Стало відомо, хто піде під суд за незаконні рубки лісів в Шацькому нацпарку на 17 мільйонів гривень

Стало відомо, хто піде під суд за незаконні рубки лісів в Шацькому нацпарку на 17 мільйонів гривень
281640 ПЕРЕГЛЯДІВ

За незаконні рубки в Шацькому національному природному парку судитимуть колишніх директорів установи Володимира Захарка та Віталія Цвида. Їм загрожує до 5 років позбавлення волі.

Про це «Сила правди» довідалася з матеріалів справи у реєстрі судових рішень. 

В ухвалах в рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 2 статті 246 Кримінального кодексу України «Незаконна рубка», йдеться, що впродовж 2016-2017 років Захарко і Цвид видавали лісорубні квитки без лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів. 

«Внаслідок неправомірних дій було проведено незаконні рубки у межах природно-заповідного фонду загально-державного значення – Шацького національного природнього парку, а саме: вибірково санітарні рубки на 121 ділянці, загальною площею 452,4 гектара, прохідні рубки на 17 ділянках, загальною площею 72,7 гектара, проріджувальні рубки на 5 ділянках, загальною площею 8 гектарів, чим державним інтересам було спричинено тяжкі наслідки»

Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, перевіривши господарську діяльність Шацького нацпарку, нарахувало понад 17 мільйонів 164 тисячі гривень збитків. З них майже 7 мільйонів 848 тисяч гривень, нібито завдали неправомірні дії Володимира Захарка, який перебував на посаді директора у період з січня 2015 року по травень 2017 року. Віталій Цвид, який керував парком всього кілька місяців – з червня по листопад 2017 року – нашкодив ще більше – на 9 мільйонів 316 тисяч гривень. 

Справу відносно посадовців природоохоронної установи відкрили влітку 2018-го. Слідство вело Державне бюро розслідувань.

У повідомленні про оголошення підозри посадовцям йдеться, що інкримінований розмір завданих державі збитків становить 16 млн 851 тис. гривень. А справу вже перекваліфікували з незаконної рубки (ч.2 ст. 246 КК) на службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК). Та найцікавіше, що за інформацією офіційного слідства, фігуранти вже всі збитки відшкодували.

До слова, Володимир Захарко у восьмому скликанні Верховної Ради був помічником народного депутата України Ігоря Гузя. Нині він – пенсіонер. А Віталій Цвид після того, як полишив роботу в Шацькому нацпарку, працював секретарем Грабівської сільської ради, зараз – її депутат. 

Волинська прокуратура наприкінці квітня повідомила про скерування до суду обвинувального акту щодо Володимира Захарка, а у травні на розгляд Феміди передали і справу Віталія Цвида.

Нагадаємо, у 2018 році «Сила правди» також писала, як Шацький національний парк на догоду бізнесу вирізав сосни на території рекреаційної бази Гушівський хутір.

Відповідь Шацького національного природного парку на запит про рубку на території урочища Гушівський хутір

Правоохоронці тоді відкрили кримінальне провадження, а екологи намагалися притягнути до адмінвідповідальності директорку Марію Христецьку. Однак безуспішно.

sylapravdy.com

Теги: Володимир Захарка,Цвид Віталій,Шацьк,Шацький пару,вирубка лісів,незаконна рубка

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео