендує він її у Владислава Грімова, однак яка її площа та у скільки це обходиться посадовець не вказав.

Серед задекларованого транспорту – жодної автівки і лише причіп марки ТАНО вартістю 17 000 грн. Проте як він ним користується без авто залишається загадкою.

Також Терещук задекларував 249 тисяч гривень зарплати, яку отримав у Волинській та Буковинській митницях. Заощаджень та інших цінних паперів у нього немає. Вочевидь, після розлучення залишився ні з чим.

volynnews.com


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: politica.chat@gmail.com

Теги: Юрій Терещук,Юрій Терещук корупція,Юрій Терещук митниця,Юрій Мацібора,Олександр Оникійчук,Волинська митниця,Волинська митниця корупція,Волинська митниця скандал,Терещук митниця,Терещук таможня,Владислав Грімов,Андрій Гіль,Гіль митниця,Гіль,Гіль корупція,митниця корупція,таможня коррупция,таможня скандал,контрабанда

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео