30-35$ тисяч на кожній фурі: Ярослав Скоромний - схеми грабежів на Галицькій митниці, і при чому тут Гройсман?

30-35$ тисяч на кожній фурі: Ярослав Скоромний - схеми грабежів на Галицькій митниці, і при чому тут Гройсман?
62096 ПЕРЕГЛЯДІВ

Галицьку митницю заполонила контрабанда, її масштаби зросли в рази, бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень.

З початку листопада 2020 року недоотримання в бюджет склали 370 мільйонів гривень. Якщо продовжити такими ж темпами, то недоотримання в бюджет до кінця місяця складе не менше пів мільярда гривень тільки з Галицької митниці, – повідомляє Багнет.

План на листопад 2020 року для Галицької митниці 2,99 млрд. гривень, проте вже можна констатувати, що його ніхто не виконає. Якщо подивитися динаміку минулих місяців з червня по жовтень план по зборам постійно піднімався, з 2 мільярдів виріс до 3,2 мільярди гривень. Протягом цього періоду він постійно виконувався. Але після того, як в.о. керівника Галицької митниці став Ярослав Скоромний, надходження до бюджету катастрофічно впали.

Графік надходження митних зборів 2019-2020 рр.

Хто такий Ярослав Скоромний?

Народився у місті Вінниці, за освітою Скоромний – правознавець. Після закінчення університету 5 років працював в органах прокуратури Вінницької області. В 2017 році він різко змінив напрям діяльності, влаштувався на Тернопільську митницю. За неповних пів року, йому вдалась карколомна кар’єра на митниці. Від заступника начальника управління-начальника відділу розробки профілів ризику управління профілювання митних ризиків Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС до першого заступника начальника Львівської митниці.

Цікаво, що такий кар’єрний злет Ярослава Скоромного стався, коли Державну Фіскальну Службу за часів прем’єрства Володимира Гройсмана очолив його давній товариш Володимир Продан. Батько Ярослава Скоромного, Ігор Скоромний, – давній партнер Гройсмана, від його партії балотувався до Вінницької міської ради. Саме коли мером Вінниці був Гройсман, компанії батька Ярослава Скоромного постійно вигравали місцеві паливні тендери.

Журналіст Євген Плінський заявляє, що саме Скоромний на посаді заступника начальника Львівської митниці курував всі схеми на Львівській митниці в касу «Вінницьких» протягом 2017-2019 років. Зі сторони СБУ питань до Скоромного не виникало, адже він вчився разом з тодішнім сином голови СБУ – Олегом Грицаком.

З приходом Максима Нефьодова на митницю, всі, хто був причетний до схем старої влади, в нову митницю не потрапили. Згідно трудового законодавства звільнити їх не можна було, а от не перевести в нову митницю, – можна. Відповідно Ярослав Скоромний залишився в старій структурі корумпованої ДФС.

У березні 2020 року Максима Нефьодова було звільнено з голови митниці. Після цього почалася постійна зміна керівників. Кожен новий керівник митниці діставав «резервні» кадри з ДФС і поновлював на митниці. Саме при в.о. митниці Павловському, 15 вересня Ярослава Скоромного перевели зі структури ДФС на посаду першого заступника Галицької митниці. А вже 30 жовтня з подачі нового в.о. керівника митниці Єнтіса та погодження міністра фінансів Сергія Марченка,  Скоромний був призначений в.о. керівника Галицької митниці. Тут важливо зазначити, що нинішній міністр фінансів Сергій Марченко раніше був членом команди партії Українська стратегія Володимира Гройсмана.
Подейкують, що в ОП активно шукають заміну міністру фінансів у зв’язку з незадовільними результатами по наповненню бюджету, а також зриву процесу підготовки головного кошторису країни на наступний рік. Тому пришвидшення корупційних процесів на митниці може бути пов’язано з можливою відставкою Сергія Марченка.

Після вступу на посаду Скоромний почав розставляти свої кадри для зрозумілої йому раніше роботи. На жаль, ця робота нічого спільного з наповненням бюджету не має. Першим своїм наказом, він переводить із старої корумпованої ДФС команду із 30 людей, які з ним працювали раніше протягом 2017 – 2019 років. Разом з цим, він відсторонює від роботи всіх начальників змін на ключових постах на кордоні з Польщею. На їхню заміну приходять старі переведені кадри з ДФС, які роками збирали «кеш» та обслуговували схеми.

Наприклад, куратором всіх схем на невеликому посту «Смільниця» був такий собі Андрій Бесараб. Нефьодов його вигнав зі структури митниці, а Скоромний відразу повернув його назад на той же пост. На пост «Шегині» призначає Олега Будза, який при ньому був головним по пропуску фур і входив до команди Ігоря Кривецького на прізвисько «Пупс». Таким чином, Скоромний повернув Кривецькому частину кордону, яку він контролював раніше.

Ще одне скандальне переведення – Володимир Качмарський, один з найбагатших митників Львова. У часи Гройсмана, Качмарський був заступником у Скоромного по боротьбі з контрабандою. Про його матеріальний стан у Львові складають легенди. Завдання у Качмарського очевидне – прикривати схеми на митниці.\

Будинок Володимира Качмарського у передмісті Львова

Ще одним скандальним призначенням Скоромного, – повернення на митницю Олег Барана, якого призначено старшим зміни на посту «Краковець». Баран близька людина до кримінального авторитета Олега Гаталяка за прізвиськом «Мажор». Гаталяк є близьким другом в.о. начальника Галицької митниці Ярослава Скоромного.

За перші дні перебування Скромного на посаді, Олег Баран пропустив 11 фур заповнених товаром під виглядом порожніх. Приблизна оцінка вантажу який міг заїхати до України 2,5 мільйона доларів. Відповідно, у кишені ділкам за кожну фуру лягло 30 – 35 тисяч доларів. А вже 11 листопада чергову фуру із підробленою документацією не впустили прикордонники спільно з київськими митниками.

Журналісти програми «Гроші» разом з керівником Департаменту протидії контрабанді Держмитслужби Ігорем Резником стали свідками того, як через кордон намагалися перевести фуру з підробленими документами на вантаж.

З аналітичної записки силовиків йдеться, що Ярослав Скоромний особисто знав і контролював процес заїзду фури на територію України з метою отримання неправомірної вигоди, через довірену особу Барана О.М.

Аналітична записка із правоохоронних органів

Після вище наведених фактів, стає зрозуміло, чому так різко впали надходження до бюджету за перших 18 днів роботи нового в.о. керівника Галицької митниці Ярослава Скоромного. В період пандемії COVID-19, коли кожна копійка на рахунку, державі таке господарювання Ярослава Скоромного вже обійшлося у 370 мільйонів гривень. Далі буде, навіть не сумнівайтесь, тому що на Галицькій митниці ввімкнули зелене світло через «чорну касу» всім контрабандистам країни.

Источник:informator

Теги: контрабанда,Контрабанда,ДМС ,Ярослав Скоромний,Фіскальна Служба,Ігор Скоромний, Владимир Гройсман,Володимир Продан, СБУ,Грицак,Нефьодов,Андрій Бесараб,Володимир Качмарський,Львов,Олег Баран,Галицька митниця,Украина,Україна,Ярослав Скоромний ,митниця,корупція митниця,Продан, Гройсман,Євген Єнтіс ,Максим Нефьодов, Мирослав Продан ,ДФС, Володимир Зеленський,україна,Скромний,Єнтіс,Володимир Гройсман,Володимир Борисович Гройсман,Гройсман ,Моргунов,Моргунов Сергій,Стіна Яценюка,Максим Микитась,Микитась,Українська Стратегія Гройсмана,ботоферма,боти,Гройсман корупція,Гройсман коррупция ,Яценюк, Вінниця,Деркач,Андрій Деркач,Центр муніципальних систем,Винница,Владимир Гройсман Википедия,Владимир Борисович Гройсман,Владимир Гройсман,Андрей Деркач,фирма Юность,Моргунов Винница ,боты,Винница ,пиар,мэр Винницы,Владимир Гройсман компромат ,Владимир Гройсман скандал ,Борис Гройсман,Украиинская стратегия Гройсмана,выборы в США
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео