Дадут ли оценку правоохранители истерике подсудимого казнокрада Павла Барбула с блокировкой СМИ?

Дадут ли оценку правоохранители истерике подсудимого казнокрада Павла Барбула с блокировкой СМИ?
309740 ПЕРЕГЛЯДІВ

В последнее время украинское медиа-пространство страдает от новой формы давления — при помощи судебных решений отечественных провайдеров заставляют в буквальном смысле отключать СМИ.

18 февраля Печерский райсуд Киева обязал интернет-провайдеров заблокировать сайты 12 новостных изданий по иску бывшего директора госкомпании «Спецтехноэкспорт» Павла Барбула, подозреваемого в коррупции.

В их числе оказались «Апостроф», «Главком», «Голос», «Антикор», From-ua и другие СМИ. Упомянутые издания в разное время разместили публикации, касающиеся злоупотреблений, возможно допущенных Барбулом, во время его работы руководителем госпредприятия «Спецтехноэкспорт» в 2014-2018 годах. После длительной борьбы за свободу слова все тот же Печерский райсуд 28 апреля постановил снять арест с доменного имени «Апострофа», а позицию сайта поддержали в Верховной раде. Депутаты собираются подготовить законодательные изменения, которые сделают невозможными подобные аресты, но пока битву против цензуры отнюдь нельзя назвать выигранной. Об опасности данного прецедента – массированных атак на СМИ через суды – «Апострофу» сказал Александр Глущенко, член правления Интернет-ассоциации Украины.

Хoтeлocь бы oтмeтить, чтo прoблeмa c cудeбнoй блoкирoвкoй caйтoв бoлee ширoкa, нeжeли мы ee ceйчac видим в Укрaинe. Тoт нaбoр инcтрумeнтaрия, кoтoрый гocудaрcтвo нaшлo для ceбя в зaкoнoдaтeльнoм пoлe и иcпoльзуeт — тexничecки, тexнoлoгичecки и cтрaтeгичecки нeуклюж. Тo, чтo мы видим ceйчac, кoгдa aрecтoвывaютcя кaкиe-тo имущecтвeнныe прaвa: вo-пeрвыx, кaкиe-тaкиe имущecтвeнныe прaвa вoзникaют у пoльзoвaтeля, уcлoвнo гoвoря «Укртeлeкoмa», или «Нeтфликca», или CNN — нeпoнятнo. Вo-втoрыx, этoт инcтрумeнт ceйчac oчeнь удoбнo иcпoльзoвaть для мaнипуляций, для выбивaния кaкиx-тo caйтoв и рecурcoв чeрeз юридичecкую кoллизию в прaвoвoй cиcтeмe Укрaины. Мы видим, чтo cудьи ocoбo нe coбирaютcя рaзбирaтьcя. Еcть прeцeдeнт и cпиcoк прoвaйдeрoв, кoтoрый кoчуeт из рeшeния в рeшeниe, и вce, ктo рaзбирaeтcя в тeлeкoм-рынкe, пoнимaют, чтo кaк-тo oчeнь витиeвaтo рacпoлoжeн в рeшeнии cудa cпиcoк прoвaйдeрoв, чья aбoнeнтcкaя бaзa oтличaeтcя мeжду coбoй в дecятки, a тo и в coтни рaз.

vlasti.info

Теги: Спецтехноэкспорт,Павел Барбул,Барбул,СМИ,блокировка сайтов

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео