Голова Ради НБУ Богдан Данилишин – «Щодо Тенденцій у секторі депозитних корпорацій» (за даними на кінець квітня 2021 р.)

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин – «Щодо Тенденцій у секторі депозитних корпорацій» (за даними на кінець квітня 2021 р.)
599 ПЕРЕГЛЯДІВ

У сфері грошово-кредитних відносин продовжилась тенденція зростання грошових агрегатів: грошова маса М3 в річному вимірі зросла на 22%; готівка поза банками (М0) на 27%; депозити в національній валюті – на 28%, грошова база – на 21%. Готівка поза банками досягла рівня 28% в структурі М3, що є максимальним значенням за останні 3 роки. В той же час частка депозитів в національній валюті досягла рівня близько 45% від М3, що є максимальним значенням за останні 8 років.

Підвищенню рівня банківських заощаджень в основному сприяли два фактори – посилення процесів цифровізації розрахунків під час локдауну та утримання позитивного сальдо поточного рахунку платіжного балансу.

​Незважаючи на суттєве зростання грошового агрегату М3 та деяке підвищення рівня монетизації економіки в процесі мультиплікації грошової маси та її розподілу за вкладеннями в фінансові активи спостерігається ряд негативних моментів.

​Грошовий мультиплікатор (М3/(МБ+ДС)) в квітні 2021 р. скоротився до рівня близько 2,4, що характеризує низький рівень трансформації грошових потоків в нові кредити та високий рівень акумуляції банківських коштів у депозитних сертифікатах НБУ. Так порівняно з квітнем минулого року депозитні сертифікати НБУ зросли на 16%, а кредити в реальну економіку – скоротилися на 3,5%. Натомість домінантним напрямом спрямування грошової маси за активами виступають банківські вкладення в ОВДП Уряду (зростання за останні 1,5 роки на 62%), та в зовнішні активи (зростання на 86%).

В цілому чисті внутрішні активи банків у квітні 2021 року зросли за рік на 22,1%, тоді як чистий внутрішній кредит – лише на 6,1%. В складі внутрішнього кредиту чисті вимоги банків до Уряду за цінними паперами зросли до рекордних 35%. Водночас чисті вимоги банків за кредитами іншим секторам економіки – навпаки – впали до рекордних 55%. При цьому, з квітня 2020 року вимоги Національного банку за тендерними кредитами рефінансування, (на строк до 5 років) збільшилася за рік у 34 рази.

Різноспрямована динаміка заборгованості банків за кредитами рефінансування та їх кредитної активності свідчить про недостатньо ефективну трансмісію монетарної політики у розширення доступу позичальників реального сектору до кредитних ресурсів банків.

Можливим рішенням цієї проблеми є запровадження цільових кредитів рефінансування під забезпечення вимогами за кредитами банків та в обсягах, що залежать від обсягу виданих банками кредитів нефінансовому сектору.

Зростання «фіскального домінування» на ринку банківських позик природньо пояснюється підвищеними потребами Уряду у зв’язку з реалізацією антикризових та антиковідних програм. Зменшенню «фіскального домінування» може сприяти запровадження активної політики Національного банку на вторинному ринку державних цінних паперів.

Голова Ради НБУ Богдан Михайлович Данилишин 

Теги: Інфляція, Особистий експертний коментар, Зростання споживчих цін, Голова Ради НБУ,Богдан Михайлович Данилишин,Економічна ситуація,ВВП ,Валютний ринок,Данилишин НБУ,Економіка,фінансовий ринок ,Богдан Данилишин,Данилишин,Богдан Данилишин Википедия, Богдан Михайлович Данилишин,Голова Ради НБУ Данилишин Богдан Михайлович, Голова Ради НБУ Богдан Данилишин ,Богдан Данилишин рада НБУ,Рада НБУ,Нацбанк,Нацбанк Украины,Украина,Україна,Нацбанк України, Національний банк України,Національний банк,Национальный банк,Национальный банк Украины,НБУ,Экономика,ОВДП,Голова Ради Національного банку України Богдан Михайлович Данилишин,Держстат,США,Європа,ОВДП ,Голова Ради НБУ Богдан Данилишин,Голова Ради НБУ ,Богдан Динилишин Википедия,Динилишин,Банки України, Данилишин Богдан Михайлович, Богдан Данилишин,економіка України, академік НАН України Богдан Данилишин ,МВФ,ДАНИЛИШИН, Банки,Політика , ВВП України ,ВВП,Девальвація гривні ,бізнес,економіка України ,мікрокредити,кредити, курс валют ,валюта ,депозити,Голова ради НБУ Богдан Данилишин ,НБУ , Верховна Рада,Державний бюджет України,Богдан Данилишин НБУ,.Нацбанк ,ліквідність,бюджет, Міністерство фінансів, Міністерство фінансів України

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео