“Якщо ми хочемо жити мирно і благополучно, то повинні не грішити” – Патріарх Філарет

“Якщо ми хочемо жити мирно і благополучно, то повинні не грішити” – Патріарх Філарет
48209 ПЕРЕГЛЯДІВ

У четверту неділю після Пасхи, Православна Церква згадує подію зцілення Ісусом Христом розслабленого біля Силоамської купелі.

23 травня 2021 року  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 22 травня ввечері, Патріарх Філарет у соборі відслужив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство патріаршого собору.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Патріарх Філарет виголосив проповідь про зцілення розслабленого біля Силоамської купелі:

“Христос воскрес!

Дорогі браття і сестри! Тільки що ми вислухали Євангеліє, в якому Господь Ісус Христос розслабленого, який 38 років хворів, приходив до Силоамської купелі, щоб вилікуватися і не виліковувався, зцілив його, сказавши: «Іди і більше не гріши». Для нас усіх це означає, що ніхто не повинен думати, що будь-який гріх не карається Богом. Такого гріха немає. Згрішив – знай, прийде у свій час покарання. Адам і Єва згрішили, що особливого вони зробили? Взяли плід із забороненого дерева, і були вигнані із Рая. То якщо Адама і Єву Бог із Рая вигнав за те тільки, що вони плід цей з’їли, а ми грішимо більш тяжкими гріхами, то що, за ці гріхи Бог не покарає? Що він несправедливий? Адама покарав, а нас не покарає? Покарає! Крім одного, коли ми в гріху покаємось. От якщо людина покаялась в гріху, то Господь не покарає за це, тому що Він простив цей гріх, очистив, і за цей гріх Господь грішника не покарає.

 І ось, якщо взяти нашу сучасність. Ми страждаємо – страждаємо від коронавірусу, від неправди, обману, багато від яких гріхів страждаємо і часто запитуємо: «Господи, за що?» І Господь в цьому Євангельському читанні і відповідає за що – за гріхи: «Іди і не гріши!» Тому ми, якщо хочемо жити мирно і благополучно, повинні не грішити. Подивіться на Європу, подивіться на неї – туди, куди ми хочемо ввійти – подивіться які там гріхи: одностатеві шлюби вважаються законними, і багато держав європейських прийняли ці одностатеві шлюби. А хіба вони не знають, що за цей гріх Содом і Гоморру Господь знищив і до цього часу там мертве море?! Знають це, вони ж християни, повинні знати. Але роблять. А якщо чинять цей гріх, то гріх вимагає покарання, ось і карає нас Господь Бог – коронавірусом. Усі страждають від цієї хвороби, якщо не за одні гріхи, то за інші гріхи, але за гріхи. Господь може все змінити, і миттєво може все змінити, але при одній умові, що людина покається.

А покаятися – це значить змінити своє ставлення, не робити цього більше і засудити себе за той чи інший гріх. От якщо ми будемо засуджувати свої гріхи, не будемо їх повторювати, то Господь не буде нас за це карати заради нашого покаяння. А якщо не покаятися, то рано чи пізно Господь обов’язково покарає. Довго терпить, але жорстоко карає. І це Євангельське читання повинно нас навчати – не треба грішити, не треба! Згрішив – кайся! І Господь простить.

Тому будемо молитися, щоб Господь Ісус Христос молитвами Божої Матері і всіх святих простив нам провини наші і не карав нас за наші гріхи заради нашого покаяння. Йому слава навіки віків”, – сказав у своїй проповіді Святійший Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

cerkva.info

Теги: Патріарх Філарет,Українська Православна Церква,ПЦУ ,Церква,Філарет,УПЦ Київського патріархату,Украина,Україна,церковь,Филарет,Патриарх Филарет
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео