Ігор Шапран - схеми дерибану земель в Держгеокадастрі

Ігор Шапран - схеми дерибану земель в Держгеокадастрі
47231 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нескінченно можна дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода, і як дерибанять земельку в Держгеокадастрі. Не дарма кажуть, що колишніх працівників там не буває – варто раз потрапити «до корита» і ти туди вхожий навіки.

Сьогодні йтиметься про Шапрана Ігоря Анатолійовича, який показав свої таланти ще за часів уряду Гройсмана, бувши керівником Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області. Згодом час та обставини змусили його ненадовго відійти у тінь, однак яким феєричним та надприбутковим видалося повернення! Цього разу апогею майстерності розпилювання вдалося досягти під патронатом Романа Лещенка, утім, вже не в Херсоні, а у Миколаєві – формально на позиції начальника відділу, за фактом на дерибані усіх земель Миколаївської області, побудові нових корупційних схем та палкій сепаратистській дружбі. Як ви вже встигли зрозуміти, наш герой не гребує нічим, але про все по черзі.

29.06.2021_1

З приходом до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Ігоря Шапрана, який обійняв посаду заступника начальника управління – начальника відділу землеустрою та охорони земель, для організації та проведення земельних торгів він залучив свої «кишенькові» підприємства: ТОВ «Агро Хаммер Прайс» та ФОП Карпенко Н. І., які на постійній основі перемагають у всіх можливих конкурсах з відбору виконавців земельних торгів та розробки проектної документації, попри те, що пропозиції інших учасників конкурсу можуть бути врази вигіднішими. Ситуація склалася так, що миколаївські підприємства, які виконували роботи із землеустрою та проведення земельних аукціонів починаючи з 2012 року, на сьогодні вже навіть не допускаються до участі в конкурсах

Один показовий (з нескінченого переліку прикладів) випадок: 25 січня 2021 року у конкурсі з відбору виконавців перемагає ТОВ «Агро Хаммер Прайс» з вартістю послуг на проведення торгів 6 тис. грн за лот. У той час, коли решта учасників вказали 0 грн. Аналогічна ситуація у Херсонській області: ФОП Карпенко Н. І. перемагає у конкурсі на 71 земельну ділянку, із вартістю виготовлення документації 18 тис. грн за книжку, у той час, коли інші учасники пропонували 5 тис. грн.

Таким чином, завдяки злагодженому тандему Шапрана та Колесніка, який станом на сьогодні є начальником Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, наразі ТОВ «Агро Хаммер Прайс» та ФОП Карпенко Н. І., які свого часу встигли попрацювати у партнерстві, – фактично є монополістами на ринку послуг з землеустрою та проведення земельних аукціонів у Миколаївській області і це пори те, що вищевказані дії є протиправним, мають ознаки потенційного та реального конфліктів інтересів, визначених Законом України «Про запобігання корупції». Але це так званні «квіточки», якщо не брати до уваги факт, що координаторами та виконавцями цієї корупційної схеми є родина ліпшого друга Ігоря Шапрана – Карпенки в складі подружжя Олександра і Наталії та їхньої доньки.

29.06.2021_1

Шапран затягнув Карпенка в цю тему ще за часів свого правління на землях Херсонщини. Ба більше, з його легкої подачі Олександр Карпенко встиг побувати очільником Херсонської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру». До цього – засвітитися у списку кандидатів у депутати Красноперекопської міської ради Республіки Крим першого скликання, висунутого Кримським регіональним відділенням Політичної партії ЛДПР – Ліберально-демократичної партії Росії по єдиному виборчому округу під № 4. Ну і вишенька на торті – свого часу ФОП Карпенко Н. І. була зареєстрована в окупованому Криму, вид діяльності 52.62.0 – роздрібна торгівля з лотків та на ринках. Однак час іде і треба йти з ним в ногу, тому перекваліфікація не забарилася і тепер ФОП Карпенко Н. І. спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданні послуг технічного консультування в цих сферах. З огляду на усе вищезгадане, здається, що тут вже варто було б і зупинитися, утім такий кінець можливий для пересічного громадянина, але аж ніяк не для безпринципного і ласого до дерибану Шапрана.

29.06.2021_1

29.06.2021_1

Певно кожному з нас доводилося чути про навколишнє середовище, природні комплекси, ландшафти, заказники, пам’ятки приромиколаївськади, тваринний і рослинний світ, все те, що становлять природно-заповідний фонд України? Виявляється ні. Для тандему Колеснік-Шапран таких об’єктів не існує. Адже саме серед їхнього переліку останній бачить сільськогосподарську землю та безжально пилить її для себе та своїх старших колег, решта – виставляється на торги.

Так, серед переліку ділянок державної власності, права на які буде виставлено на земельні аукціони Головним управлінням Держгеокадастру в Миколаївській області, понад половину становлять природні степи та долини річок, які охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції. Двадцять ділянок належать до затверджених територій Смарагдової мережі. Ділянка з кадастровим номером 4820985000:07:000:0093, загальною площею 100 га, взагалі є однією з найбільших степових цілин Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», а отже, є територією природно-заповідного фонду. Окрім цього із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на аукціоні виставлені і 4 лісосмуги. Цей перелік можна продовжувати довго, а чи настане колись таким діям кінець? Питання поки риторичне.

Недарма подейкують, що Шапрана кришує сам Арахамія і тому його кандидатуру наразі розглядають на посаду керівника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, а там і до Голови недалеко. Кадр справді цінний, безпринципний: і з сепаратистами дружбу водить, і заповідні землі вправно нарізає, одним словом – торгаш, який заради грошової винагороди готовий на все. Далеко піде! 

Автор: Микола Романов


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: wikibazainfo@gmail.com

Теги: Ігор Шапран,Шапран Ігор Анатолійович,Держгеокадастр,Держгеокадастр у Херсонській області,Роман Лещенко,Агро Хаммер Прайс,ФОП Карпенко Н. І,корупційні схеми,Олександр Карпенко,Украина,Україна,Шапран,Лещенко,Тилігульський,Держгеокадастр у Миколаївській області,Держгеокадастр , Миколаївська область,Миколаїв,Николаев,Николаевская область,Колеснік-Шапран,Колеснік,Херсонщина,ЛДПР – Ліберально-демократичної партії Росії ,ЛДПР ,Росія,Россия,Ліберально-демократичної партії Росії,ТОВ «Агро Хаммер Прайс»,ТОВ,ТОВ Агро Хаммер Прайс
Автор: wikibazacom

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео