Святійший Патріарх Філарет відвідав Свято-Духівську парафію міста Києва

Святійший Патріарх Філарет відвідав Свято-Духівську парафію міста Києва
275817 ПЕРЕГЛЯДІВ

21 червня 2021 року, на другий день після П’ятидесятниці, в День Святого Духа Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив святкове Богослужіння з нагоди храмового свята в Свято-Духівській парафії міста Києва.

Напередодні, 20 червня ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив ранню з читанням акафісту Пресвятій Тройці у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

За літургією у Свято-Духівському храмі Святійшому Владиці співслужили настоятель храму – прот. Олександр Верба та запрошене духовенство м. Києва

Наприкінці Божественної літургії Святійший Патріарх виголосив проповідь про дію благодаті Святого Духа:

«Дорогі отці, браття і сестри, вітаю Вас зі святом зішестя Святого Духа на апостолів!

Дух Святий зійшов на апостолів і перемінив їх внутрішній стан, той же самий Святий Дух вселяється і в наші душі, тому і нас Він міняє на краще. Ось ми всі віримо не тільки в існування Бога, а й довіряємо Богові і виконуємо Його заповіді. Це є результатом того, що ми маємо Божу благодать, а якби не мали благодаті, то не вірили б. В історії Церкви таке вже було, коли ще за часів апостолів коринфські християни скаржилися апостолу Павлу, що вони не мають дарів Духа Святого, як всі інші. А які дари мали інші? Говорили мовами, яких раніше не знали, звершували чудеса, зціляли хворих, пророкували, а частина християн не робила цього. Апостол Павло відповідав їм на це «неправда, що ви не маєте дарів Святого Духа, ви маєте дар Святого Духа, який виявляється в тому, що ви вірите». Бо сама віра є даром Святого Духа. І ця віра спонукає нас до благочестивих дій в житті.

Коли благодать Святого Духа знаходиться в душі людини, то молитва людини торкається серця і викриває гріхи і наставляє на праведну путь. Це є дією благодаті Святого Духа. Томи ми повинні просити Бога, щоб Він не залишав нас Своєї Божественної благодаті. Але для цього потрібно мати душу достойну Божої благодаті, очищену від гріхів.

Коли ми очистимось від гріхів, тоді ввійде в нас Благодать Святого Духа і ми будемо діяти в житті зовсім інакше. Все будемо робити з любові до Бога і до ближнього. Інакше ми робити не зможемо, адже в нас буде перебувати благодать Духа Святого, яка спонукає робити так, а не інакше.

Будемо просити Бога, що Він Своєю Божественною благодаттю очищав наші серця від скверни і тим самим утримував нас всередині дії благодаті Святого Духа», – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

На завершення настоятель Свято-Духівського храму протоієрей Олександр Верба висловив слова щирої подяки Патріарху Філарету за архіпастирський візит та вручив букет білих троянд, як вираз любові й поваги до Патріарха.

Святійший Владика привітав отця Олександра та громаду із храмовим святом та побажав плідної праці в розбудові храму.

Теги: Святійший Патріарх Філарет ,Філарет ,Патріарх Філарет,Церква,ПЦУ ,УПЦ Київського патріархату,Патриарх Филарет, Патріарх Філарет,Українська Православна Церква,Філарет,Томос ,автокефалія

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео