НАВІЩО ПОДАВАВСЯ У ЧЛЕНИ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ САП, ЯКЩО ПРАЦЮВАТИ В НІЙ НЕ ПЛАНУВАВ?

НАВІЩО ПОДАВАВСЯ У ЧЛЕНИ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ САП,  ЯКЩО ПРАЦЮВАТИ В НІЙ НЕ ПЛАНУВАВ?
357218 ПЕРЕГЛЯДІВ

Конкурсна комісія на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, після тривалого марафону – на етапі співбесід з кандидатами щодо визначення їх доброчесності, зробила тижневу паузу.

Грантовики спалилися!

Це стало приводом для грантових організацій терміново почати відпрацьовувати омріяні гроші, та накинутися на членів конкурсної комісії, щоправда, чомусь, тільки обраних за квотою Верховної Ради України, з «викривальними» статтями та виступами. Грантовики, приставлені «слідкувати за корупцією в Україні», вирішили, що перерва в засіданнях – це таємна змова недоброчесних членів комісії.

Під час своїх численних «викривальних» випадів, грантовики розкрили всі свої карти щодо «захоплення» САП за допомогою просування туди своїх (читай – вказаних їм зі сторони) кандидатів. Так, вони розкрили всі прізвища кандидатів, які їх найбільше турбували, як небажані на посаду голови САП. Та, нахвалюючи інших кандидатів, та виказуючи обурення результатами голосування, вказали всім, кого вони самі хочуть бачити на цю посаду.

Отже, грантовики працюють грубо і непрофесійно, що природньо, адже відповідним практичним досвідом та освітою похвалитися не можуть.

Тому, закономірно, що грантовики – спалилися, чим підставили міжнародників.

Незалежними є тільки міжнародні партнери?

Венеціанська комісія наголосила на тому, що єдиним способом забезпечення незалежності членів відбіркових комісій є висунення частини кандидатів з боку міжнародних партнерів. Про це йдется на сайті Представництва Європейського Союзу в Україні.

Зверніть увагу – єдиним!

Тим самим, ЄС дає зрозуміти, де насправді місце українських членів відбіркових комісій – воно не є важливим, і його взагалі не треба брати до уваги.

Тим самим зроблено принизливий жест «до ноги!» у бік як Верховної Ради України, яка голосувала за кандидатів у члени таких комісій, так і у бік українських виборців, які віддали свій голос за певну політичну силу.

Корупція в самій ЄС поглиблюється

Разом з тим, чи так все привабливо з корупцією виглядає у самій Європі?

За даними опитування впливової міжнародної антикорупційної організації Transparency International (за матеріалом від 16.06.2021 р.), майже третина з понад 40 тисяч опитаних із всіх 27 країн ЄС вважають, що корупція в їх країні поглиблюється. Ще 44% респондентів впевнені, що така ситуація не покращується.

За даними організації, думки громадяни країн ЄС розділились відносно того, в яких установах найбільші проблеми з корупцією. Так, у половині країн ЄС прем’єр-міністрів і членів парламенту вважають найкорумпованішими, в іншій половині – керівників підприємств і банкірів. У той же час, довіра до поліції, місцевій владі та судам є високим в усьому регіоні.

Очагом корупції, за результатами опитування, вважається сфера охорони здоров’я, що викликає особливу стурбованість під час пандемії COVID-19. Так, 6% респондентів призналися, що давали хабар за медичні послуги. Також 29% мешканців ЄС використовували особисті звязки дляотримання медичної допомоги.

Отже, є питання – чи є дійсно єдиним способом забезпечення незалежності членів відбіркових комісій, висунення до них кандидатами міжнародних партнерів?

Українські члени комісій апріорі є недоброчесними?

Чому ЄС, говорячи про членів комісій в антикорупційні та судові органи України, вживає, в контексті їх незалежності, узагальнююче слово «міжнародні партнери», а не розглядає окремих осіб – членів конкурсних комісій-представників міжнародних організацій. Нібито серед таких членів апріорі немає хабарників та недоброчесних, тому і відокремлювати їх один від одного не треба. А ось українські члени комісій, особливо, які делеговані Верховною Радою України, за таким розкладом, навпаки, виходить, що апріорі є недоброчесними.

А якщо міжнародники всі скрізь такі молодці, то навіщо висувати, наприклад, до комісії САП, аж чотирьох членів-іноземців? Можна було обійтися й одним членом, який би одразу представляв усі міжнародні організації загалом. Наприклад, це міг би бути грантовик Куйбіда Р., висунутий від Ради прокурорів України до комісії САП. Тим більше, що так і є насправді.

Томас пропустив 87,5 % голосувань на етапі визначення доброчесності

Із 29 призначених засідань, що відбулися, Томас Фаєрстон був присутнім на 20 засіданнях, Нона Цоцорія – лише на 13 (взимку не була присутньою жодного разу), і то не повністю, а на якихось частинах засідань – по декілька хвилин, по пів години, по 1 або 2 години з 4-х або 5-ти годин, які 100-відсотково відпрацювали члени комісії від Верховної Ради України.

За результатами перегляду трансляцій засідань комісії САП лише на етапі визначення доброчесності кандидатів, виходить, що, наприклад, член комісії САП Томас Фаєрстон був присутнім на голосуванні, та, відповідно, голосував лише за 3-х із 24 кандидатів, що становить 12,5 %. Так, Томас віддав голос за кандидата Гейка, і був проти Войтенка та Касьяна.

Решту засідань (87,5%) Томас Фаєрстон просто прогуляв, впевнений, що його замінить або Р. Куйбіда, або Драго Кос. Така взаємозамінність при голосуванні свідчить про заздалегідь заплановані членами комісії від Ради прокурорів, фігури на очільника САП, що є ознакою недоброчесної поведінки та зневагою до конкурсу.

Виникає відчуття, що тут у міжнародників «все схоплено», та логічне питання – з якою метою Томас Фаєрстон та Нона Цоцорія подавалися до членів конкурсної комісії САП, якщо працювати в ній вони не планували?

Теги: САП, корупція,ЄС ,Томас Фаєрстон,Нона Цоцорія,Роман Куйбіда,Драго Кос

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео